Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska

Filipek

FilipekSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
28 lat
data urodzenia:
10.08.1995
miejsce urodzenia:
Krotoszyn
dyscyplina:
Raper i zawodnik MMA
social media:

Opis

Filipek (Filip Marcinek) to popularny polski raper  Jego mocną stroną jest freestyle. Na poważnie związał się z branżą w okolicach 2013 roku.

Filipek - freestyle rap

Przez długi czas kariera Filipka była związana z bitwami typu freestyle rap. Filipek radzi sobie w nich wyśmienicie i jest jednym z ulubieńców fanów tego typu rozrywki. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, iż jest dwukrotnym zwycięzcą Wielkiej Bitwy Szczecińskiej (WBS - 2014 i 2015) oraz trzykrotnym zwycięzcą Bitwy o Południe (2018, 2022, 2023). Dodatkowo ma na swoim koncie wielkie sukcesy w Wielkiej Bitwie Warszawskiej (WBW).

Filipek - dotychczasowy dorobek muzyczny (albumy, single)

W 2014 roku pojawił się jego mixtape o nazwie "Novum" oraz mini album pod tytułem "Pójdę jeszcze dalej". Jeśli chodzi o albumy studyjne Filipka warto wymienić następujące krążki:

 • "Beletrystyka" (2015),
 • "Fifi. Rozdział dwudziesty" (2015),
 • "Płyta Dekady" (2016),
 • "Dekorator wnętrz" (2016),
 • "Młody Bukowski" (2017),
 • "Rozdział zamknięty" (2018),
 • "Następny do piekła" (2019),
 • "Bipolar" (2019),
 • "Gambit" (2021),
 • "Antyviral" (2022),
 • "Gra na emocjach 2" (2022).

Dochodzą do tego jeszcze inne mini albumy, a konkretniej: "Gra na emocjach" (2017), "Autorefleksja EP" (2018), "Lekka zamotka EP" (2019) i "Dodatek do życia EP" (2021). Jak widać Filipek ma się czym pochwalić, a cechą wyróżniają go na tle konkurentów jest pracowitość. Biorąc pod lupę najpopularniejsze single Filipka nie można zapomnieć o takich numerach, jak: "Po każdym słońcu", "Cześć, jestem Filip", "Pora dla buntowników", "Poeta wyklęty", "Dementor", "Mała S", "Sinusoida", "Pętla", "Byłem nikim" czy też "Nie chcę wiedzieć". 

Filipek - walki freak fight

Filipek interesuje się nie tylko szeroko pojętą muzyką, ale też walkami freak fight, w których postanowił się sprawdzić. Wszystkie jego dotychczasowe walki były stoczone dla federacji Fame MMA. Pierwszą z nich stoczył na gali "Fame MMA 3" i przegrał tam z Patrykiem Karasiem (raper Ryba - MMA). Następnie walczył podczas "Fame MMA 4" i wygrał z Łukaszem Imiełowskim (raper Tomb - MMA). Później przyszła walka na gali "Fame MMA 8" i wygrana z Michałem Sobolewskim (raper Sobota - MMA). Czwartą jego walką była ta na gali "Fame MMA 11", która zakończyła się porażką z Amadeuszem Roślikiem (Amadeusz Ferrari - MMA). Ostatnią jak na razie walką była ta stoczona z Dariuszem Kaźmierczukiem na gali "Fame MMA 16", którą wygrał (Daro Lew - kickboxing/k-1 w małych rękawicach). Wielkimi krokami zbliża się kolejna jego walka, na gali "Fame MMA 17" Filipek zawalczy z triathlonistą Robertem Karasiem (kickboxing/k-1 w małych rękawicach). 

Filipek - powiązani artyści & współpraca

W trakcie swojej wieloletniej rap kariery Filipek współpracował już z wieloma popularnymi raperami/artystami oraz artystkami. W tej grupie znajdują się m.in.: Tymek, Magda Bereda, ReTo, Edzio, Bober, Gibky, Kartky, Nel, Diana Ciecierska, Quebonafide, Bonson, Koro, czy też Nullizmatyk.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z jakimi wytwórniami muzycznymi kojarzony jest Filipek?
Filipek kojarzony jest przede wszystkim z wytwórnią muzyczną o nazwie QueQuality.
Z kim współpracuje/współpracował Filipek?
Filipek współpracuje/współpracował m.in. z takimi raperami/artystami oraz artystkami, jak: Tymek, Magda Bereda, ReTo, Edzio, Bober, Gibky, Kartky, Nel, Diana Ciecierska, Quebonafide, Bonson, Koro, czy też Nullizmatyk.
Jakie albumy muzyczne ma na swoim koncie Filipek?
Albumy studyjne Filipka to "Beletrystyka", "Fifi. Rozdział dwudziesty", "Płyta Dekady", "Dekorator wnętrz", "Młody Bukowski", "Rozdział zamknięty", "Następny do piekła", "Bipolar", "Gambit", "Antyviral" oraz "Gra na emocjach 2".

Fani lubią też

Zobacz też