Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskakswopener-festivaldawid-podsiadlovan-gogh
Home Miejsce Miejski Dom Kultury w Radomsku

Miejski Dom Kultury w Radomsku

Radomsko, Brzeźnicka 5
Miejski Dom Kultury w RadomskuOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Miejski Dom Kultury (MDK) w Radomsku to instytucja stworzona z pasją do kultury oraz dla kultury z pasją. Jej celem jest wspierania i promowanie różnorodnych dziedzin kultury oraz rozwoju artystycznego i intelektualnego mieszkańców miasta i okolic. Przestronny budynek posiada sale i pomieszczenia dostosowane do różnych celów, dzięki czemu instytucja może organizować imprezy o odmiennym charakterze. Znajduje się tu sala kinowa, scena muzyczna, przestrzeń wystawowa oraz miejsce do organizacji warsztatów i konferencji. 

Budowa domu kultury, zaprojektowanego przez Józefa Zbigniewa Pola, rozpoczęła się 1 maja 1962 roku. Popularny PeDek, czyli wówczas Powiatowy Dom Kultury, oficjalnie rozpoczął działalność 1 stycznia 1968 roku. Współcześnie obiekt funkcjonuje jako kino i nowoczesne miejsce spotkań z kulturą i sztuką, którego goście mogą uczestniczyć w warsztatach, wystawach, spektaklach teatralnych, koncertach muzycznych i innych działaniach kulturalnych.

Miejski Dom Kultury – wydarzenia dla mieszkańców i nie tylko

Jakie eventy oferuje Miejski Dom Kultury? Wydarzenia tu organizowane to zarówno spektakle teatralne, spotkania z autorami książek, jak i koncerty muzyczne. Na deskach radomskiego domu kultury gościli m.in. Artur Barciś, Antoni Pawlicki oraz Barbara Kurdej-Szatan. Fani dowcipu mogli się bawić przy Kabarecie Skeczów Męczących oraz występie kabaretu Para nienormalnych.

Widzowie mogli się także rozerwać przy spektaklu "Wieczór Panieński Plus", w którym główną rolę gra Katarzyna Skrzynecka. Instytucja wspiera także rozwój artystyczny mieszkańców. Znajduje się tu Miejska Scena Poezji oraz działa Młodzieżowa Grupa Teatralna. Funkcjonujące w obiekcie kino pozostaje na bieżąco z premierami filmów dla dzieci i dorosłych.

Miejski Dom Kultury – koncerty i eventy dla dorosłych i dzieci 

Placówka zachęca także fanów muzyki. Kogo gościł na scenie Miejski Dom Kultury? Koncerty to zarówno większe imprezy, jak i kameralne spotkania muzyczne dla każdej grupy wiekowej. Na terenie Miejskiego Domu Kultury działa dziecięcy zespół wokalno-instrumentalny "Tęczowe Nutki" oraz chór seniora "Złota Nutka".

Miejski Dom Kultury – bilety online i harmonogram

Planujesz odwiedzić Miejski Dom Kultury? Bilety na koncerty, spektakle i eventy są dostępne w sprzedaży internetowej lub w kasie stacjonarnej. Na stronie eBilet.pl wygodnie kupisz elektroniczny bilet na interesujący Cię spektakl lub koncert oraz wygodnie sprawdzisz harmonogram nadchodzących eventów.

Wydarzenia

FAQ

Gdzie znajduje się Miejski Dom Kultury?
Miejski Dom Kultury znajduje się przy ulicy Brzeźnickiej 5 w Radomsku. Lokalizacja w centrum ułatwia dojazd za pomocą komunikacji miejskiej. Obiekt oferuje także miejsca parkingowe.
Jakie wydarzenia odbywają się w Miejskim Dom Kultury?
W Miejskim Domu Kultury odbywają się koncerty, spektakle teatralne, występy kabaretowe i premiery filmowe. Wśród nich m.in. spektakl „Wieczór Panieński plus”, 50-lecie spektaklu „Kwartet” oraz koncert zespołu Raz Dwa Trzy „Człowiek czasami serce otworzy”. Na scenie Domu Kultury odbył się także koncert Vołosi z okazji Dnia Wojska polskiego oraz koncert finałowy warsztatów muzycznych dla dzieci z P. Pacanem i P .Zygmą.
Kiedy został otworzony Miejski Dom Kultury?
Miejski Dom Kultury w Radomsku został otworzony 1 stycznia 1968 roku. Od tego czasu instytucja działa do dzisiaj, stale rozszerzając swoją ofertę kulturalną.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też