Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Amfiteatr na terenie Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu

Amfiteatr na terenie Parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu

Sosnowiec, ul. Armii Krajowej 94
Amfiteatr na terenie Parku im. Jacka Kuronia w SosnowcuOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Amfiteatr Muszelka to jedno spośród wielu urokliwych miejsc w parku imienia Jacka Kuronia w Sosnowcu. Od lat stanowi on centralny punkt kulturalny w tej części miasta, oferując niezapomniane koncerty, spektakle i wydarzenia kulturalne dla wszystkich mieszkańców i turystów. Amfiteatr na terenie parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu to również ważna część lokalnej historii. Został zbudowany w latach 60. XX wieku i już od tamtej chwili pełni rolę miejsca spotkań kulturalnych, koncertów i różnorodnych wydarzeń społecznych.

W ramach rewitalizacji dzielnicy Kazimierz Górniczy, Amfiteatr przeszedł gruntowną renowację i rozbudowę. Projektanci postawili sobie za cel stworzenie obiektu o współczesnej architekturze, który jednocześnie harmonijnie wpisze się w otoczenie parku. Dzięki starannie przeprowadzonej modernizacji, amfiteatr prezentuje się jako miejsce nowoczesne, ale jednocześnie oddające hołd duchowi epoki.

 

Amfiteatr na terenie parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu - wydarzenia

Organizowane przez Amfiteatr na terenie parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu wydarzenia kulturalne obejmują m.in. koncerty i spektakle przyciągające miłośników muzyki i sztuki z całego regionu. W Parku odbywają się również występy i eventy kabaretowe organizowane przez Miejski Dom Kultury Sosnowiec m.in. Młodzieżowe Dni Miasta.

Poza lokalnymi uroczystościami, amfiteatr odwiedzają też znani w całym kraju goście. Odbyły się tu występy takich artystów i grup kabaretowych jak Ani Mru Mru, Kabaret Czesuaf, Zdolni i Skromni, Klaudia Halejcio czy Łukasz Żak. Ponadto w ramach Letniego Grania Przedstawień Teatralnych, organizowanego przez Teatr Zagłębia, w sierpniowe weekendy wystawiane są różne przedstawienia. To doskonała okazja do zapoznania się z rozmaitymi formami teatru i uczestnictwa w wyjątkowych spektaklach.

 

Amfiteatr na terenie parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu – koncerty 

W Amfiteatrze Muszelka w Parku imienia Jacka Kuronia w Sosnowcu odbywają się różnorodne i niezapomniane koncerty, które przyciągają zarówno mieszkańców miasta, jak i odwiedzających je turystów. Często odbywają się tam występy znanych artystów. Przykładem może być koncert Smolastego, utalentowanego rapera i producenta muzycznego, który przyciągnął tłumy fanów swoją muzyką i energią sceniczną. Wydarzenia, takie jak koncerty piosenek z bajek, to atrakcje dla całych rodzin, podczas których można usłyszeć różne piosenki z ulubionych produkcji animowanych. To doskonała okazja do spędzenia czasu w przyjemnej atmosferze, ciesząc się muzyką i zabawą z dziećmi. 

Na scenie amfiteatru kilkukrotnie odbył się również Festiwal SosnoSkaParty. To coroczne wydarzenie, które przenosi Sosnowiec na kilka godzin do krainy muzyki ska. Wykonawcy tacy jak Ska Petarda, Konopians, Mango Wood czy Buster Shuffle mieli okazję zaprezentować wiele twarzy tego gatunku muzycznego, zapewniając niezapomniane wrażenia wszystkim miłośnikom muzyki ska. Warto wspomnieć też o evencie Reakcja Słowiańska – to festiwal muzyczno-kulturowy, podczas którego celebrowano słowiańskie tradycje i dziedzictwo. Wydarzenie objęło gry terenowe, warsztaty oraz koncert zespołu Percival Schuttenbach, znanego z muzyki do gry Wiedźmin 3.

 

Amfiteatr na terenie parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu – bilety

Na organizowane w Amfiteatrze na terenie parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu koncerty, bilety nabyć można drogą internetową, za pośrednictwem strony eBilet.pl. Zachęcamy również wszystkich miłośników kultury i rozrywki do śledzenia nadchodzących wydarzeń w Amfiteatrze Muszelka. Gwarantowane są niezapomniane wrażenia i mnóstwo emocji podczas koncertów, spektakli i festiwali organizowanych w tym wyjątkowym miejscu. Nie przegap okazji, aby doświadczyć atmosfery Amfiteatru na terenie parku imienia Jacka Kuronia w Sosnowcu!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Amfiteatr na terenie parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu?
Amfiteatr, tak jak i park im. Jacka Kuronia znajdują się przy ul. Armii Krajowej 94.
Jakie wydarzenia odbywają się w Amfiteatrze na terenie parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu?
Odbywają się tam różnorodne eventy kulturalne, koncerty, festiwale muzyczne oraz przedstawienia teatralne. Na wydarzenia organizowane przez Amfiteatr na terenie parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu bilety możliwe są do nabycia online.
Kiedy został otworzony Amfiteatr na terenie parku im. Jacka Kuronia w Sosnowcu?
Amfiteatr Muszelka, zbudowany w 1965 roku, został otwarty ponownie po gruntownej modernizacji i rozbudowie w połowie 2019 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też