Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Ramzan Jembiev

Ramzan Jembiev

Ramzan JembievSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
24 lata
data urodzenia:
11.11.1999
dyscyplina:
MMA
social media:

Opis

Ramzan Jembiev to urodzony 11 listopada 1999 roku francuski zawodnik MMA, rywalizujący w kategorii lekkiej. Ramzan jest utalentowanym zawodnikiem młodego pokolenia, który aktualnie współpracuje z federacją KSW.

W dawnych latach fighter regularnie pojawiał się jednak na galach 100% Fight. Swoje sportowe umiejętności szkoli w renomowanym klubie Atch Academy. Mimo młodego wieku zawodnik z Francji stoczył już w oktagonie kilka spektakularnych pojedynków, którymi zadziwił europejską publiczność. Francuz jest znany przede wszystkim:

  • ze swoich niesamowitych kopnięć,
  • z umiejętności tworzenia akcji kombinacyjnych.

To właśnie połączenie tych niecodziennych elementów sprawia jego rywalom najwięcej trudności.

Ramzan Jembiev i pierwsze pojedynki w klatce

Zawodowy debiut Ramzana Jembieva w formule MMA miał miejsce 17 listopada 2018 roku, a jego przeciwnikiem był również niezbyt doświadczony Magaye Seye. Walka zapowiadała się na bardzo zaciętą, a fighterzy dali z siebie w oktagonie maksimum aktualnych możliwości. Niestety Ramzan poniósł tego dnia pierwszą porażkę i nie zdołał pokonać lepiej dysponowanego rywala. Jak się później okazało była to dla niego ogromna motywacja do jeszcze cięższej pracy, co finalnie przełożyło się na wiele oszałamiających zwycięstw.

Po debiutanckiej porażce Ramzan nie załamał się i postanowił udowodnić obserwatorom, iż dysponuje ogromnym talentem do sportów walki. Jego upór, ambicja i solidne przygotowania sprawiły, że w drugim pojedynku bez problemów pokonał Ashota Grigoryana. Potyczkę tę zakończył jeszcze w 1. rundzie. Już wtedy można było zaobserwować, że Ramzan dysponuje bardzo mocnymi kopnięciami i doskonale wie, kiedy z nich skorzystać.

Trzecia walka Ramzana Jembieva odbyła się 17 grudnia 2021 roku. Wtedy to naprzeciwko Francuza stanął Mikhael Bensimon. Francuz był wielkim faworytem tego pojedynku i nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Pokonał oponenta na początku drugiej rundy i mógł się skupić na przygotowaniach do zbliżającej się wielkimi krokami gali 100% Fight 46.

Kolejna potyczka i współpraca z KSW

Na wspomnianej wcześniej gali rywalem Ramzana był dość doświadczony i wymagający fighter – Sofiane Belaid. Francuz nie mógł być pewien tego, że uda mu się zakończyć to starcie zwycięsko, ale w oktagonie pokazał się z wyśmienitej strony i po decyzji sędziowskiej wyszedł z niego jako zwycięzca.

Kolejna wygrana na koncie Francuza doprowadziła do tego, że poważnie zaczęły się nim interesować popularne europejskie federacje MMA. Francuski zawodnik podpisał kontrakt z KSW i już 25 lutego 2023 roku stoczył dla tej organizacji debiutancką walkę z Murilo Delfino. Było to jedno z najciekawszych zestawień w przygotowanej karcie walk. W 2. rundzie Francuz przeprowadził widowiskową akcję i wysokim kopnięciem „zgasił światło” rywalowi. Zebrana publiczność nie mogła wyjść z szoku oraz podziwu dla tej akcji Francuza, a każdy zaczął się zastanawiać jakie jeszcze uderzenia i kombinacje Jembiev posiada w swoim sportowym asortymencie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Ramzan Jembiev?
Ramzan Jembiev to francuski zawodnik MMA wagi lekkiej. Francuz urodził się 11 listopada 1999 roku.
Z jakimi klubami i federacjami współpracuje Ramzan Jembiev?
Ramzan Jembiev to zawodnik młodego pokolenia, współpracujący obecnie z federacją KSW. W przeszłości Francuz często występował na galach 100% Fight. Ramzan trenuje i doskonali swoje sportowe umiejętności w klubie Atch Academy.
Z kim Ramzan Jembiev stoczył debiutancką zawodową walkę w MMA?
Debiutancka zawodowa walka Ramzana Jembieva w formule MMA odbyła się 17 listopada 2018 roku. Przeciwnikiem Francuza był Magaye Seye, który pokonał Jembieva i pozbawił go złudzeń o debiutanckim zwycięstwie na arenie sportów walki.
Jakich przeciwników w oktagonie pokonał już Ramzan Jembiev?
W trakcie dotychczasowej kariery fightera Ramzan Jembiev pokonał już m.in. takich przeciwników jak Ashot Grigoryan, Mikhael Bensimon, Sofiane Belaid czy też Murilo Delfino.

Fani lubią też

Zobacz też