shared.category-mega-menu.onTime

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Pusha T

Pusha TOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Pusha T to jeden z popularniejszych amerykańskich raperów, który współpracuje z gwiazdami światowego formatu. Wydaje w ramach wytwórni Kanye'go Westa. Jego najnowszy album pojawił się na pierwszym miejscu listy Billboard 200.

Historia Pusha T

Pusha T, a w zasadzie Terrence LeVarr Thornron, bo tak naprawdę nazywa się ten artysta, urodził się 18 maja 1977 roku w Nowym Jorku. Wychowywał się jednak w Virginii, ponieważ jego rodzina szybko się tam przeniosła. Jako nastolatek sprzedawał narkotyki, za co został wyrzucony z domu rodzinnego.

Z muzyką związał się zaledwie w wieku 15 lat. To właśnie wtedy razem ze swoim bratem zaczął tworzyć hip-hop. Już 5 lat później podpisał kontrakt z wytwórnią Elektra Records, dzięki temu, że miał okazję poznać Pharrella Wiliamsa. To pozwoliło mu rozwinąć światową karierę w bardzo szybkim tempie. Zaczął wydawać single w towarzystwie najbardziej znanych gwiazd amerykańskiej sceny muzycznej. Obecnie znany jest nie tylko z dobrej muzyki, ale także kontrowersji. Przykładowo okładka albumu Pusha T "Daytona" przedstawia wypełnioną narkotykami łazienkę Whitney Houston, którą Kanye West kupił za 85 tysięcy dolarów.

Pusha T - dorobek muzyczny

Poza licznymi singlami, Pusha T ma na swoim koncie 4 albumy studyjne. Debiutancki krążek ujrzał światło dzienne już w 2013 i został zatytułowany "My Name Is My Name". Kolejne to "King Push - Darkest Before Dawn: The Prelude" z 2015 roku i "Daytona" z 2018 roku. Najnowszy album natomiast powstał w 2022 roku i nosi tytuł "It's Almost Dry". Znalazło się na nim 12 utworów. Są to:

 • "Brambleton",
 • "Let the Smokers Shine the Coupes",
 • "Dreamin of the Past",
 • "Neck & Wrist",
 • "Just So You Remember",
 • "Diet Coke",
 • "Rock n Roll",
 • "Call My Bluff",
 • "Scrape If Off",
 • "Hear Me Clearly",
 • "Open Air",
 • "I Pray for You".

Najnowszy krążek Pusha T spotkał się nie tylko z uznaniem fanów, ale także krytyków. Artysta otrzymał za niego zarówno wysokie recenzje, oceny i pozytywne słowa, jak i nominację do jednej z najważniejszych nagród muzycznych - Grammy Awards w kategorii "Najlepszy album rapowy". Zresztą nie jest to jego pierwsze tego typu wyróżnienie. Tę samą nominację dostał także w 2019 roku za album "Daytona", a także nominacje "Najlepsza rapowa piosenka", "Najlepsze rapowe widowisko" oraz "Najlepsza rapowa współpraca" w latach 2003 i 2013.

Najpopularniejsze występy Pusha T

Ze względu na swoją popularność Pusha T jest zapraszany na liczne koncerty oraz festiwale muzyczne. Występuje nie tylko w rodzimych Stanach Zjednoczonych, ale także na światowych scenach, m.in. w Europie. Do tej pory mogliśmy go zobaczyć na Coachella Valley Music and Arts Festival 2013 w USA, Something In the Water 2022 w USA, Wireless Festival 2015 w Wielkiej Brytanii, Primavera Sound 2019 w Hiszpanii, Les Eurockeennes 2015 we Francji czy Home Venice Festival 2019 we Włoszech.

Z kim współpracował Pusha T?

Pusha T ma na swoim koncie współprace z wieloma cenionymi nazwiskami z branży muzycznej. Do tej pory mogliśmy usłyszeć efekty jego kolaboracji z takimi artystami jak:

 • Kanye West - we współpracy artystów powstał utwór "Runaway",
 • Lil Wayne - we współpracy artystów powstał utwór "Imagine That",
 • Pixie Lott - we współpracy artystów powstał utwór "What Do You Take Me For",
 • Tyler, The Creator - we współpracy artystów powstał utwór "Trouble On My Mind",
 • Skrillex - we współpracy artystów powstał utwór "Burial",
 • Chris Brown - we współpracy artystów powstał utwór "Sweet Serenade".

Źródło zdjęcia: PAP/Photoshot

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Pusha T?
Prawdziwe imię i nazwisko Pusha T to Terrence LeVarr Thornton.
Ile lat ma Pusha T?
Pusha T urodził się 13 maja 1977 roku, a więc w 2023 roku skończy 46. lat.
Skąd pochodzi Pusha T?
Pusha T pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a dokładnie z Nowego Yorku.
Jak nazywa się najnowsza płyta Pusha T?
Najnowsza płyta Pusha T powstała w 2022 roku i nosi tytuł "It's Almost Dry".
Z kim współpracuje Pusha T?
Pusha T ma na swoim koncie współprace m.in. z takimi artystami jak Kanye West, Lil Wayne, Pixie Lott, Tyler, The Creator, Skrillex czy Chris Brown.

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso