Drake

Drake

Drake czyli Aubrey Drake Graham to kanadyjski raper, wokalista, twórca piosenek, aktor i producent. Urodził się w 1986 roku w Toronto. Ze strony matki ma korzenie żydowskie. Jego ojciec był perkusistą  Jerry'ego Lee Lewisa. W 2001 roku Drake otrzymał rolę w kanadyjskim serialu młodzieżowym - „Degrassi: The Next Generation”, gdzie występował do 2009 roku. Dzięki tej produkcji stał się rozpoznawalny w Kanadzie.

 

W 2006 roku wydał swoją pierwszą składankę - „Room for Improvement”, która sprzedała się w 6 tysiącach egzemplarzy. Rok później ukazała się kolejna - „Comeback Season”. Wydawnictwo to przykuło uwagę Lil Wayne'a, który zaprosił początkującego rapera do współudziału w swojej trasie koncertowej.

 

W 2009 roku Drake wydał trzecią składankę - „So Far Gone”. Pochodzący z niej singiel „Best I Ever Had” trafił na 2. miejsce listy Billboard Hot 100. Drake podpisał kontrakt z wytwórnią Young Money Entertainment i w 2010 roku wydał debiutancki album studyjny - „Thank Me Later”. Krążek znalazł się na pierwszym miejscu kanadyjskich i amerykańskich list przebojów, pokrywając się platyną w Stanach oraz podwójną platyną w Kanadzie. Kolejny album – „Take Care” ukazał się rok później i odniósł jeszcze większy sukces, zdobywając między innymi nagrodę Grammy. Znalazły się tam single takie jak „Headlines”, „Make Me Proud” oraz „The Motto”. W 2013 roku ukazał się album „Nothing Was the Same”, a w 2016 „Views”, który utrzymywał się na 1. miejscu list przebojów przez 13 tygodni, a piosenka „Hotline Bling” przyniosła raperowi kolejną statuetkę Grammy.

 

Rok 2017 był dla artysty szczególnie udany – został rekordowym zwycięzcą gali Billboard Music Awards. Zdobył 13 nagród, w tym za najlepszego artystę i najlepszy album. W 2018 roku Drake wydał piąty album - „Scorpion”, który pokrył się platyną między innymi w Stanach oraz podwójną platyną w Kanadzie. Drake w Polsce wystąpił w 2015 roku podczas Open’er Festival.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Drake
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/