Dwa Sławy

Dwa Sławy

Dwa Sławy to zespół hiphopowy pochodzący z Łodzi. Został założony w 2006 roku. W jego skład wchodzą dwie osoby: Jarosław Steciuk - "Astek" i Radosław Średziński - "Rado Radosny". Już rok po założeniu grupa wydała pierwszą płytę. Z wydawaniem kolejnych albumów zyskiwała coraz większą popularność. Pierwsze wydane płyty były nielegalami. Grupa posiadała spory potencjał i została zauważona przez wytwórnię Embryo Nagrania. Za ich sprawą pojawił się kolejny krążek. Muzycy mają za sobą wiele lat tworzenia świetnej muzyki, czym zdobyli sobie spore grono fanów. 

Pierwsze wydane płyty

Pierwsze płyty były wydane jako nielegale duetu. 

 • "Dla sławy" - wydana w 2007 roku. Astek samodzielnie dokonał produkcji płyty. 
 • "Nieśmiertelna nawijka Dwusławowa" - wydana 16 grudnia 2010 roku. Krążek zyskał swą popularność poprzez zapożyczenie od francuskiego rapera i muzyka 20Syla z zespołu Hocus Pocus. O tym fakcie muzyk dowiedział się dopiero po kilku latach. Astek osobiście mu o tym powiedział. Gościnne partie zagrali Cherchen, Jan Wyga oraz Gres.
 • "Muzyka kozacka" - wydana 7 kwietnia 2011 roku. Był to ostatni nielegal wyprodukowany w całości przez Astka. Na płycie gościli Turi, Cira i Skorup. Ten krążek okazał się być najlepszym. Sprzedał się w nakładzie 500 sztuk.

Powiązania z innymi artystami

W 2011 roku Dwa Sławy wystąpili na festiwalu Hip Hop Arena. Natomiast pod koniec roku gościł na płycie PHFNG pt. "Nie wiem co mnie tak porobiło chłopaku". Grupa współpracowała także z Proceentem oraz Syropem nad płytą Aloha 40%, na której znalazł się kawałek "O głupocie". Gościli na albumie Jana Wygi w utworze "Malkontent, choleryk i łgarz". Miało to miejsce w 2012 roku. W połowie następnego roku duet gościł w albumie z formacji Polskie Karate. Wystąpili oni w promowanej piosence pt. "W trzy dupy". W 2014 roku formacja dała szereg koncertów w Polsce. Można tutaj wymienić festiwal Balony nad Krosnem, Hip Hop na Żywca oraz Południowy Rytm. Artyści gościli również na kompilacji Rap najlepszej marki vol.2 w 2016 roku. Na płycie znalazło się 15 premierowych utworów. Inni artyści mający swój udział w tworzeniu to miedzy innymi Tomson, Nizioł, Bezczel, Grizzlee czy Rover. Wydawnictwo wzbiło się na 8 miejsce polskiej listy przebojów. Natomiast 10 sierpnia 2016 roku płyta ta zyskała status złotej. Astek i Rado Radosny gościli także na albumie The Returners "Nowa stara szkoła" oraz albumie bydgoskiego producenta Pawbeatsa.

Dwa Sławy - oficjalne albumy

 • "Nie wiem, nie orientuję się" - wydany 10 listopada 2012. Wydawcą była wytwórnia Embryo Nagrania. Natomiast materiał został w całości zmasterowany i zmiksowany przez Marka Dulewicza, polskiego muzyka i kompozytora. Był on jednocześnie właścicielem studia. Na płycie wystąpili również skrzypek Maciej Strzelczyk i raper Jan Wyga. Tytuły utworów znajdujące się na płycie: "Przyjaciele", "Czujesz?", "Suń się", "Wysoka kultura jazdy".
 • "Ludzie sztosy" - wydany w 2015 roku i wyprodukowany ponownie przez Marka Dulewicza z udziałem Astka. Gościnnie na płycie wystąpili miedzy innymi Kasia Grzesiek, JNR czy też Quebonafide. Album zajął 7 miejsce na liście najbardziej popularnych płyt w Polsce. Utwory znajdujące się na albumie to np. "Przyjaciele dwa", "Ciężki Zawód", "Człowiek sztos" lub "Bą Bą Bą".
 • "Dandys Flow" - wydany 2017 roku pod wydawnictwem Embryo Nagrania. Piosenki, które znalazły się na płycie, to między innymi "A może by tak", "Zabierz mnie gdzieś" czy też "Bo nie odmienisz". Album ten zadebiutował na pierwszym miejscu polskiej listy przebojów. 
 • "Coś przerywa" - wydany 23 marca 2018 roku przez wytwórnię My Music. Utwory znajdujące się na płycie to między innymi "Halo?", "Zdejm Czapkę", "Gdyby miało nie być wczoraj", "Chwast".
 • "Pokolenie X2" - wydany 24 stycznia 2020 roku z pomocą wytwórni Step Dystrybucja. Utwory znajdujące się na albumie: "Co ludzie powiedzą", "Twister", "Ostatni puzzel", "Parasolki", W tłumie".
 • "Z Archiwum X2" - wydany w 2022 roku. Album został w całości wyprodukowany przez The Returners. Gościnnie na płycie wystąpili JWP, Bisz, Bonson, Undadasea, Łona oraz Gruby Mielzky. Utwory na płycie to: "Lecimy z Tym", "Nie Znasz Wad", "Wstępnie Nie", "Śnieg", "Na Mnie Się Patrzyła".

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Dwa Sławy: Skepta, Guzior, PRO8L3M, ERO, Malik Montana, Miszel, Białas, OIO, Reto, Janusz Walczuk, OKI, Kaz Bałagane, Przyłu, Sarius, Taco Hemingway, Kabe, Diho, O.S.T.R., Gibbs, Jan - rapowanie, CatchUp, Pawbeats, Zetha, Tede, Qry, Dziarma, Borixon, Buszu, Trill Pem, Włodi, Smolasty, Otsochodzi, Avi x Louis Villain, Sokół, KęKę, Zdechły Osa, Kizo, Nypel, Słoń, Kalush Orchestra, Bonson, Sobel, Wac Toja, Paluch, Olszakumpel, Margaret, Oliwka Brazil, Pezet, White 2115, Żabson, The Game, Jacuś, Chillwagon, Kukon, Kinny Zimmer, Gruby Mielzky,

 

Dwa Sławy - Często zadawane pytania

 • Najnowsza płyta zespołu Dwa Sławy nosi tytuł "Z Archiwum X2".Jest swego rodzaju przypomnieniem najlepszych nagrań.
 • Duet Dwa Sztosy mają za sobą 15 lat n hiphopowej scenie.
 • Rado Radosny był wcześniej związany z formacją Uśpione Miasto.
 • Astek był wcześniej członkiem zespołu UstinsTrumentaliX.
 • Sprzedaż drugiego nielegala wynosiła 200 sztuk.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Dwa Sławy
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/