Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivalkswpiotr-rubik-trasadawid-podsiadlo

Coyu

CoyuOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Coyu, właściwie Iván Ramos Salinas, jest znanym i cenionym hiszpańskim DJem oraz producentem muzycznym z ponad piętnastoletnim doświadczeniem w branży.

Wejście w świat muzyki i wytwórnia płytowa

Iván Ramos Salinas urodził się 13 sierpnia 1985 roku w Barcelonie w Hiszpanii. Iván swoją przygodę z muzyką elektroniczną rozpoczął podczas studiów. Pracował wtedy jako dziennikarz muzyczny w kilku magazynach, jako promotor imprez, w public relations, jako agent artystów oraz prezenter radiowy.

Coyu w wieku 22 lat, w 2007 roku, założył swoją pierwszą wytwórnię płytową Atypical Farm, a kilka miesięcy później, w 2008 roku, kolejną wytwórnię nazwaną Suara. Podczas gdy Atypical Farm zaprzestała swojej działalności w 2012 roku, Suara działa i odnosi sukcesy do dzisiaj.

Suara jest znanym hiszpańskim labelem housowym, który współpracuje z takimi artystami jak Ramon Tapia, Hermanez, Floriana Meindla, DJ Madskillz, Basti Grub oraz Carlo Lio. Imponujące portfolio wytwórni sprawia, że cieszy się ona dużym uznaniem na międzynarodowej scenie muzycznej.

Jako efekt wyjątkowego popytu marki Suara, Iván Salinas otworzył również markę odzieżową Suara Store, z fizycznym sklepem w Barcelonie oraz organizację non-profit pomagającą kotom ulicznym – Suara Foundation.

Sukces muzyczny

Oprócz prowadzenia własnej wytwórni płytowej Coyu jest przede wszystkim znanym i cenionym DJem. Momentem przełomowym w jego karierze muzycznej okazało się być dla artysty wydanie przeboju zatytułowanego "El Baile Aleman", co miało miejsce w 2009 roku. Utwór zajął pierwsze miejsce na liście Beatport Top 100.

W tym samym roku Coyu uzyskał sześć nominacji w konkursie Deejaymags 2009 (w tym na najlepszego DJa oraz największą wschodzącą gwiazdę). Hiszpanem i jego muzyką zainteresowały się znane labele, które wydały jego kawałki. Były to Diynamic Music, Great Stuff, Defected, 2020 Vision czy Subliminal.

Iván Ramos Salina tworzył swoje kawałki i sety DJ-skie przez kilka lat nim opublikował debiutancką płytę. 23 września 2019 roku Coyu wypuścił swój pierwszy album studyjny. Nosi on tytuł "You Don't Know" i zawiera szesnaście utworów. Na płycie znalazły się takie kawałki jak "I May Be Dead, But One Day The Word Will Be Beautiful Again", “We All Try" i “La Coherencia De No Ser Coherente".

Album prezentuje wiele różnych gatunków muzyki i niepowtarzalnych brzmień. Coyu nawiązał ponadto współpracę z The Horrorist, Thomas Gandey, Gabriella Vergilov i MOBY, co nadaje płycie wyjątkowości.

Coyu znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce artystów najczęściej notowanych na listach przebojów w Resident Advisor. Artysta nadal tworzy własne kawałki i koncertuje po całym świecie. W ramach swoich tras koncertowych odwiedził już takie kraje jak Brazylia, Meksyk, Japonia, Korea Południowa, Niemcy, Francja czy Wielka Brytania.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywają się najpopularniejsze utwory Coyu?
Do najpopularniejszych kawałków i remixów autorstwa Coyu należą m. in. „Tamudo”, „Adios Peseta”, „El Baile Aleman”, „1, 2, 3… Fire!”, „Balls”, „My first pill” oraz „The Three Chimneys”.
Z kim współpracował Coyu?
W czasie swojej wieloletniej kariery muzycznej Iván Ramos Salinas współpracował z takimi artystami i zespołami jak Edu Imbernon, Danny Chatelain, Laurent Garnier, Luciano, Ramiro Lopez, Lazarusman, The Black 80s czy Cari Golden.
Jak nazywa się album studyjny Coyu?
Iván Ramos Salinas wydał swoją debiutancką płytę w 2019 roku. Zatytułowana jest ona „You Don’t Know”. Zawiera aż szesnaście kawałków, w tym takie utwory jak „Waking Up From Anxious Dreams” oraz „Wanna Do Right, Wanna Do Wrong”.

Fani lubią też

Zobacz też