Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej
Home Artysta In Flames

In Flames

In FlamesOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

IN FLAMES - szwedzki zespół muzyczny założony w 1990 roku w Göteborgu przez gitarzystę oraz jej lidera, Jespera Strömblada. Obok zespołów Dark Tranquillity oraz At the Gates są prekursorami gatunku melodic death metal. Grupa zaczęła zdobywać popularność po wydaniu minialbumu Subterranean w 1995 roku, uzyskując kontrakt z wytwórnią Nuclear Blast. Do tej pory zespół wydał dwanaście albumów studyjnych. Krążek A Sense of Purpose, wydany 4 kwietnia 2008, zadebiutował na 28. miejscu listy sprzedaży Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych. 

Muzyka wykonywana przez In Flames charakteryzuje się harmonicznymi melodiami gitary prowadzącej. We wczesnych nagraniach zespołu, jak na przykład The Jester Race, grupa wielokrotnie używa dwóch gitar prowadzących wspomaganych przez gitarę rytmiczną. Strona wokalna In Flames charakteryzuje się growlem stosowanym na przemian z czystym śpiewem.

Na przestrzeni lat skład zespołu ulegał wielu zmianom, obecnie pozostają w nim: Anders Fridén, Björn Gelotte, Niclas Engelin oraz Joe Rickard. 

In Flames bilety na koncerty!

 

No i cóż, że aż ze Szwecji? Kariera In Flames od lat układa się iście bajkowo - serio, można by o tym nakręcić poruszający obraz dla całej rodziny. Zaczynając od death metalu, stopniowo pokonywali kolejne szczeble popularności, a przy okazji zmieniali się, dokładnie tak jak zmieniasz się każdy z nas. 

 

Prześlizgiwali się przez najróżniejsze nurty, docierali do publiki, o jakiej typowy zespół metalowy może pomarzyć i zawsze robili to dla siebie. Nowy singiel grupy, “State of Slow Decay” przypomina wszystkim o złotych czasach “Whoracle” czy “Clayman”, ale nawet w nieco nostalgicznej odsłonie ten skład nie dziadzieje. Wręcz odwrotnie - mają więcej energii niż kiedykolwiek.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też