thekayetan

thekayetan

Thekayetan to polski artysta, muzyk, kompozytor i autor teksów, który pochodzi z Poznania. W swoich utworach nawiązuje do trudności, z jakimi na co dzień borykają się osoby LGBTQIA+. Ma na koncie debiutancki album, a aktualnie pracuje nad kolejnym krążkiem, który prawdopodobnie ujrzy światło dzienne pod koniec 2022 roku.

Historia Thekayetana

Thekayetan, a w zasadzie Kajetan Kopala, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, to polski muzyk, który w 2022 roku skończył 22 lata. Pochodzi z Poznania. Pomimo swojego młodego wieku, w utworach porusza trudną tematykę. Śpiewa o problemach społeczności LGBTQIA+ w Polsce oraz o trudnościach, z jakimi muszą się mierzyć. To właśnie jednak z tego powodu został zauważony przez wytwórnię Kayax podczas projektu dla debiutantów. Nosił on tytuł "My Name Is New". To pozwoliło Thekayetanowi wydać swoją debiutancką płytę "Dla nas dom" w 2021 roku.

 

Twórczość Thekayetana cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród osób LGBTQIA+. Coraz większa grupa Polaków dostrzega konieczność mówienia o społeczności, która wciąż w naszym kraju jest dyskryminowana. Z tego względu artysta otrzymuje zaproszenia do licznych klubów muzycznych oraz na festiwale.

 

Aktualnie artysta pracuje nad swoją nową płytą. Ma ona ujrzeć światło dzienne pod koniec 2022 roku. Już teraz jednak Thekayetan pokazał fanom pierwszy kawałek, który zapowiada album. Nosi on nazwę "priorytetem". Teledysk do utworu opowiada o relacji dwóch mężczyzn. Jest bardzo żywiołowy i taneczny. Mówi się o tym, że ten utwór otwiera nowy rozdział zarówno w życiu, jak i karierze muzyka. Warto podkreślić, że Thekayetanowi w procesie twórczym pomaga tata, który również tak jak on jest kompozytorem i producentem. Razem masterują kawałki. Choć ojciec artysty daje sugestie młodemu chłopakowi, to ten większości z nich nie przyjmuje i nie pozwala na zmiany w utworach.

 

W wywiadach Thekayetan przyznaje, że jest dumy ze swojej twórczości, ponieważ jest to muzyka z przesłaniem. Cieszy się, że może dołożyć cegiełkę do budowania tolerancyjnego społeczeństwa w Polsce. Jednocześnie nie boi się krytyki osób pro-rodzinnych, ponieważ jak twierdzi, dialog rozwiązuje wszystkie problemy. Jego idolką jest Lady Gaga, która go inspiruje i napędza na działania. Wspomina, że bez niej być może sam nigdy nie zacząłby tworzyć.

Thekayetan - dorobek muzyczny

Thekayetan swoją pierwszą, debiutancką płytę wydał w 2021 roku. Powstała ona pod skrzydłami wytwórni Kayax w ramach programu dla debiutantów. Nosi tytuł "Dla nas dom" i znalazło się na niej 10 utworów. Są to:

 • "Ręce w udręce";
 • "Co tylko chcesz";
 • "Tak mi źle";
 • "Skóra";
 • "Dla nas dom";
 • "Dotyk (nikt inny jak ty)";
 • "Z tobą tańczyć";
 • "Kobietą";
 • "Kiedy zjem kolację";
 • "I jeśli nigdy".

Album "Dla nas dom" został utrzymany w elektronicznym klimacie. Wszystkie utwory łącznie razem trwają 40 minut. Dla słuchaczy są one podróżą po rytmicznych dźwiękach, które uzupełnia głos mówiący zarówno o marzeniach i pragnieniach, jak i o strachu. Płyty bardzo dobrze się słucha, ponieważ poza utworami na bardzo dobrym poziomie, cechuje ją także spójność. 

Występy i koncerty Thekayetana

Ze względu na tematykę, którą Thekayetan porusza w swoich utworach, artysta jest chętnie zapraszany do klubów LGBTQIA+ w całej Polsce. W trakcie swojej bądź co bądź krótkiej kariery, dał już wiele występów. Pojawił się także na festiwalu Spring Break w Poznaniu oraz na Soundrive Festival 2022 w Gdańsku.

 

W 2022 roku będzie można zobaczyć Thekayetan jeszcze na Great September Showcase Festival & Conference. Artysta pojawi się na scenie obok takich gwiazd jak Sanah, Ralph Kamiński czy Daria Zawiałow. Bilety na to wydarzenie wciąż są jeszcze dostępne.

Z kim współpracuje Thekayetan?

Thekayetan jako artysta współpracował z wieloma cenionymi artystami. W ramach kolaboracji powstawały utwory, które w samym serwisie YouTube mają kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń. Wśród muzyków, z którymi nagrywał artysta, znaleźli się:

 • Mery Spolsky - we współpracy artystów powstał utwór "hebefrenicze";
 • Reni Jusis - we współpracy artystów powstał utwór "Pole widzenia";
 • Shady Lady - we współpracy artystów powstał utwór "POKUSSA".

 

 

thekayetan - Media

 

Facebook: https://www.facebook.com/thekayetan/
Instagram: https://www.instagram.com/thekayetan/
TikTok: https://www.tiktok.com/@thekayetan
Spotify: https://spoti.fi/3cQqEdG

 

Autor zdjęcia: Bartosz Mieloch

Zdjęcie dzięki uprzejmości Wytwórni Kayax

thekayetan - Często zadawane pytania

 • Prawdziwe imię i nazwisko Thekayetana to Kajetan Kopala.
 • Thekayetan pochodzi z Poznania.
 • Najnowsza płyta Thekayetana, która jest jednocześnie jego debiutanckim albumem, nosi tytuł "Dla nas dom" i powstała w 2021 roku.
 • Do najpopularniejszych współprac Thekayetana należały te z Mery Spolsky, Reni Jusis oraz Shady Lady. Artyści nagrali razem utwory mające po kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń tylko w samym serwisie YouTube.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

thekayetan
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/