Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Adam Sztaba

Adam Sztaba

Adam SztabaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Adam Sztaba to kompozytor, pianista, dyrygent i producent muzyczny. Urodził się w 1975 roku w Koszalinie, gdzie ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia. Następnie ukończył studia na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Zanim jednak został studentem, miał już na koncie pierwszy sukces kompozytorski – jako 18-latek stworzył partyturę do musicalu „Fatamorgana?”. Spektakl wystawiono w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Obejrzał go Janusz Stokłosa – kompozytor i kierownik muzycznego teatru Studio Buffo w Warszawie. Będąc pod wrażeniem talentu Sztaby, zaproponował mu rolę swojego asystenta. Tam z kolei Sztaba został zauważony przez Marylę Rodowicz, która zatrudniła go jako pianistę i kierownika muzycznego swojego zespołu.

Adam Sztaba współpracował z wieloma gwiazdami polskiej muzyki 

W latach 1998–2002 Sztaba pełnił tę rolę w zespole Edyty Górniak. Również jako pianista i kierownik muzyczny pracował w dwóch pierwszych edycjach programu „Idol”. W latach 2005–2006 był kierownikiem muzycznym, aranżerem i dyrygentem w trakcie pierwszych czterech edycji programu TVN „Taniec z gwiazdami” oraz podczas koncertów Sopot Festival. W tamtym okresie założył „Orkiestrę Adama Sztaby”, z którą koncertuje do dziś. Koncerty Adama Sztaby i orkiestry dostarczą każdemu niezapomnianych emocji.

Adam Sztaba koncert online 

Zapraszamy do wysłuchania wyjątkowej wersji utworu zespołu Bajm Co mi Panie dasz w wykonaniu plejady polskich gwiazd i orkiestry online pod kierownictwem Adama Sztaby. W nagraniu można usłyszeć m.in. Natalię Kukulską, Cleo, Natalię Nykiel, Andrzeja Piasecznego. Stream poniżej. 

 

 

Rozpoznawalność przyniósł mu program „Must Be the Music. Tylko muzyka”, emitowany w telewizji Polsat. Adam Sztaba pełnił tam funkcję jurora w latach 2011–2016.

W 2018 roku Adam Sztaba występował z cyklem koncertów w kilku miastach Polski pod tytułem „Grzegorz Ciechowski. Spotkanie z Legendą”. Artysta był kierownikiem muzycznym i dyrygentem projektu, w którym wystąpili artyści tacy jak Justyna Steczkowska, Paulina Przybysz czy Igor Herbut oraz Polska Orkiestra Muzyki Filmowej.

Adam Sztaba koncerty

Adam Sztaba jest kompozytorem, którego można usłyszeć podczas wielu wydarzeń muzycznych. Jest również dyrygentem współpracującym z orkiestrą symfoniczną a swoją obecnością wzbogaca wiele wydarzeń. Należą do nich między innymi koncert poświęcony Annie Jantar oraz Jarosławowi Kukulskiemu, podczas którego Adam Sztaba z orkiestrą oraz wspaniałymi wokalistami takimi jak między innymi Kayah czy Daria Zawiałow czy Igor Herbut przypomnieli zgromadzonej publiczności utwory z repertuaru artystów, którym dedykowany był koncert.

 

Źródło zdjęcia: Pixabay

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Adam Sztaba?
Adam Sztaba, urodzony 15 lutego 1975 w Koszalinie, jest polskim kompozytorem, pianistą, producentem, a także osobowością telewizyjny.
Z jakimi artystami współpracował Adam Sztaba?
Adam Sztaba współpracował z takimi wykonawcami jak: Sting, Chris Botti, Michael Bolton, Maryla Rodowicz, Kayah czy Piotr Cugowski.
Kiedy rozpoczęła się kariera muzyczna Adama Sztaby?
Adam Sztaba zadebiutował w wieku 18 lat muzyką do musicalu "Fatamorgana". Rok później został asystentem Janusza Stokłosy, który jest kompozytorem i kierownikiem teatru Studio Buffo w Warszawie.
Do jakich filmów Adam Sztaba wykonywał muzykę?
Adam Sztaba jest odpowiedzialny za wykonanie muzyki do takich filmów jak "Wrota Europy", "Od pełni do pełni" czy "Świąteczna przygoda".
Czy Adam Sztaba występował w telewizji?
Adam Sztaba w latach 2011-2016 był jurorem programu "Must Be the Music. Tylko muzyka" w telewizji Polsat.

Fani lubią też

Zobacz też