Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Josef Bratan

Josef Bratan

Josef BratanSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

data powstania:
04.06.1995
dyscyplina:
Raper i zawodnik MMA
social media:

Opis

Josef Bratan to polski raper będący pod skrzydłami wytwórni Malika Montany i Diha - #GM2L. Pomimo stosunkowo krótkiej działalności na scenie hip-hopowej już ma na swoim koncie pierwsze utwory, współprace oraz grono fanów. Jest także znany z występów freak-fightowych w ramach federacji High League.

Historia Josefa Bratana

Josef Bratan urodził się w 1995 roku jako syn Polki - Natalii oraz obywatela Angoli - Jose. Wychowywał się w Sulejówku, skąd też pochodzi. Jego bratem jest Alberto - jedno z głośniejszych nazwisk na polskiej scenie rapowej. Nie dziwi więc fakt, że mając zaledwie 18 lat, Josef Bratan zaczął tworzyć swoją pierwszą muzykę. W tamtym okresie nie zyskał jednak rozgłosu. Został zauważony dopiero 7 lat później - w 2020 roku. Wziął wówczas udział w akcji #hot16challange, dzięki której zrobiło się o nim głośniej. Pozwoliło mu to podpisać kontrakt z wytwórnią #GM2L, w której wcześniej działał także jego brat.

Kontakt z wytwórnią Malika Montany dał Josefowi Bratanowi możliwość nagrywania z dużymi nazwiskami polskiej sceny rapowej. Jeszcze tego samego roku artysta wystąpił gościnnie w utworze "Echo" na płycie "HUCPA", która zajęła 3. miejsca na Oficjalnej Liście Sprzedaży Związku Producentów Audio-Video. Później był zapraszany do kolejnych utworów, dzięki którym poznawała go coraz większa publika.

Wraz ze wzrostem popularności, Josef Bratan zaczął także angażować się w gale freak fight. W 2021 roku internet obiegła informacja, że artysta zawalczy dla federacji High League. Jego pierwszym rywalem został Gabriel „Cesarz Narcyz” Bystrzycki - jeden z polskich tiktokerów. Kolejnym - Krystian „Macias” Maciaszczyk - raper z grupy muzycznej White Widow. Josef Bratan wygrał obydwie walki.

 

Josef Bratan - dorobek muzyczny

Pomimo tego, że Josef Bratan dał się poznać szerszej publiczności dzięki bratu, a następnie występował gościnnie w utworach innych artystów, to absolutnie nie można mu odmówić talentu muzycznego. Pokazał to już w 2021 roku, kiedy wydał swój debiutancki singiel "Wuwua" z udziałem Malika Montany, który okazał się ogromnym sukcesem. Tylko w serwisie YouTube zdobył ponad 10 milionów wyświetleń. Utwór zdobył także złotą płytę. Później Josef Bratan nagrał ze swoim bratem Alberto singiel "Z Bratem Zarabiam Papier", który choć nie otrzymał wyróżniania, to cieszył się ogromną popularnością. Tylko w samym serwisie YouTube odtworzono go ponad 19 milionów razy.

Najpopularniejsze występy Josefa Bratana

Josef Bratan jest początkującym artystą, więc wciąż nie ma jeszcze na swoim koncie zbyt wielu występów. Gra głównie u boku swoich kolegów z branży (m.in. Alberto). Do tej pory mogliśmy go już jednak zobaczyć na kilku polskich scenach, m.in. w Energy2000 w Przytkowicach, w Elefunk The Club w Szczecinie czy na LOOP Music Festival 2022 w Cesarzowicach.

Z kim współpracował Josef Bratan?

Josef Bratan ma na swoim koncie współprace z kilkoma znanymi artystami. Do tej pory mogliśmy go usłyszeć m.in. z takimi osobami jak:

  • Kali, Major SPZ, Malik Montana - we współpracy artystów powstał utwór "Echo",
  • Dj.Frofo - we współpracy artystów powstał utwór "Kawasaki",
  • Diho, Bibic - we współpracy artystów powstał utwór "Szyby",
  • Alberto - we współpracy artystów powstał utwór "Z bratem zarabiam papier".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się Josef Bratan?
Prawdziwe imię i nazwisko Josef Bratan to Josef Natala Simao.
Ile lat ma Josef Bratan?
Josef Bratan urodził się w 1995 roku, a więc w 2023 roku skończy 27 lat.
Skąd pochodzi Josef Bratan?
Josef Bratan pochodzi z Sulejówka, czyli miasta położonego w województwie mazowieckim.
Jak nazywa się najnowsza płyta Josefa Bratana?
Josef Bratan nie ma na swoim koncie jeszcze żadnej płyty, jednak wydał już kilka singli (m.in. "Dawaj Hajs" czy "Gwiazda"), a także wystąpił gościnnie w utworach znanych polskich raperów.
Z kim współpracuje Josef Bratan?
Do tej pory mogliśmy usłyszeć Josefa Bratana z takimi gwiazdami jak m.in. Kali, Major SPZ, Malik Montana, Dj.Frofo, Diho, Bibic czy Alberto.

Fani lubią też

Zobacz też