Dave Matthews Band

Dave Matthews Band

Dave Matthews Band to amerykański zespół rockowy utworzony w Charlottesville, w stanie Wirginia w 1991 roku. Liderem i założycielem grupy jest wokalista, gitarzysta i twórca piosenek Dave Matthews. Do współpracy zaprosił perkusistę Cartera Beauforda, basistę Stefana Lessarda, saksofonistę LeRoi Moore'a, skrzypka Boyda Tinsleya oraz klawiszowca Petera Griesara. Muzycy początkowo grali w klubach Charlottesville. Ich styl spodobał się lokalnej publiczności, dlatego też zaczęli koncertować w innych stanach.

Rozwój kariery muzycznej Dave Matthews Band

Debiutancka płyta grupy „Under The Table and Dreaming” ukazała się w 1994 roku. Krążek trafił na listę Billboard 200 i utrzymywał się na niej przez 116 tygodni. Piosenka „What Would You Say” stała się radiowym hitem i zwiększyła rozpoznawalność grupy. Rok później Dave Matthews Band po raz pierwszy pojawili się w telewizji, w programie „Late Show with David Letterman”, gdzie wykonali wcześniej wspomnianą piosenkę. W tym samym roku gościli również w innych programach: „Saturday Night Live” i „The Tonight Show with Jay Leno.” Wyjechali też w trasę po Europie. Ich kolejna płyta – „Crash”, wydana w 1996 roku znalazła się na drugim miejscu Billboard 200, a także pokryła się siedmiokrotną platyną. Kolejny rok przyniósł grupie nagrodę Grammy za utwór „So Much To Say”. Największym sukcesem okazała się trzecia płyta „Before These Crowded Streets”, która trafiła na pierwsze miejsce notowania Billboard 200 i pokryła się sześciokrotną platyną. Zespół intensywnie koncertował w Północnej Ameryce, Europie i Brazylii, a także supportował Rolling Stonesów.

Dave Matthews Band nagrody

Dave Matthews Band sprzedali prawie 40 milionów płyt na całym świecie. Do nagrody Grammy nominowano ich 12 razy (ostatecznie na koncie mają jedną), otrzymali też 3 nominacje do American Music Awards i 6 do MTV Music Video Awards. Po słynnym krążku „Before These Crowded Streets” wydali jeszcze sześć płyt. Ostatnia, „Come Tomorrow” pochodzi z 2018 roku.

Dave Matthews Band koncerty

Zespół już od ponad dwóch dekad niezmiennie zapełnia stadiony i duże hale widowiskowe. W Stanach Zjednoczonych muzycy są wielkimi gwiazdami, ale niestety rzadko odwiedzają Europę. Dave Matthews Band w Polsce wystąpili np. w hali ERGO ARENA w 2015 roku. Dave Matthews Band wystąpili też w 2019 roku w Warszawie, był to koncert w ramach europejskiej trasy zespołu, która odniosła wielki sukces. Zespół zagrał również w Dusseldorfie, Paryżu, Londynie, Amsterdamie, Kopenhadze czy Sztokholmie.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Dave Matthews Band
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/