Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Trentemøller

Trentemøller

TrentemøllerSzczegółyOpisWydarzeniaTrentemøller - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
51 lat
data urodzenia:
16.10.1972
miejsce urodzenia:
Vordingborg, Dania
dyscyplina:
duński DJ i producent muzyki elektronicznej
social media:

Opis

Pochodzący z Kopenhagi Trentemøller w ciągu ostatnich 25 lat zdobył uznanie krytyków za swoje unikalne brzmienia i niezapomniane kompozycje. Muzyka Trentemøllera reprezentuje stale ewoluującą serię motywów i myśli, a każde kolejne wydanie stanowi nowy rozdział jego artystycznej podróży. W swojej twórczości Trentemøller eksploruje przeciwieństwa i paradoksy, co znajduje odzwierciedlenie na jego albumach. Muzyka Trentemøllera często obraca się wokół wspomnień i pamięci, ale unika nostalgii, nasycając swoje utwory współczesnymi elementami. Jego debiutancki krążek - "The Last Resort", został wydany w 2006 roku po serii EP-ek. Znalazł się on na szczycie kilku plebiscytów na koniec roku i pokazał muzykę Trentemøllera szerszej publiczności.

Najnowszy krążek - "Memoria", czyli jego szósty album studyjny, zawiera ponure, introspektywne utwory, motorykę, dream pop, noise rock i elektroniczny pop. Nadal pracuje z dobrze mu znanymi tematami światła i ciemności, turbulencji i spokoju, przeszywającego chłodu i pocieszającego ciepła, wyraźnie inspirowanymi nieodłącznymi przeciwnościami skandynawskiego środowiska, które nazywa domem. Artysta zagłębia się w tę tematykę, eksplorując jednocześnie nowe motywy. 

W ostatnich latach Trentemøller zremiksował muzykę takich artystów jak: Tricky, Savages, Depeche Mode, Franz Ferdinand, The Knife, A Place To Bury Strangers, Soft Moon, UNKLE, dołączając do swojej listy ponad sto  publikowanych remiksów.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Trentemøller - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Trentemøller?

Miejscowości, w których Trentemøller wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kraków.

Fani lubią też

Zobacz też