Aldous Harding

Aldous Harding

Aldous Harding (tak naprawdę Hannah Sian Topp) to nowozelandzka piosenkarka i autorka tekstów, poruszająca się w klimatach indie i folk. Jej debiutancki album z 2015 roku był porównywany do twórczości Kate Bush i Scotta Walkera, a jej późniejsze płyty, takie jak “Party” z 2017 roku czy “Designer” z 2019 roku to bardziej nietypowe podejście do indie pop. Współpracowała z wytwórniami Flying Nun Records, Spunk Records i 4AD.

Aldous Harding — historia

Aldous Harding (urodzona jako Hannah) dorastała w Lyttelton, niedaleko Christchurch w Nowej Zelandii. Jest córką pary muzyków. Jej matka, Lorina Harding, była piosenkarką folkową i to właśnie na jej płycie “Clean Break” z 2005 roku 13-letnia Aldous zadebiutowała nagraniowo. Nie była jednak zainteresowana robieniem muzycznej kariery, uważając, że to bardzo niepewna ścieżka kariery. Jej marzeniem było zostać weterynarzem. Kilka lat później porzuciła jednak ten pomysł na rzecz muzyki, śpiewając i pisząc piosenki u boku Nadii Reid. Do 2008 roku wykonywała chórki dla objazdowego zespołu smyczkowego The Eastern. Harding, zauważona przez Anikę Moa, gdy występowała jako artysta uliczny, dostała propozycję zagrania dla niej supportu tego samego wieczoru.

 

2012 to rok, w którym Harding zmienia imię na Aldous i prosi Marlona Williamsa i Bena Edwardsa o współprodukcję jej debiutanckiego albumu. Płyta, zatytułowana po prostu “Aldous Harding” i wydana w 2014 roku, zdobyła uznanie krytyków oraz słuchaczy i dała możliwość rozpoczęcia intensywnej trasy koncertowej. Drugi album artystki, “Party”, został wydany przez legendarną brytyjską wytwórnię 4AD w roku 2017. Produkcją tym razem zajął się John Parish (współpracujący wcześniej ze Sparklehorse i PJ Harvey). Krążek dał Harding jeszcze większy rozgłos i wyróżnienia jednych z najbardziej znamienitych zakątków przemysłu muzycznego, w tym nominację do albumu roku New Zealand Music Awards, a także zapoczątkował trasę koncertową trwającą 100 dni. Rok 2019 to kolejny longplay produkowany przez Johna Parisha, “Designer”. Singiel “The Barrel” z tego albumu otrzymał nagrodę APRA Music Awards. Jej najnowszy album, “Warm Chris”, ukaże się w marcu 2022. 

Aldous Harding — koncerty

Artystka dała się poznać jako charyzmatyczna wokalistka. Intymna, niepowtarzalna atmosfera to znak rozpoznawczy występów na żywo Aldous Harding. W Polsce wystąpiła na OFF Festivalu w Katowicach. Grała też na festiwalach: SXSW, Visions Festival, Rolling Stone Weekender, The Great Escape, Golden Plains, Festival Les Indisciplinées, Green Man i innych.

Aldous Harding — koncerty 2022

Bilety na koncerty Aldous Harding to gwarancja niezapomnianej muzycznej uczty. Artystka jak mało kto potrafi swoim niepowtarzalnym głosem urzekać rzesze fanów na całym świecie. Jej trasy koncertowe obejmują zwykle Europę, Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię.

Aldous Harding w Polsce

Aldous Harding w Polsce wystąpiła już w roku 2018 na OFF Festivalu w Katowicach. Zagrała wtedy na scenie u boku takich artystów, jak Turbonegro, Big Freedia czy Egyptian Lover. Ma powrócić z trasą koncertową w roku 2023, która przewiduje muzyczne wydarzenia z udziałem artystki także w Polsce.

Aldous Harding - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Aldous Harding wystąpi w: Warszawie
  • Na dotychczasową dyskografię Aldous Harding składają się albumy: “Aldous Harding” z 2014, “Party” z 2017, “Designer” z 2019 oraz “Warm Chris” z 2022 roku.
  • Aldous Harding tworzy głównie muzykę z pogranicza alternatywnego popu i folku, ale słychać w niej także elementy jazzowe.
  • Debiut nagraniowy Aldous Harding przypada na płytę jej matki, Loriny Harding, “Clean Break” z 2005 roku. Pierwszą solową płytę wydała w roku 2014, po zmianie imienia z Hannah na Aldous.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Aldous Harding
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Aldous Harding BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Warszawa
05.04.2023
środa, 19:00
NIEBO
wejście od 17:00
sprawdzanie dostępności
od 105 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/