Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskaprojekt-warszawa
Home Miejsce Zamek Królewski w Łęczycy

Zamek Królewski w Łęczycy

Łęczyca, Zamkowa 1
Zamek Królewski w ŁęczycyOpisWydarzeniaFAQWystępowaliFani lubią też

Opis

Piękny Zamek Królewski w Łęczycy położony jest ok. 40 kilometrów od miasta Łódź. To jedna z największych atrakcji w okolicy. Regularnie odbywają się tu niezwykłe wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, takie jak koncerty i spektakle teatralne, które przyciągają zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Zamek Królewski w Łęczycy – o obiekcie

Zamek Królewski w Łęczycy wzniesiono w połowie XIV wieku, w czasach panowania króla Kazimierza Wielkiego. Warownia ta była rezydencją monarchy. Niestety, w 1406 roku Krzyżacy zniszczyli Zamek poprzez podpalenie, jednak obiekt szybko został odbudowany. Trzy lata po tym wydarzeniu do Łęczycy przyjechał Władysław Jagiełło w celach narady, dotyczącej ciężkiej wojny z Zakonem Krzyżackim. Po zakończeniu bitwy pod Grunwaldem warownia stała się więzieniem dla jeńców wojennych.

Kilkanaście lat później Zamek Królewski w Łęczycy ponownie został spalony. Remont rozpoczęto dopiero w latach 60. XVI wieku. Obiekt nie miał niestety dużo szczęścia. Został przejęty przez szwedzkiego generała Douglasa podczas potopu. Mimo, że wojska polskie odbiły warownię, zamek ponownie został zniszczony w 1705 roku.W XVIII i XIX wieku ruiny budowli próbowały zabezpieczyć władze pruskie, jednakże dawna rezydencja niszczała przez kolejne lata, stanowiąc źródło materiałów budowlanych dla okolicznych mieszkańców. Dopiero po zakończeniu II wojny światowej Zamek zaczął pełnić rolę hufca harcerskiego, natomiast w 1964 roku rozpoczęły się prace remontowe, które miały przywrócić obiektowi życie. Wybudowano Dom Nowy – siedzibę Muzeum w Łęczycy oraz zrekonstruowano fragmenty zamku.

Zamek Królewski w Łęczycy – wydarzenia

Czym przyciąga gości Zamek Królewski w Łęczycy? Wydarzenia, które regularnie odbywają się w obiekcie, przyciągają widzów i zwiedzających w każdej porze roku. Wśród imprez, na które bilety sprzedają się jak ciepłe bułeczki, wymienić warto eventy cykliczne o randze międzynarodowej, takie jak Międzynarodowy Turniej Rycerski, ale także te o charakterze regionalnym.

Organizowane tu inicjatywy kulturalno-rozrywkowe są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Co odbywa się w Zamku Królewskim w Łęczycy? Koncerty gitarowe, organowe, wspaniałe spektakle teatralne, turnieje łucznicze oraz drużyn rycerskich, noce muzeów oraz mnóstwo zabaw edukacyjnych.

Wśród wielu koncertów w Zamku Królewskim w Łęczycy jednym najciekawszych jest Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej. Podczas jednej z edycji na scenie pojawił się Andrzej Sikorowski z córką Mają. Muzycy wykonali uwielbiane przez publiczność utwory „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, „Ciotka Matylda” czy też „Kap, kap płyną łzy”. Widownia bawiła się doskonale.

Zamek Królewski w Łęczycy – bilety

Chcesz móc uczestniczyć w wydarzeniach, które odbywają się na Zamku Królewskim w Łęczycy? Bilety zakupisz na stronie internetowej eBilet.pl. Śledź na bieżąco kalendarium imprez, aby nie przegapić tych najbardziej interesujących. Zabierz przyjaciół i spędźcie wspólnie wspaniały dzień lub wieczór.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Zamek Królewski w Łęczycy?
Zamek Królewski w Łęczycy znajduje się przy ulicy Zamkowej 1. Miejscowość Łęczyca położona jest ok. 40 kilometrów od Łodzi.
Jakie wydarzenia odbywają się w Zamek Królewski w Łęczycy?
W Zamku Królewskim w Łęczycy odbywają się różnorodne wydarzenia kulturalne, takie jak Międzynarodowy Turniej Rycerski, koncerty organowe, gitarowe, spektakle teatralne i wiele innych.
Kiedy został utworzony Zamek Królewski w Łęczycy?
Zamek Królewski w Łęczycy został utworzony w drugiej połowie XIV wieku, w 1370 roku. Był wielokrotnie niszczony wskutek działań wojennych.

Występowali

Fani lubią też

Zobacz też