Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Touché Amoré

Touché Amoré

Touché AmoréOpisWydarzeniaTouché Amoré - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Touché Amoré to amerykański zespół, który gra muzykę hardcore punk oraz post-hardcore. Został założony w 2007 roku i aktualnie gra w nim 5 artystów. Niektóre ich utwory zahaczają także o muzykę emo czy indie rock. Za treść utworów odpowiedzialny jest Jeremy Bolm, który jest wokalistą zespołu. Na początku swojej kariery Touché Amoré mieli okazję supportować chociażby zespół Rise Against, co pomogło im osiągnąć większą rozpoznawalność. W 2013 roku wydali swoją płytę "Is Survived By", dzięki której zyskali sławę, o której marzyli. Grali wiele tras koncertowych na całym świecie.

Historia zespołu Touché Amoré

Touché Amoré wypuścili swoje debiutanckie demo w 2008 roku. Odbyli kilka mniejszych koncertów, po czym zaczęli pracę nad albumem "...To the Beat of a Dead Horse". Płyta została wypuszczona w 2009 roku i zyskała przychylne opinie. Druga płyta Touché Amoré nosi tytuł "Parting the Sea Between Brightness and Me". Została wypuszczona w 2011 roku. Artyści twierdzili, że nawiązywała ona do tego, co działo się wtedy w ich życiu. Płyta zajęła m.in. 6 miejsce na liście "Rock Sound's annual - Album of the Year". W 2011 roku odbyli swoją trasę koncertową, podczas której pojawili się między innymi w Wielkiej Brytanii (wystąpili na Heavy Festival) oraz w Czechach (zagrali podczas Fluff fest) i w Belgii (wystąpili na Ielerfest). W 2012 roku grali koncerty w trasie koncertowej m.in. w Wielkiej Brytanii. Wtedy też zagrali jako support dla m.in. Architects oraz Rise Against. 

W 2013 roku muzycy wypuścili płytę "Is Survived By", która dała im jeszcze większą rozpoznawalność. Pierwsza piosenka z płyty miała swoją premierę 30 lipca 2013 roku i nosiła tytuł "Just Exist". W 2014 roku zespół wyruszył w trasę koncertową, tym razem po Stanach Zjednoczonych. Później pojawili się także w Europie, gdzie grali m.in. w Wielkiej Brytanii, Belgii i Rosji. Wystąpili także w Japonii podczas "Halloween Night". Następnie ruszyli do Australii i znów do Europy, gdzie występowali już w 2015 roku. 

 

Touché Amoré wypuścili kolejny album "Stage Four" w 2016 roku. Po wydaniu płyty grupa spędziła kilka miesięcy w trasie koncertowej. W 10 rocznicę wydania pierwszego albumu Touché Amoré nagrali go ponownie w wypuścili w 2019 roku jaki "Dead Horse X". W tym samym roku zaczęli prace nad kolejną płytą, która ukazała się w 2020 roku i nosiła tytuł "Lament". Pierwszym singlem, który ją promował, był "Limelight". Nagrali także teledysk do tego utworu oraz do jeszcze jednej piosenki. 

Dyskografia Touché Amoré

Oprócz płyt, o których już wspomnieliśmy, zespół wypuścił także:

  • "10 Years /1000 Shows: Live at the Regent Theater"
  • "Circa Survive"
  • "Live at WERS"
  • "Live on BBC Radio 1" (Vol. 1., 2., 3.)

Touché Amoré wydali także takie single, jak m.in.:

  • "Deflector"
  • "Condolences"/"Available Flexi"
  • "Gravity, Metaphorically"
  • "Green"
Kategorie:zespoły punkrockowe

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Open'er Festival 2023

Open'er Festival 2023

28.06-01.07.2023

Gdynia, Warszawa

Touché Amoré - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Touché Amoré?

Miejscowości, w których Touché Amoré wystąpi w najbliższym czasie: Gdynia, Warszawa.

Kto gra w zespole Touché Amoré?
Wokalistą zespołu jest Jeremy Bolm. Na gitarze gra Clayton Stevens, na basie Nick Steinhardt oraz Tyler Kirby. Na perkusji gra Elliot Babin. We wcześniejszych latach do zespołu należał także perkusista Jeremy Zsupnik oraz gitatrysta Tyson White.
Którzy muzycy są w Touché Amoré od początku istnienia zespołu?
Od założenia zespołu do dziś grają w nim Jeremy Bolm, Clayton Stevens oraz Nick Steinhardt.
Ile teledysków nagrali artyści z Touché Amoré?
Mają oni na swoim koncie 10 teledysków nagranych do 2020 roku. Można zobaczyć wideo do piosenek: "Home Away from Here", "Skyscraper", "Gravity, Metaphorically", "Benediction", "Harbor", "Green", "Reminders", "Palm Dreams", "Limelight", "Lament".

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn