Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Butch Kassidy

Butch Kassidy

Butch KassidyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Butch Kassidy to wyjątkowy, brytyjski zespół wykonujący utwory z pogranicza takich gatunków muzycznych jak post-rock, electronica oraz post-punk.

Kariera muzyczna zespołu Butch Kassidy

Na początku 2020 roku czterech muzyków, Fionn Murphy (wokal i gitara), Aron Murphy (perkusja), Tom Madden (bas) i Levent Ceylan (gitara) utworzyli wspólnie grupę muzyczną, którą nazwali Butch Kassidy. Ich pierwszym wydanym utworem jest kawałek zatytułowany "Heath". Znalazł się on na kompilacji "Slow Dance Records 2020", która debiutowała 26 stycznia 2021 roku. Slow Dance '20, to czwarta z corocznych kompilacji, będąca zbiorem szesnastu utworów, które są połączeniem wielu różnych gatunków. Obejmuje ona wszystkie rodzaje muzyki elektronicznej, od surowego techno po ambience. Zawiera kawałki nowych zespołów i solowych artystów, którzy pojawili się na scenie muzycznej w 2020 roku, w tym właśnie Butch Kassidy.

Grupa muzyczna Butch Kassidy została zaproszona do występu na żywo w programie Huw Stephensa "Presents" w BBC Radio 1. Znaleźli się również na liście kandydatów do Glastonbury Festival Emerging Talent Competition 2020.

Członkowie grupy muzycznej w 2021 i 2022 roku wystąpili wielokrotnie na muzycznej scenie Wielkiej Brytanii, a szczególnie Londynu. Zespół Butch Kassidy wystąpił m. in. w The Windmill, The Shacklewell Arms, the Old Blue Last, The Alley Cat Bar oraz Village Underground. Fionn Murphy, Aron Murphy, Tom Madden i Levent Ceylan współpracowali lub brali udział w koncertach wraz z takimi artystami i zespołami jak Kyoto Kyoto, Red Mar, The Lounge Society,  Fräulein czy DJ Carnyx (Fat Dog). 

Zespół znalazł się na liście "23 New Artists To Watch In 2023" magazynu Still Listening. Butch Kassidy został tam nazwany najlepszym post-rockowym zespołem ostatnich lat, który narodził się na londyńskiej scenie muzycznej. 

Muzyka zespołu

Muzyka, którą tworzy i wykonuje zespół najczęściej określana jest jako post-rock, gatunek rocka alternatywnego. Wyczuwalne są również silne wpływy elektroniki oraz post-punka. Utwory określane są jako ogłuszające, wybuchowe i energiczne. Mają przyprawiać słuchacza o euforię i fascynować. Zespół Butch Kassidy charakteryzuje ponadto zamiłowanie do improwizacji, minimalizmu oraz metalowych wpływów muzycznych.

Do ich inspiracji muzycznych należą takie zespoły i artyści jak Roger Miller, Cannibal Corpse oraz Peter Hayes z Black Rebel Motorcycle Club. Tom Madden wskazuje ponadto, że inspiracją dla niego jest także twórczość zespołu The Presidents of the United States of America.

Na szczególne uznanie zasługują ich występy na żywo, cieszące się dużą popularnością wśród publiczności. Są wciągające, wyjątkowo entuzjastyczne i hipnotyzujące. Ich koncerty to prawdziwa propaganda hałasu, wibracji i emocji, która przyciąga miłośników eksperymentalnych gatunków muzycznych.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywają się najpopularniejsze utwory zespołu Butch Kassidy?
Najpopularniejszy utwór zespołu to kawałek zatytułowany "Heath". Inne utwory, które wykonuje Butch Kassidy podczas swoich występów na żywo to m. in. "1.2", "1.3", "2" oraz "1.7".
Jaki tytuł nosi debiutancka EPka zespołu Butch Kassidy?
Debiutacka EPka zespołu zatytułowana została "Heath". Została ujęta w ramach kompilacji "Slow Dance Records 2020", która swoją premierę miała 26 stycznia 2021 roku.
Kto wchodzi w skład zespołu Butch Kassidy?
Obecnymi członkami zespołu są Fionn Murphy (odpowiedzialny za wokal oraz grę na gitarze), Aron Murphy (grający na perkusji), Tom Madden (grający na basie) oraz Levent Ceylan (gitarzysta).

Fani lubią też

Zobacz też