Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Loona

LoonaOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Loona, właściwie Marie-Jose van der Kolk (ur. w 1974 roku w IJmuiden) to holenderska wokalistka, tancerka i autorka tekstów. Karierę rozpoczęła na początku lat 90. współpracą z DJ Sammym.

Loona i rozwój kariery muzycznej

Loona w pierwszych latach kariery działała pod pseudonimem Carisma, a usłyszeć można ją było na debiutanckiej płycie producenta.

Pierwsza solowa płyta Holenderki, Lunita, stworzona już pod pseudonimem Loona, ukazała się w 1999 roku. Producentem był DJ Sammy, a na pierwszego singla promującego wybrano cover Paradiso „Bailando” (ukazał się rok wcześniej). Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Numer został uznany za najpopularniejszą piosenkę 1998 roku w Niemczech, a ponadto podbijał listy przebojów w Belgii, Szwajcarii, Holandii, Francji, Polsce, Hiszpanii i krajach skandynawskich.


Kolejne single z płyty „Hijo de la Luna” oraz „Donde Vas” również zostały pozytywnie przyjęte. W 2000 roku ukazał się kolejny album pt. „Enre dos Aguas”. Singlami promującymi płytę były m.in. hity Mamboleo oraz Latino Lover.


Trzecia i czwarta płyta Loony wydane zostały w 2002 („Colors”) i 2005 („Wind of Time”) roku. Po wydaniu czwartego krążka Loona ogłosiła tymczasowe zawieszenie kariery. Po powrocie do muzyki wydała jeszcze trzy albumy studyjne. Ostatni z nich „Badam” ukazał się w 2016 roku i promował go singel o tym samym tytule. Przez ten czas największą popularnością cieszył się wydany w 2009 roku numer „Vamos a la Playa”, który na YouTube ma ponad 97 milionów wyświetleń.

Loona w Polsce

Loona w Polsce pierwszy raz wystąpiła w 2000 roku na Festiwalu w Sopocie. Następnie m.in. w Bydgoszczy (2011 rok), Gdyni (2014 rok, Sylwestrowa Moc Przebojów), Ostródzie (2015 rok, Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej) oraz Zatorze (2016 rok, Engeryland). Koncerty Loony to za każdym razem duża dawka pozytywnych emocji, które artystka przekazuje zgromadzone publiczności prosto ze sceny. Artysta podczas wielu lat działalności muzycznej zebrała liczne grono fanów, którzy czekają na kolejne wydarzenia muzyczne z jej udziałem.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też