David Bowie

David Bowie

David Bowie był angielskim wokalistą, twórcą piosenek oraz aktorem. Stworzył nurt muzyczny o nazwie glam rock. Urodził się w 1947 roku jako David Robert Jones. Już od najmłodszych lat interesował się muzyką, a jako nastolatek rozpoczął naukę gry na saksofonie. Po ukończeniu szkoły, David grał w kilku zespołach. Aby nie być mylonym z Davym Jonesem z zespołu „The Monkees”, zmienił nazwisko na Bowie. Jego pierwszy solowy album nie odniósł sukcesu.

David Bowie i przełom w karierze 

Przełom w jego przyszedł w 1969 roku. Bowie podpisał kontrakt z wytwórnią Mercury Records i wydał singiel „Space Oddity”. Inspiracją do utworu był film Stanleya Kubricka - „2001: Odyseja kosmiczna”. Telewizja BBC użyła tej piosenki podczas relacji z lądowania na księżycu, a w Stanach Zjednoczonych znalazła się na 15. miejscu list przebojów. Artysta wykreował sceniczną postać Ziggy’ego Stardusta, bezpłciowego człowieka z kosmosu.

 

W 1970 roku Bowie wydał płytę „The Man Who Sold the World”, a rok później „Hunky Dory”. Album z 1972 roku „The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars” przyniósł Bowiemu status międzynarodowej gwiazdy. Na kolejnym albumie - „Aladdin Sane” znalazła się piosenka nagrana z Mickiem Jaggerem i Keithem Richardsem - „Let's Spend the Night Together”.

 

W 1975 roku roku Bowie przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaprzyjaźnił się z Johnem Lennonem, czego efektem była jego współpraca przy kolejnej płycie Bowiego „Young Americans”. Artysta wymyślił swoje kolejne wcielenie - Thin White Duke’a, śpiewającego soul. W 1976 roku wystąpił w swoim pierwszym filmie - „Człowiek, który spadł na ziemię”.
Na początku XXI wieku Bowie ograniczył koncertowanie, aż wreszcie z powodów zdrowotnych zupełnie z nich zrezygnował. Jego ostatnia płytaBlackstar” pochodzi z 2016 roku. Dwa dni po jej wydaniu artysta zmarł.

 

David Bowie uważany jest za jednego z najważniejszych artystów XX wieku. Doceniany przez krytyków i uwielbiany przez publiczność, nieustannie znajdował nowe pomysły na swoją twórczość i wizerunek. W Wielkiej Brytanii 10 jego albumów pokryło się platyną, a jedenaście złotem. Został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 1996 roku.

David Bowie koncerty 

David Bowie był wyjątkowym artystą, którego uwielbiał cały świat. Pomimo tego, że on sam już nie wykona swoich utworów organizowane są koncerty Tribute to David Bowie, gdzie przypominane są utwory muzyka. Wykonywane są one przez zdolnych muzyków, którzy starają się, aby stale pokazywać jego twórczość. 

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Adam Bielawski, CC-BY-SA 3.0

David Bowie - Często zadawane pytania

  • David Bowie, urodzony 8 stycznia 1947 roku w Londynie, był brytyjskim piosenkarzem, kompozytorem, autorem tekstów oraz producentem muzycznym.
  • David Bowie tworzył muzykę z pogranicza gatunków takich jak rock alternatywny, soul, art rock czy hard rock.
  • W 1962 roku David Bowie założył swój zespół muzyczny, a w wieku piętnastu lat zaczął grać na gitarze w lokalnych klubach młodzieżowych i na weselach. Występował w zespole The Lower Third, gdy nie udało mu się odnieść żadnych sukcesów komercyjnych, zdecydował się kontynuować karierę jako solista.
  • Ostatnim, dwudziestym ósmy albumem Davida Bowiego jest "Blackstar", który swoją premierę miał 8 stycznia 2016 roku. Album odniósł ogromny sukces komercyjny, znalazł się na pierwszym miejscu list bestsellerów w co najmniej 22 krajach, a w dziesięciu krajach zdobył status złotej lub platynowej płyty.
  • Piosenkarz zmarł 10 stycznia 2016 roku, dwa dni po premierze albumu Blackstar. Nastąpiło to po 18 miesiącach po zdiagnozowaniu u niego raka wątroby. 24 lutego 2016 roku w czasie rozdawania nagród BRIT Award uhonorowano go pośmiernie nagrodą BRIT Icon Award.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

David Bowie
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/