Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital

MAG

MAGOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

MAG to polski zespół pochodzący z Torunia. Został założony w 2018 roku. Artyści wykonują muzykę łączącą takie gatunki, jak doom i black metal.

W 2020 roku wypuścili swoją pierwszą płytę, która nosi tytuł "MAG". Można na niej usłyszeć riffy charakterystyczne dla zespołu Black Sabbath. Oprócz tego zespół inspiruje się formacjami Electric Wizard oraz Conan i dodaje do swojej muzyki elementy occult rocka. Ich twórczość można określić jako nieco psychodeliczną. Podczas słuchania utworów odbiorców porywa niemal opętańczy wokal, który jest charakterystyczny właśnie dla occult rocka. Dzięki temu powstaje unikalna mieszanka, stanowiąca ich własną interpretację doom metalu. Płyta została wydana nakładem Piranha Music. Oprócz CD kupić można także płytę winylową, co stanowi gratkę dla fanów i kolekcjonerów.

MAG: dorobek artystyczny

Na fanpage'u zespołu  możemy znaleźć pozytywne komentarze od fanów. Twierdzą oni, że określenie "magiczna" na ich muzykę to zdecydowanie zbyt mało. Pod koniec 2022 roku zespół poinformował także o trwających pracach nad kolejnym albumem, co fani przyjęli z ogromnym entuzjazmem. 

Druga płyta zespołu pt. "MAG II: Pod Krwawym Księżycem" trafiła do sprzedaży w listopadzie 2022 roku. Utwory od razu pojawiły się także w popularnych serwisach streamingowych. Pierwszego utwór można było posłuchać już na dwa tygodnie przed wypuszczeniem płyty do sprzedaży. Artyści 7 listopada opublikowali utwór "W tym domu wszystko było stare", który stanowił zajawkę albumu. Fani nie mogli się doczekać całej płyty i nie raz wspominali w komentarzach, że liczą także na winyl.

MAG: koncerty

Podczas swojej na razie krótkiej kariery, muzycy mieli okazję dać wiele dobrych koncertów. Wystąpili z Hydrą i Tankogradem w Gdańsku w kwietniu 2022 roku. W tym samym miesiącu stanęli na wrocławskiej scenie podczas Church of Doom. Zagrali wtedy także Hydra, Las Trumien, Abysmal Grief, Tankograd oraz Ethbaal. Na swoim fanpage'u muzycy podzielili się nagraniem z występu, który został bardzo dobrze przyjęty przez fanów. 

Jednym z wyjątkowych koncertów MAG był występ w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, który były transmitowany przez Radio ŻAK. Koncert odbył się w maju 2022 roku. Można było go posłuchać także na żywo. To samo radio przeprowadziło wywiad z wokalistą zespołu. 

W czerwcu 2022 roku wystąpili także podczas 12. edycji Post Mortem Festival. Na scenie stanęli także Erdve, Mound oraz UGORY. 

We wrześniu 2022 roku artyści stworzyli dla swoich fanów, których nazywają adeptami magii, specjalne naszywki z logo zespołu. 

Jednym z większych koncertów zespołu był występ podczas 9. urodzin Piranha Music w grudniu 2022 roku. Muzycy stanęli wtedy ponownie na scenie NRD w Toruniu. 

MAG: dyskografia

Na płycie "MAG" znalazły się takie utwory, jak:

 • "Kambion",
 • "Samotnik z Providence",
 • "Pragnienie",
 • "Dobieram następną z talii zaklęć",
 • "Czarci chwost". 

Na drugim albumie płytowym pt. "MAG II: Pod Krwawym Księżycem" można usłyszeć:

 • "Pod krwawym księżycem",
 • "W tym domu wszystko było stare",
 • "Nekromanta"
 • "Alchemik"
 • "Tryktrak",
 • "Akuszerkx Cthulhucenu".

Choć utworów na płycie jest niewiele, są one długie. Piosenka "Nekromanta" przekracza 10 minut, pozwalając słuchaczom na zatopienie się w świecie magii i occult rocka. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy zespół ma charakterystyczne dla siebie powiedzenie?
Tak, na końcu swoich postów w mediach społecznościowych artyści piszą "Magia to potęga!", a swoich fanów nazywają adeptami.
Jakie są najchętniej słuchane utwory zespołu MAG?
Fani lubią najbardziej takie piosenki, jak: "Alchemik", "W tym domu wszystko było stare", "Nekromanta" oraz "Pod Krwawym Księżycem".
Czy zespół MAG nagrał jakieś teledyski?
Tak, na YouTube możemy zobaczyć teledysk do utworu "W tym domu wszystko było stare". Dzieląc się informacją o teledysku opisali go jako wizje przodków, co jest nawiązaniem do twórcy teledysku, który działa pod pseudonimem Wizje.
Czy można usłyszeć MAG w radiu?
Tak, pojawiają się oni na różnych stacjach radiowych. Wystąpili w Radiu Klang podczas audycji "Godzina Sezamkowa".
Z kim zespół MAG występuje na scenie najczęściej?
Zespół MAG występuje najczęściej z WIJem.

Fani lubią też

Zobacz też