Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta Victor Davies

Victor Davies

Sprawdź wydarzenia
Victor DaviesSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Londyn, Wielka Brytania
dyscyplina:
Producent muzyczny, kompozytor, wokalista, malarz, aranżer - jazz, R&B, pop
social media:

Opis

Victor Davies to urodzony w Londynie brytyjski kompozytor, producent muzyczny, aranżer, wokalista oraz malarz. Nie lubi ograniczać się do jednego gatunku, dlatego chętnie łączy ze sobą rytmy jazzowe, popowe, R&B i elektroniczne.

Na scenie muzycznej Victor spędził kilkadziesiąt lat, dzięki czemu zdołał poznać wielu cenionych artystów i brał udział w nietuzinkowych projektach. Ściśle współpracuje m.in. z Miką Urbaniak.

Rok 2004 i „Hoxton Popstars”

Wielką popularność Davies zawdzięcza m.in. swojej ciężkiej pracy, profesjonalizmowi, ambicji i muzycznej kreatywności. Ogromny wpływ na wzrost rozpoznawalności brytyjskiego artysty miała też płyta z 2004 roku o nazwie „Hoxton Popstars”, która świetnie przyjęła się choćby na japońskim rynku. Victor zawarł na niej następujące kawałki:

  • „Maybe Tomorrow”,
  • „I Love You So”,
  • „Fly Away”,
  • „Morning Sun”.

Oczywiście to zaledwie część wyjątkowych utworów z tego krążka. Dzięki nim jego kariera nabrała rozpędu.

Wielki sukces albumu „Hear the Sound”

W 2006 roku Davies zdecydował się na wykonanie kolejnego muzycznego kroku i opublikowanie krążka „Hear the Sound”. Reakcja środowiska? Bardzo pozytywna! Płyta spodobała się zwłaszcza brazylijskim słuchaczom, którzy chętnie sięgali po takie numery, jak:

  • „So Good For Me”,
  • „Girl”,
  • „Gold and Diamonds”,
  • „Missing World”,
  • „If I Ruled the World”.

W kalendarzu Victora zaczęło brakować wolnych miejsc na zorganizowanie koncertów. W tym miejscu na uwagę zasługuje fakt, że Davies w trakcie swojej kariery występował prawie na całym świecie, odwiedzając w pewnym momencie m.in. Stany Zjednoczone, Japonię i różne zakątki Europy. Tworzył też z wielkimi legendami, takimi jak Quincy Jones.

Długofalowa współpraca z Miką Urbaniak

Victor Davies nigdy nie lubił siedzieć w jednym miejscu, dlatego jego fanów nie zdziwił fakt, iż zdecydował się na długofalową współpracę z Miką Urbaniak.

Brytyjczyk był producentem płyt „Follow You” (2012) i „Once in a Lifetime” (2014), a dodatkowo w 2019 roku wydał wraz z Miką krążek „Art Pop”. Co na nim przedstawili? Znane i lubiane utwory, które zaprezentowali w zupełnie nowej wersji – tak, aby każdemu przypadły do gustu.

Połączenie Victora i Miki to niecodzienna dawka szaleństwa, bujnej wyobraźni, nieszablonowych aranżacji oraz radości z obcowania z muzyką.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie urodził się Victor Davies?
Victor Davies to człowiek wielu talentów, będący wokalistą, kompozytorem, aranżerem, malarzem i producentem muzycznym. Urodził się na terenie Wielkiej Brytanii, a konkretniej w Londynie. Artysta ceni sobie głównie jazz, R&B, pop oraz muzykę elektroniczną.
Z jakich albumów zasłynął Victor Davies?
Victor Davies zasłynął przede wszystkim z dwóch nietuzinkowych albumów muzycznych – „Hoxton Popstars” z 2004 roku oraz „Hear the Sound” z roku 2006. Na szczególne uznanie zasługuje też jego współpraca z Miką Urbaniak (krążki „Follow You”, „Once in a Lifetime” oraz „Art Pop”).
Jakie utwory muzyczne wydał Victor Davies?
Kilkadziesiąt lat na muzycznej scenie sprawiło, że Victor Davies zdążył już wydać wiele wyśmienitych utworów muzycznych. Są to m.in.: „Fly Away”, „I Love You So”, „Morning Sun”, „Girl”, „Gold and Diamonds” czy też „Missing World”.
Z kim współpracował już Victor Davies?
Z Victorem Daviesem współpracowało już wiele gwiazd, w tym m.in. Quincy Jones, Louie Vega, Mika Urbaniak oraz Bebel Gilberto. Dochodzą do tego wydawnictwa muzyczne Warner Music Poland i Sony Music Entertainment.

Fani lubią też

Zobacz też