Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Miejsce Wyspa Edwarda na Jeziorze Raczyńskim

Wyspa Edwarda na Jeziorze Raczyńskim

Zaniemyśl, Jezioro Raczyńskie
Wyspa Edwarda na Jeziorze RaczyńskimOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Wyspa Edwarda na Jeziorze Raczyńskim jest sezonowym obiektem noclegowym, położonym w Zaniemyślu woj. Wielkopolskim.

Wyspa Edwarda na Jeziorze Raczyńskim – o miejscu

Nazwa miejsca pochodzi od imienia i nazwiska hrabiego Edwarda Raczyńskiego, który uznawany jest za bardzo barwną postać historyczną. W latach 1815–1845 był osobą zarządzającą gruntem na wyspie. Niestety, popełnił samobójstwo, poprzez postrzelenie się z armaty w głowę.

Hrabia wybudował na wyspie modrzewiowy dom szwajcarski, czyli piętrowy, urokliwy obiekt, pokryty słomianymi matami. Na jednej ze ścian obiektu znajduje się tablica upamiętniająca Mieczysława Orłowicza, który był częstym gościem na wyspie. Jego imieniem nazwany jest szlak turystyczny, prowadzący z Zaniemyśla do Kórnika.

Wyspa Edwarda posiada powierzchnię 3,1 ha. Na jej terenie zlokalizowany jest park, wpisany do rejestru zabytków. Wyspa Edwarda na Jeziorze Raczyńskim – wydarzenia – to możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego w gronie najbliższych. Organizowane tu eventy kulturalne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród widzów w każdym wieku. Bilety na bieżące i nadchodzące wydarzenia dostępne są na stronie eBilet.pl. 

Wyspa Edwarda na Jeziorze Raczyńskim – spektakle

Bogata oferta zorganizowanych tu wydarzeń kulturalnych stanowi wyjątkową propozycję do wspólnego spędzenia czasu i oderwania się od codziennych spraw. Wyspa Edwarda na Jeziorze Raczyńskim od lat dostarcza ludziom mnóstwa fantastycznej rozrywki. Co roku odbywają się tu imprezy pod nazwą Zaniemyskie Bitwy Morskie, będące historyczną tradycją z 1819 roku organizowania przez hrabiego Edwarda Raczyńskiego tzw. walk okrętów, połączonych z całonocnymi zabawami. Wydarzenia i koncerty towarzyszące temu eventowi wzbudzają duże zainteresowanie wśród mieszkańców miasta i okolic.

Jakich artystów ugościła scena Wyspy Edwarda na Jeziorze Raczyńskim? Wydarzeniami cieszącymi się największą popularnością były koncerty takich gwiazd jak m.in. Agnieszki Chylińskiej, Golec Uorkiestry, Anity Lipnickiej, Czesława Mozila. Dużym uznaniem cieszył się również występ Kabaretu Ani Mru Mru. Na Wyspie Edwarda na Jeziorze Raczyńskim spektakle to rozrywka dla całej rodziny, również dla najmłodszych. Odbywające się tu eventy stanowią gwarancję rozrywki najwyższej jakości. Na imprezy kulturalne na Wyspie Edwarda na Jeziorze Raczyńskim bilety dostępne są w sprzedaży na portalu eBilet.pl.

Wyspa Edwarda w Zaniemyślu – wydarzenia 

Bogata oferta wydarzeń organizowanych przez Wyspę Edwarda na Jeziorze Raczyńskim co roku przyciąga tłumy zainteresowanych rozrywką widzów. Warto na bieżąco śledzić aktualności związane z publikowaniem nowego repertuaru. Wyspa Edwarda na Jeziorze Raczyńskim – wydarzenia to gwarancja niezwykle ekscytujących i pełnych atrakcji inicjatyw dla wszystkich miłośników kultury. Bilety na eventy dostępne są na eBilet.pl.

Dlaczego warto odwiedzić Wyspę Edwarda na Jeziorze Raczyńskim? Spektakle i wydarzenia muzyczne tam organizowane to niewątpliwa gratka dla miłośników kultury w każdej jej odsłonie. Organizowane tu wydarzenia spotykają się z pozytywnym odzewem zgromadzonej publiczności. Na Wyspę Edwarda na Jeziorze Raczyńskim, bilety na eventy kulturalne szybko się wyprzedają, co tylko potwierdza popularność wydarzeń organizowanych w obiekcie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Wyspa Edwarda?
Wyspa Edwarda znajduje się na Jeziorze Raczyńskim w Zaniemyślu
Jakie wydarzenia odbyły się na Wyspie Edwarda na Jeziorze Raczyńskim?
Na Wyspie Edwarda na Jeziorze Raczyńskim odbywają się m.in. eventy pod nazwą "Zaniemyskie bitwy wodne" wraz z wydarzeniami towarzyszącymi.
Kiedy została utworzona Wyspa Edwarda na Jeziorze Raczyńskim?
Wyspa Edwarda na Jeziorze Raczyńskim znana jest od 1331 roku.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też