Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej
Home Artysta PAPRIKA KORPS

PAPRIKA KORPS

PAPRIKA KORPSOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Siedem albumów wydanych w kilku krajach świata, prawie tysiąc koncertów w trzydziestu krajach - tak w największym skrócie kształtuje się bilans dotychczasowych 21 lat aktywności Papriki Korps.

Paprika Korps powstała w Opolu w 1995, ale nazwa ta pojawiła się dopiero rok później, gdy zagrali swój pierwszy koncert. W 1999 roku wydali debiutancki album "Kolejny Krok" na kasecie nakładem W Moich Oczach. Na przełomie wieków ruszyli w pierwszą trasę koncertową. W Ostródzie po raz pierwszy wystąpili na drugiej edycji festiwalu w 2002 roku. Do dziś grają w niezmienionym składzie.

Jak podsumowuje Piotr Maślanka: "Paprika to dla mnie prawdziwa lekcja życia. Jakby się chwilę zastanowić, to żadna szkoła nie byłaby w stanie dać mi tego, co dały lata spędzone z kolegami z zespołu. Przejechaliśmy kawał świata, poznaliśmy w ten sposób mnóstwo ludzi. Jak mniemam, są to przyjaźnie na całe życie i wiedza o ludziach i świecie, której nie sposób przyswoić w żaden inny sposób. Muzykowanie Papriki było też przyczynkiem do

powstania agencji i wydawnictwa Karrot Kommando. Jak sądzę, również moim kolegom z zespołu ułatwiło to decyzję, w jaki sposób chcą pracować i żyć.”

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też