Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Aerosmith

Aerosmith

AerosmithSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Boston, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Zespół rockowy (hard rock, arena rock, blues-rock)
social media:

Opis

Aerosmith to amerykański zespół rockowy założony w 1970 roku w Bostonie. Powstał z połączenia grupy Chain Reaction, założonej przez Stevena Tylera oraz Jam Band, w której grali gitarzysta Joe Perry, perkusista Joey Kramer oraz basista Tom Hamilton. Później dołączył do nich gitarzysta Brad Whitford.

Płyty Aerosmith 

Koncerty Aerosmith na lokalnych scenach i w klubach sprawiły, że zainteresowała się nimi wytwórnia Columbia Records, z którą podpisali kontrakt i w 1973 roku wydali debiutancki album o nazwie „Aerosmith”. Pochodząca z niego piosenka „Dream On” stała się hitem radiowym. Rok później grupa wydała kolejny krążek -„Get Your Wings”, który sprzedawał się świetnie, ale nie wylansował żadnych hitów.

 

Trzecia płyta, wydana w 1975 roku „Toys in the Attic” jest do dziś najlepiej sprzedającym się wydawnictwem grupy w Stanach, gdzie liczba egzemplarzy przekroczyła 8 milionów. Znalazły się na niej przeboje takie jak „Sweet Emotion” oraz „Walk This Way”

 

Wszystkie ich kolejne albumy cieszyły się ogromną popularnością, jednak głównie w Stanach bądź Kanadzie. Dopiero album „Pump” z 1989 roku był pierwszym krokiem w stronę światowej kariery, trafiając na listy przebojów w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Australii. Pochodzą z niego między innymi single „Janie's Got a Gun”, za który otrzymali nagrodę Grammy czy „What It Takes”.

Międzynarodowy sukces zespołu

Międzynarodowy sukces przyniósł im album „Get a Grip”, wydany w 1993 roku. Znalazły się tam hity „Crazy”, „Cryin'” oraz „Amazing”. Trafił on na pierwsze miejsce listy Billboard 200, pokrył się platyną w ośmiu krajach, w tym złotem w Polsce i przyniósł artystom dwie nagrody Grammy. Pomimo tak wielu sukcesów, dopiero w 1998 roku przebój grupy znalazł się na pierwszym miejscu amerykańskiej listy przebojów Billboard Hot 100. Była to ballada „I Don't Want to Miss a Thing”, napisana do filmu „Armageddon”. Łącznie grupa ma na koncie 15 albumów, z których ostatni - „Music from Another Dimension!” pochodzi z 2012 roku.

Koncerty Aerosmith

Aerosmith w Polsce wystąpił trzykrotnie, ostatnio w 2017 roku w krakowskiej TAURON Arenie. Koncerty Aerosmith to wielkie wydarzenia, które przyciągają fanów z całego świata.

Aerosmith koncert 2022

Aerosmoth to jeden z najbardziej znanych zespołów na świcie. Aerosmith już w 2022 roku wystąpią w Krakowie w Tauron Arenie. Kraków będzie częścią trasy koncertowej zespołu Aerosmith: European Tour 2022. Trasa została zorganizowana z okazji 50-lecia istnienia zespołu i będzie wyjątkową okazją, aby usłyszeć ich przeboje na żywo.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, domena publiczna

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół Aerosmith?
Aerosmith to amerykański zespół rockowy założony w 1970 roku w Bostonie.
Kto założył grupę?
Aerosmith powstał z połączenia grupy Chain Reaction, założonej przez Stevena Tylera oraz Jam Band, w której grali gitarzysta Joe Perry, perkusista Joey Kramer oraz basista Tom Hamilton.
Kiedy zespół wydał debiutancki album?
W 1973 roku wydali debiutancki album o nazwie „Aerosmith”. Pochodząca z niego piosenka „Dream On” stała się hitem radiowym.
Jakie są największe przeboje Aerosmith?
„Crazy”, „Cryin'”, „I Don't Want to Miss a Thing” oraz „Amazing”.
W jakim filmie możemy usłyszeć piosenkę „I Don't Want to Miss a Thing”?
„I Don't Want to Miss a Thing” została napisana specjalnie do filmu „Armageddon”.
Ile koncertów Aerosmith zagrał w Polsce?
Aerosmith w Polsce wystąpił trzykrotnie, ostatnio w 2017 roku w krakowskiej TAURON Arenie.
Kto tworzy zespół?
Steven Tyler, Joe Perry, Tom Hamilton, Joey Kramer, Brad Whitford.

Fani lubią też

Zobacz też