Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Alicia Keys

Alicia Keys

Alicia KeysOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Alicia Keys (ur. 25 stycznia 1981) inaczej Alicia Augello Cook, pochodząca z Nowego Jorku  wokalistka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka i aktorka.

Alicia Keys i początek kariery 

Już jako 7-letnie dziecko rozpoczęła naukę gry na pianinie i uczęszczała na zajęcia taneczno-wokalne. Niecałe 9 lat później skończyła z wyróżnieniem szkołę Professional Performing Arts School. Pierwszy profesjonalny i komercyjny utwór wokalistki  Dah Dee Dah (Sexy Thing)  nagrany został już w 1997 roku i trafił do soundtracku filmu  Faceci w czerni .

 

Rok później po nawiązaniu współpracy z wytwórnią J Records przybrała pseudonim Alicia Keys, pod którym występuje do dziś. Jej debiutancki album wydany w 2001 roku trafił błyskawicznie na szczyt notowania Billboard 200 w związku z ogromnym zainteresowaniem na rynku amerykańskim, a łącznie sprzedając się w liczbie przekraczającej dwanaście milionów egzemplarzy! Piosenki Fallin czy A woman's worth z tego albumu nadal goszczą na playlistach radiowych, na stałe wpisując się w absolutny top muzyczny ostatnich 20 lat.

Alicia Keys koncert online 

Zapraszamy na koncert online Alicii Keys. Artystka zaprezentowała swoje przeboje podczas koncertu na żywo. Stream poniżej.

 

 

Album studyjny Here wydany w 2016 roku jest szóstym krążkiem Alicii Keys i długo wyczekiwanym materiałem od czasu ostatniego albumu "Girl on fire" z 2012 roku. Twórczość Keys to wyjątkowo świeże brzmienia soul'owe, okraszone dźwiękami r&b i popu, a całość scala doskonały, melodyjny i liryczny wokal Alicii. 

 

Źródło zdjęcia artystki: Sony Music Poland

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Ile biletów na koncert Alicii Keys może kupić jedna osoba?
Limit biletów na koncert Alici Keys dla jednej osoby wynosi 6 sztuk
Czy w sprzedaży na koncert Alicii Keyssą również bilety kolekcjonerskie?
Tak.
Czy przy zakupie biletu online na koncert Alicii Keys naliczana jest dodatkowa opłata?
Tak, opłata dodatkowa wynosi 15 złotych.
Kiedy urodziła się Alicia Keys?
Alicia Keys urodziła się 25 stycznia 1981 roku
Jak nazywa się ostatnia płyta Alicii Keys?
Najnowsza płyta Alici Keys nazywa się Alicia i została wydana w 2020 roku.

Fani lubią też

Zobacz też