Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadloheilung

OSC

OSCOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

OSC to zespół, który został założony w latach 90., a więc mamy do czynienia z kapelą z ogromną historią. Początki miał w Dydni, aczkolwiek trzeba zaznaczyć, że na parę lat zniknął i został reaktywowany dopiero w 2004 roku i gra do dziś.

OSC: historia zespołu

Pierwsze teksty były pisane na bazie buntu, który przelewał się wskutek sytuacji społecznej, pewnych cierpień młodych osób, których przecież nie brakuje do dziś. Pierwotny skład OSC tworzyli: 

 • Robert Kraczkowski "Diabeł" - gitara basowa
 • Mariusz Rachwał "Ryba" - wokal
 • Maciej Sokołowski "Sokół" - gitara solowa
 • Bogdan Gaworecki - perkusja
 • Piotr Pytlowany "Razowy" - gitara prowadząca

Później doszło do pewnych przetasowań i zespół wygląda tak:

 • Maciej Tyczka "Macho" - wokal/gitara solowa
 • Zbyszek Duda "Sołtys", - perkusja
 • Grzegorz Klimowicz "Ekler" - wokal/gitara basowa
 • Rafał Bluj "Błotniak" - gitara prowadząca
 • Piotr Zioło "Pigmej" - trąbka
 • Robert Duda "Sknerus" - skrzypce

W repertuarze nie brakuje kawałków patriotycznych, takich jak. Na pewno fani starszego grania rockowego będą zachwyceni słuchając o tym, że polityka to szambo, a nawet mogą powrócić piękne czasy młodości wśród starszych odbiorców.

Sukcesy muzyczne OSC 

OSC wydało płytę, chociaż nie ma co ukrywać, że nie jest to zespół będący z czołówki rocka. Na pewno jednak całą energię czerpią ze swoich fanów, a nie brakuje też wielu koncertów czy festiwali, na których zagrali w przeszłości.

Sukcesów muzycznych OSC nie brakuje również poprzez udział w takich wydarzeniach, które miały miejsce w przeszłości jak koncerty z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, I Bieszczadzki Rock Festival, ale też występowali na scenie razem z takimi legendami jak Zabili Mi Żółwia czy Cela nr 3. OSC gra dynamicznego, ale też i pogodnego rocka, przy którym będzie można się pośmiać i tym cały czas zdobywają nowe serca.

Kilka ciekawostek o OSC

Kapela jaką jest OSC, bardzo ciekawie prowadzi swoje social media, a w szczególności FP na Facebooku, gdzie stara się pokazywać kulisy w postaci różnych zdjęć z trasy, ale również informuje o swoich aktualnych i przyszłych koncertach. W tym kontekście warto powiedzieć, że ich profil posiada prawie 3,5 tysiąca fanów, co jest naprawdę niezłym wyczynem, chociaż też mówimy o kapeli, która na polskiej scenie muzycznej jest od trzech dekad.

Ciekawostką jest to, że z oryginalnego składu nie został żaden członek, a to rzadkość. Przeważnie jest tak, że dana ekipa posiada jakąś część dawnego bandu, natomiast w tym przypadku tej ciągłości nie ma. Nie zmienia to jednak faktu, że OSC jest naprawdę całkiem ciekawą ekipą, która na pewno nie należy do mainstreamu, ich piosenki nie są wyświetlane w milionach czy choćby i nawet tysiącach, ale jest to żywy szyld, który stale koncertuje i pisze kolejny karty historii polskiego rocka.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi zespół OSC?
Ekipa pochodzi z Dydni, która leży w województwie podkarpackim.
Jaką muzykę gra zespół OSC?
OSC jest kapelą grającą ostrego rocka. Istnieją już od lat 90-tych, chociaż reaktywowali się w 2004 roku i w nowym składzie grają do dziś.
Jaki był pierwotny skład kapeli?
Pierwszy skład OSC tworzyli: Robert Kraczkowski "Diabeł", Mariusz Rachwał "Ryba", Maciej Sokołowski "Sokół", Bogdan Gaworecki, Robert Duda "Sknerus", natomiast w nowej ekipie OSC nie ma już żadnego z tych członków.

Fani lubią też

Zobacz też