Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Daniel Walasek

Daniel Walasek

Daniel WalasekSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Aktor filmowy
social media:

Opis

Daniel Walasek to młody i zdolny aktor filmowy, który dopiero rozwija swoją karierę, ale może się już pochwalić rolą w „Akademii Pana Kleksa”. To właśnie w tym filmie spotkał na swojej drodze wiele doświadczonych osób z branży – zarówno aktorów, jak i aktorki.

Początki

„Akademia Pana Kleksa” to dla Daniela Walaska pierwsza tak poważna rola, ale nie oznacza to, że młody aktor przystąpił do niej z marszu. Wcześniej występował m.in. w etiudzie szkolnej „7 Ujęć” i miał swój niewielki wkład w film fabularny „Futro z misia” (klapser). To właśnie w tych produkcjach mógł się obyć z aktorstwem i profesjonalną grą, co na pewno znacznie ułatwiło mu przystąpienie do prac nad rolą Vincenta (książę Wilkusów) w nowej odsłonie „Akademii Pana Kleksa”.

Wielki ekran wzywa!

Skoro było już trochę o „Akademii Pana Kleksa” warto wspomnieć o tym, że dla młodego aktora angaż w tak kultowej produkcji (znanej przecież ze starszej wersji, a obecnie znacznie odświeżonej i nieco zmodyfikowanej) to wręcz spełnienie zawodowych marzeń.

W „Akademii Pana Kleksa” Daniel wcielił się w postać Vincenta, a co istotniejsze można go też oglądać w kolejnej oryginalnej formule wspomnianej wyżej produkcji – „Akademia Pana Kleksa na żywo: Magiczna Szkoła Wyobraźni”. Co to takiego? To koncertowa odsłona filmu, będąca swego rodzaju spektaklem muzycznym z widowiskową oprawą wizualną.

Daniel Walasek – współpraca z innymi aktorami i aktorkami

Zaangażowanie Daniela Walaska do projektu „Akademia Pana Kleksa” zaowocowało tym, iż przedstawiciel młodego pokolenia mógł poznać zupełnie nowe twarze. Dzięki tej produkcji współpracował m.in. z takimi aktorami i aktorkami, jak:

 • Piotr Fronczewski,
 • Danuta Stenka,
 • Sebastian Stankiewicz,
 • Tomasz Kot,
 • Antonina Litwiniak,
 • Konrad Repiński,
 • Amelia Lutyńska,
 • Agnieszka Grochowska,
 • Jan Makowski,
 • Jana Jachimek,
 • Nikodem Adamski,
 • Julian Mrówczyński,
 • Adam Panikowski,
 • Liu Sitkowska.

Ta lista z całą pewnością będzie jeszcze dłuższa, bo wiele wskazuje na to, że Daniel Walasek ma przed sobą wieloletnią karierę aktorską. Taki początek musi być wspaniałą motywacją do dalszego działania…

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaka rola zapewniła Danielowi Walaskowi największą popularność?
Do tej pory największą rolą Daniela Walaska w branży aktorskiej było wcielenie się w postać Vincenta (książę Wilkusów) w filmie „Akademia Pana Kleksa”. Na uwagę zasługuje również to, że młody aktor dostał angaż do koncertowej odsłony tej wyjątkowej produkcji – „Akademia Pana Kleksa na żywo: Muzyczna Szkoła Wyobraźni”.
W jakich jeszcze produkcjach wystąpił Daniel Walasek?
Daniel Walasek zagrał nie tylko w „Akademii Pana Kleksa”, ponieważ na swoim koncie ma też angaż w etiudzie szkolnej „7 Ujęć” i niewielki wkład w film fabularny „Futro z misia”.
Z jakimi aktorami i aktorkami współpracował już Daniel Walasek?
Daniel Walasek nie ma może aż tak dużego doświadczenia aktorskiego, jak niektóre osoby z branży, ale współpracowali już z nim m.in.: Tomasz Kot, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Sebastian Stankiewicz, Agnieszka Grochowska, Adam Panikowski, Jana Jachimek, Antonina Litwiniak, Julian Mrówczyński, Liu Sitkowska, Konrad Repiński, Jan Makowski, Amelia Lutyńska czy też Nikodem Adamski.

Fani lubią też

Zobacz też