Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Artysta Jethro Tull

Jethro Tull

Jethro TullOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Zespół Jethro Tull  powstał w 1967 roku. Jego skład na przestrzeni lat ulegał zmianom. Jedynym stałym punktem grupy jest lider zespołu Ian Anderson, który jest w Jethro Tull od samego początku. Jethro Tull to zespół rockowy grający white bluesa, hard rocka i rock progresywny.

Jethro Tull - informacje o zespole

Niesamowity i charakterystyczny dźwięk fletu, z którego Ian Anderson uczynił znak rozpoznawczy, celtyckie brzmienie, rytmiczne takty perkusji i wibrujący głos lidera grupy, stworzyły brzmienie zespołu, które jest bardzo przejmujące i wciągające jednocześnie. Całości dopełniają ironiczne, często prowokacyjne poetyckie teksty. Początek lat 70 to dla zespołu czasy największej popularności i według niektórych czas najlepszych dokonań muzycznych. Rok 1987 przyniósł grupie nagrodę Grammy, w kategorii najlepszej grupy rockowej. Jak mówili muzycy, było to dla nich wielkie zaskoczenie. Kolejne lata zaowocowały wprowadzeniem w brzmienie Jethro Tull elementów muzycznych z Azji, nie zapominając jednak o celtyckich i szkockich korzeniach. 

Jethro Tull w Polsce 

Trasa koncertowa, w której skład wchodzą koncerty Jethro Tull w Polsce  oparta jest na muzyce zespołu z okresu wczesnych lat 70. Ciężkie brzmienia z albumów Stand Up, Benefit, Aqualung, Thick As A Brick, Passion Play zostaną przedstawione jak za dawnych lat. W jednym z wywiadów Ian Anderson mówi, że "Odkurzenie starych, progresywnych kawałków było bardzo przyjemne".

 

 Koncerty Jethro Tull w Polsce odbędą się 26 maja 2022 roku w Bielsku-Białej oraz 29 maja 2022 roku w Gdańsku. Grupa ma w Polsce wielu fanów, tych z dawnych lat, ale i zdecydowanie młodszych. Ian Anderson poprzez swój talent i charyzmę przyciąga wielu słuchaczy. Muzyka Jethro Tull potrafi zabrać w miejsca odległe i bliskie zarazem, to opowieść, której słucha się zawsze z zapartym tchem.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też