Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskarzeszowskie-juwenaliaopener-festivaldawid-podsiadloheilung
Home Artysta Marcin "Sosna" Sosiński

Marcin "Sosna" Sosiński

Marcin "Sosna" SosińskiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Marcin "Sosna" Sosiński to renomowany aktor teatralny oraz kompozytor muzyki filmowej oraz radiowej. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim takim rolom, jak Rene Secretan czy Harry Hook. Zdaniem ekspertów, jest on jednym z najzdolniejszych Polaków z zakresu dubbingu. 

Marcin "Sosna" Sosiński - historia artysty

Marcin Sosiński urodził się w 1991 roku. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną, a jego początkowa kariera była związana z grą na fortepianie. Jego debiut w teatrze przypadł na 2010 rok, kiedy to współpracował z Markiem Kalitą. W chwili obecnej "Sosna" pracuje w Łodzi w Teatrze Muzycznym. Jednym z największych dokonań w jego karierze był udział w spektaklu "Madagaskar", gdzie wcielił się w rolę Marty. Dużym sukcesem Marcina Sosińskiego była także gra w Miss Saigon. Bardzo istotnym dokonaniem "Sosny" były także przygody z dubbingiem. W 2017 roku wcielił się on w rolę Rene'a Secretana w filmie "Twój Vincent". 

Podstawowe informacje na temat "Sosny"

Marcin Sosiński w szybkim tempie zaskarbił sobie serca miłośników teatru oraz dobrego filmu. Pomimo relatywnie młodego wieku ma on wielu fanów, którzy w przyszłości chcą podążać jego śladami. Aspektem, który wpływa na renomę "Sosny", jest przede wszystkim jego wszechstronność. Ma on bowiem spore doświadczenie nie tylko w zakresie śpiewu i tańcu, ale również jest świetny w grze na ukulele. Od początku kariery Marcina instrumenty odgrywały fundamentalną rolę. Oprócz ukulele umie on bowiem świetnie grać na klawesynie, gitarze czy perkusji. Mocną stroną artysty są też świetne umiejętności pantomimy, które nabył podczas edukacji we Wrocławiu. W wolnych chwilach "Sosna" preferuje aktywność fizyczną - chętnie stawia na rower oraz pływanie. Ponadto jest on miłośnikiem gwary śląskiej oraz białostockiej. Artysta jest znany również że swojego działania na rzecz potrzebujących. W okresie pandemii koronawirusa przyłączył się do akcji Hot 16 Challenge i nagrał własną piosenkę na rzecz walki z chorobą. 

W jakich rolach występował "Sosna"? 

Podczas swojej kariery teatralnej "Sosna" zasmakował różnych przygód. Brał udział zarówno w poważnych, jak i typowo humorystycznych przedstawieniach. Jedną z ciekawszych przygód w jego karierze był udział w musicalu "Friends - the musical parody", aczkolwiek większość jego współczesnej kariery jest związana z Łodzią. To właśnie tam brał udział w "Les Mirables", "Nasz Portret" czy "Cyrano". W wolnych chwilach artysta stawia również na rozwój pod kątem muzycznym. Jest to doświadczony kompozytor muzyki teatralnej, a jego renoma wynika także z faktu, że jest kompozytorem piosenek dla wykonawców polskiej muzyki rozrywkowej oraz reżyserem teatralnym i filmowym. "Sosna" jest również zapalonym kolekcjonerem - w swoich zbiorach posiada wiele wartościowych instrumentów. Chętnie stawia też na rozwój sportowy, albowiem regularnie chodzi po górach, co stanowi jedną z głównych pasji artysty. 

Działalność "Sosny" w mediach społecznościowych 

"Sosna" bardzo chętnie udziela się na YouTubie. Na swoim kanale zamieścił nie tylko piosenkę w ramach Hot 16 Challenge, ale również utwór "Od samego rana", który odniósł bardzo duży sukces. Został on odtworzony 240 tysięcy razy, a jego popularność pomimo upływu lat nie maleje. "Sosna" jest doskonałym przykładem wszechstronnego artysty, który mimo młodego wieku cechuje się wieloma rozwiniętymi zdolnościami. Dzięki temu zaskarbił on sobie sympatię tysięcy miłośników sztuki w całej Polsce. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile lat ma "Sosna"?
Marcin Sosiński urodził się w 1991 roku (obecnie ma 31 lat).
Jakie języki obce zna Marcin Sosiński?
Marcin Sosiński zna w stopniu komunikatywnym język angielski.
Ile wzrostu ma Marcin Sosiński?
"Sosna" ma 175 centymetrów wzrostu.
Z jakimi aktorami miał okazję współpracować Marcin "Sosna" Sosiński?
"Sosna" podczas swojej kariery poznał wielu wybitnych aktorów. Spośród nich szczególną renomą cieszy się jednak Marek Kalita.
Jakie słabości ma "Sosna"?
Główną słabością Marcina Sosińskiego są fast foody oraz niezdrowe jedzenie.

Fani lubią też

Zobacz też