Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Agnieszka Musiał

Agnieszka Musiał

Agnieszka MusiałSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
39 lat
data urodzenia:
21.01.1985
miejsce urodzenia:
Bolesławiec
dyscyplina:
Piosenkarka pop, jazz, folk; kompozytorka
social media:

Opis

Agnieszka Musiał to urodzona 21 stycznia 1985 roku w Bolesławcu polska piosenkarka, autorka tekstów oraz kompozytorka. Agnieszka jest też wykładowcą wokalistyki i specjalizuje się w kilku kluczowych gatunkach muzycznych – jazzie, folku, muzyce akustycznej, muzyce autorskiej oraz popie.

Jej początki z branżą muzyczną nie należały do najłatwiejszych, ale dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu w realizację różnych projektów, zaczęła się spełniać oraz koncertować po różnych zakątkach Polski, Europy i świata.

 

Początkowe działania

Agnieszka od zawsze miała na siebie plan, chociaż nie było łatwo jej go realizować. Początkowe działania w muzyce były oparte na karierze muzyka sesyjnego, jednak z czasem przeistoczyło się to w profesjonalne poczynania na scenie i wydanie kolejnych utworów oraz albumów studyjnych. Agnieszka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu.

Poważna kariera Agnieszki wystartowała w okolicach 2010 roku. Musiał rozpoczęła współpracę z wieloma artystami i zespołami, działając przy tym również na własne konto. Jako wokalistka sesyjna współpracowała przede wszystkim z:

 • Krzysztofem Kiljańskim,
 • Maciejem Miecznikowskim,
 • Gabrielą Gąsior,
 • Martą Król,
 • Anną Ruttar.

Na tej liście znalazły się same znane nazwiska, więc już samo to wskazuje na fakt, iż Agnieszka jest bardzo cenioną artystką w branży i koledzy oraz koleżanki ze środowiska chętnie wchodzą z nią w nowe projekty.

Tworzenie tekstów dla innych artystów i zespół Owca

Kariera wokalistki sesyjnej nie mogła jednak trwać wiecznie. Agnieszka cały czas szukała dla siebie nowych wyzwań, dlatego chętnie tworzyła teksty dla innych artystów i nagrywała z zespołem Owca. W 2016 roku ukazał się ich album o nazwie „Chwały”. Co prawda potem Musiał skupiła się na solowej karierze i autorskich krążkach, ale w 2022 roku wydała z grupą Owca jeszcze jeden album – tym razem zatytułowali go „Chwały 2.0”.

Rozwój kariery i utwory, w których zakochała się cała Polska

Rozwój muzycznej kariery Agnieszki Musiał przypadł na rok 2016. Wtedy to sporym zainteresowaniem cieszył się jej utwór o nazwie „Wolnym tempem, To drzewo”. Potem pojawiło się jeszcze wiele innych utworów, które przypadły do gustu polskim słuchaczom, w tym m.in.:

 • „Miłość”,
 • „Nie będę płakać”,
 • „Prom”,
 • „Już się nie wstydzę”,
 • „Cukier”,
 • „Azyl”,
 • „Atlas”,
 • „Nasz dom”,
 • „Bruno”.

W tym okresie Agnieszka nie zrezygnowała ze współpracy z innymi artystami. Cały czas była otwarta na różne pomysły, ponieważ uważała, że jest to dla niej szansa na ciągły rozwój i poznanie innych wizji na tworzenie muzyki. Współpracowała m.in. z Janem Smoczyńskim i Mateuszem Otrembą.

Pierwszy autorski album, a potem drugi krążek

Na debiutancki autorski album Agnieszki Musiał polska publiczność musiała poczekać aż do 2017 roku. Utalentowana artystka wydała wtedy krążek o nazwie „Błogo”. Płyta spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony słuchaczy, co zmotywowało Agnieszkę do jeszcze cięższej pracy. Dzięki temu w 2023 roku powstał drugi krążek artystki – „Jestem u siebie”. Przy tym albumie pomagali jej m.in.:

 • Kamil Bednarek,
 • Bovska,
 • Leski.

Twórczość Agnieszki jest ściśle związana z jej ulubionymi dźwiękami, z którymi obcuje przy każdej możliwej okazji. W jej muzyce można odnaleźć prawdziwą twarz artystki oraz jej wewnętrzne doświadczenia i refleksje. Tym sposobem otwiera się na kontakt z publicznością i buduje z nią niesamowitą relację.

Dotychczasowe koncerty

W trakcie dotychczasowej kariery muzycznej Musiał nie zamknęła się jedynie na koncerty organizowane w Polsce. Artystkę można było co prawda podziwiać m.in. w Warszawie, ale koncertowała też w Kanadzie, Belgii czy też Niemczech.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodziła się Agnieszka Musiał?
Agnieszka Musiał to polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, będąca również wykładowcą wokalistyki. Urodziła się 21 stycznia 1985 roku w Bolesławcu.
Jakie albumy autorskie ma na swoim koncie Agnieszka Musiał?
Do tej pory Agnieszka Musiał wydała na rynku muzycznym dwa albumy autorskie – „Błogo” oraz „Jestem u siebie”. Ściśle współpracuje również z zespołem Owca, z którym wydała krążki „Chwały” i „Chwały 2.0”.
Jakie utwory Agnieszki Musiał są najpopularniejsze?
Agnieszka musiał wydała wiele ciekawych numerów, lecz te zdecydowanie najpopularniejsze to m.in.: „Azyl”, „Atlas”, „Jestem u siebie”, „Wolnym tempem, To Drzewo”, „Cukier”, „Nie będę płakać”, „Miłość”, „Prom” oraz „Nasz dom”.
Z jakimi artystami powiązana jest Agnieszka Musiał?
Agnieszka Musiał lubi współpracować z innymi artystami oraz tworzyć dla nich teksty. Jest powiązana m.in. z Kamilem Bednarkiem, Bovską, Leskim, Maciejem Miecznikowskim, Krzysztofem Kiljańskim i Gabrielą Gąsior.

Fani lubią też

Zobacz też