Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Liliya Oryekhova

Liliya Oryekhova

Liliya Oryekhova OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Liliya Oryekhova urodziła się w 1988 roku. W 2006 roku ukończyła Instytut Choreograficzny w Doniecku. Po jego ukończeniu Liliya dołączyła do Teatru Opery i Baletu w Doniecku, a w 2008 roku do Moscow City Ballet jako główna primabalerina. Jej role obejmują Odettę w "Jeziorze Łabędzim", Księżniczkę Aurorę i Księżniczkę Florinę w "Śpiącej Królewnie", Kwiatową Wróżkę w "Dziadku do Orzechów" i wiele innych ról.

Lilya Oryekhova – bilety

Precyzja, doskonały warsztat artystyczny i nieopisana gracja – to tylko niektóre z cech, za które fani pokochali Lilya Oryekhovą. Występy artystki zanurzają widzów na całym świecie w magiczny, piękny świat tańca klasycznego.

Lilya Oryehkova występuje obok takich wyśmienitych tancerzy głównych Moscow City Ballet jak: Daniil Orlov, Talgat Kozhabaev, Kanat, Nadyrbek Uulu i Andrei Zhuravlev, a także najwyższej klasy prima balerin – Yulii Zhuravlevej, Iriny Adilovej.

Bilety na bieżące spektakle i bilety na wydarzenia można nabyć online z każdego urządzenia mobilnego, za pośrednictwem portalu eBilet.pl

Liliya Oryekhova spektakle 2022

Lilya Oryehkova spektakle 2022 dały fanom okazje do spotkania z tancerką w największych ośrodkach kulturalno-rozrywkowych w Polsce.

Liliya występowała w tym roku z zespołem Moscow City Ballet m.in. w łódzkim Klubie Wytwórnia, poznańskiej Sali Ziemi, Mieście Ogrodów w Katowicach, Centrum Kongresowym w Krakowie, Hali Stulecia we Wrocławiu, COS Torwar w Warszawie czy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Tancerka dała popis swoich umiejętności w ramach spektaklu Jezioro Łabędzie, czyli wydarzenia będącego kwintesencją rosyjskiej kultury. Zespół jest doskonale przygotowany pod kierownictwem artystycznym Victora Smirnova-Golovanova.

Krytycy doceniają to klasyczne przedstawienie przede wszystkim za najwyższej jakości technikę taneczną, wirtuozerię, olśniewające kostiumy, balet klasyczny w najlepszym wydaniu, a także orkiestrę, która w mistrzowski sposób wykonuje partyturę Czajkowskiego, oddając ducha i emocje tej słynnej muzyki.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakich wydarzeniach wzięła udział dotychczas Liliya Oryekhova?
Lilya Oryehkova na stałe współpracuje z Moscov City Ballet, które daje występy na całym świecie. Tancerka dotychczas wystąpiła w takich spektaklach jak m.in.: "Jezioro Łabędzie", "Śpiąca Królewna" czy "Dziadek do Orzechów".
Kiedy zaczęła się kariera Liliya Oryekhova?
Kariera Liliya Oryekhova rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy dołączyła do Teatru Opery i Baletu w Doniecku. W 2008 roku tancerka dołączyła do Moscow City Ballet i jest związana z tym zespołem do dziś.

Fani lubią też

Zobacz też