Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Paddy and the Rats

Paddy and the Rats

Paddy and the RatsOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Paddy and the Rats to zespół pochodzący z Węgier, a dokładniej z Miszkolca. Formacja została założona w 2008 roku przez trzech muzyków. W skład tej kapeli wchodzili wtedy gitarzysta akustyczny oraz wokalista - Paddy, gitarzysta elektryczny - Joey oraz gitarzysta basowy - Vince.

Zespół wykonywał muzykę z pogranicza celtic punk rocka i szybko się rozrósł. Do trzech muzyków dołączyli perkusista - Seamus oraz muzycy grający na instrumentach ludowych - Sam i Sonny. Grają oni na dudach szkockich, skrzypcach oraz akordeonie i wiele, wiele więcej. 

Rosnąca popularność i debiutancka płyta

Zespół zaczął jeździć w trasy koncertowe po węgierskich miastach, przez co zyskiwał coraz większą popularność. Już rok po założeniu kapeli, czyli w 2009 roku, wypuścili swoją debiutancką płytę. Nosiła ona tytuł "Rats On Board". Znalazły się na niej ciekawe utwory, takie jak chociażby covery szkockich oraz irlandzkich piosenek ludowych (np. "Bully In The Alley"). Oprócz nich muzycy nagrali także własne autorskie utwory, takie jak m.in. "Freedom" oraz "Six Rat Rovers", której tytuł nawiązuje nie tylko do nazwy zespołu, ale także do jej członków. Po kilkunastu latach na scenie zespół Paddy and the Rats został uznany za jedną z najlepszych kapel wykonujących muzykę celtic punk rock. Ich koncerty można zobaczyć w całej Europie. 

Paddy and the Rats w Polsce

Zespół wielokrotnie dawał koncerty na polskich scenach muzycznych. Pierwszy raz pojawili się w naszym kraju już 2 lata po założeniu zespołu i zagrali w Lublinie podczas festiwalu HelloFolks!. W kolejnych latach pojawiali się na różnych festiwalach, takich jak Mikołajki Folkowe, festiwal muzyki etnicznej Korzenie Europy czy Czad Festiwal. W 2014 roku grali także w Przemyślu podczas Święta fajki. 

Dyskografia

Po wypuszczeniu swojej debiutanckiej płyty "Rats On Board" w 2009 roku, zespół rozpoczął prace nad kolejnymi utworami. W 2010 roku fani mogli usłyszeć singiel pt. "Irish Washerwoman". Rok później chłopaki z zespołu nagrali płytę "Hymns for bastards". W 2012 roku pojawił się kolejny album, tym razem zatytułowany "Tales from the Docks". Po trzech latach przerwy zespół Paddy and the Rats wypuścił płytę "Lonely Hearts' Boulevard". W 2018 roku światło dzienne ujrzał album "Riot City Outlaws"

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy skład zespołu zmieniał się przez ostatnie lata?
Tak, niestety w 2022 roku w tragicznych okolicznościach zginał Bernat Babicsek - akordeonista.
Na jakich instrumentach grają muzycy Paddy and the Rats?
W zespole można usłyszeć takie instrumenty jak: gitara akustyczna, elektryczna i basowa, dudy, skrzypce, tin whistle, mandolina, banjo, akordeon, harmonijka ustna oraz perkusja.
Kto zastąpił Bernata Babiseka w Paddy and the Rats?
Akordeonista został zastąpiony przez Berniego Bellamy'ego.
Ile płyt wydał zespół Paddy and the Rats?
Do 2018 roku zespół wydał 5 albumów muzycznych.
Jak wyglądają muzycy z zespołu Paddy and the Rats?
Ubierają się oni w stroje, które nawiązują do Szkocji i Irlandii.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn