Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Marillion

Marillion

MarillionOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Marillion to brytyjski zespół rockowy, założony w 1979 roku. Ich twórczość określana jest jako rock neoprogresywny. Jego skład tworzą obecnie: wokalista Steve Hogarth, gitarzysta Steve Rothery, klawiszowiec Mark Kelly, basista Pete Trewavas oraz perkusista Ian Mosley.

Zadebiutowali w marcu 1983 roku albumem pod tytułem „Script for a Jester's Tear”, który pokrył się platyną w Wielkiej Brytanii. Znalazły się tam piosenki takie jak „He Knows You Know” oraz „Garden Party”.

Duży sukces odniósł czwarty krążek - „Misplaced Childhood” z czerwca 1985 roku. Pochodzą z niego dwa najsłynniejsze przeboje formacji - „Kayleigh” oraz „Lavender”. Album pokrył się platyną w Wielkiej Brytanii i Niemczech i trafił na 47. miejsce listy najpopularniejszych płyt w Stanach Zjednoczonych – Billboard 200.

Łącznie grupa ma na koncie 18 albumów studyjnych, z których ostatni - „Fuck Everyone and Run (F E A R)” ukazał się w 2016 roku. Zespół Marillion w Polsce występował wielokrotnie. W kwietniu 2019 roku zawitał ponownie do naszego kraju i w ramach cyklu koncertowego Marillion Weekends zagrał trzy koncerty z rzędu w łódzkim klubie Wytwórnia.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn