MDK Olesno

MDK Olesno

MDK Olesno powstał w miejscu zniszczonego i odbudowanego niemieckiego Domu Ojczyźnianego. W 1948 roku mieszkańcy na spotkaniu z włodarzami miasta wskazali obiekt jako odpowiedni do zaadaptowania na Miejski Dom Kultury. Wsparcie finansowane miasta w wysokości 1 miliona złotych pozwoliło na oddanie budynku do użytku w 1950 roku.

Początkowo w MDK Oleśno działały zespoły: teatralne i pieśni i tańca prowadzony przez Halinę Pazura. Obiekt borykał się z niedoborami kadrowymi i brakami w wyposażeniu. Pomimo tego już 7 lat od otwarcia działały tu klub miłośników zabytków, zespół rytmiki dziecięcej czy kurs kroju i szycia.

Lata 60 do 90 to okres intensywnego rozwoju instytucji. Swoją działalność w MDK Oleśno zaczął Amatorski Klub Filmowy „Jupiter” oraz Klub Tańca Towarzyskiego „Róża”, który istnieje do dziś. Dalej był Klub Młodzieżowy „Glapion” oraz Studio Piosenki.

Od 1990 roku zmieniło się nieco funkcjonowanie MDK Oleśno. Obiekt unowocześniono, choć zachowano jego powojenny układ. Scena widowiskowa w MDK Oleśnie gościła wielu znanych wykonawców muzycznych i aktorów – wydarzeniem w Miejskim Ośrodku Kultury w Oleśnie był koncert Big Cyc, Eleni, Skaldów, Michała Bajora, Marcina Dańca, Jacka Cygana, Edyty Geppert i wielu innych.

Miejski Dom Kultury Oleśno – wydarzenia

Wydarzenia w Miejskim Domu Kultury Oleśno to zarówno imprezy okazjonalne, jak i cykliczne. Jeżeli chodzi o wydarzenia 2022 Miejski Dom Kultury Oleśno zorganizował już kabaret Moherowe Berety, wielkanocny konkurs plastyczny, stand up Wiolki Walaszczyk i 36 Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych.

Nadchodzące miesiące również będą obfitowały w ciekawe wydarzenia. W samym tylko kwietniu zaplanowane są Eliminacje rejonowe 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i Koncert Szlagierowo i z Humorem.

Zajęcia w MDK Oleśno

Wydarzenia w Miejskim Domu Kultury Oleśno to także zajęcia dla aktywnych. Regularnie odbywają się m.in. aerobik dla seniora, gimnastyka, joga, działa też Klub Plastyków Nieprofesjonalnych, Kurs Tańca Towarzyskiego czy Mały Klub Planszówkowy.

Miejski Dom Kultury Oleśno – koncerty

Co jeszcze organizuje Miejski Dom Kultury Oleśno? Koncerty są organizowane bardzo często. Wśród nich m.in. spotkania w ramach finału WOŚP, koncert Szlagierowo i z Humorem, a nawet koncert Baciarów.

Na przestrzeni lat Miejski Dom Kultury Oleśno na koncertach gościł najbardziej znanych i lubianych polskich wykonawców. Wydarzeni w Miejskim Domu Kultury Oleśno zawsze są huczne i wspominane przez długi czas.

Miejski Dom Kultury Oleśno – bilety

Sprzedaż biletów w Miejskim Domu Kultury Oleśno jest prowadzona w kasach MDK Oleśno oraz internetowo na portalu eBilet.pl Warto sprawdzić online nadchodzące wydarzenie.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Miejski Dom Kultury Oleśno?
    MDK Oleśno mieści się przy ulicy Wlk. Przedmieście 31, 46-300 Oleśno. M.in. tutaj może kupić bilety na koncerty. Sprawdź nadchodzące wydarzenia 2022 w Miejskim Domu Kultury Oleśno.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Miejskim Domu Kultury Oleśno?
    Miejski Dom Kultury Oleśno – wydarzenia takie jak konkursy recytatorskie, występy chórów dziecięcych, bale sylwestrowe, kabarety, warsztaty teatralne.

  • Kiedy został utworzony Miejski Dom Kultury Oleśno?
    MDK w Oleśnie powstał w 1950 na gruzach odbudowanego niemieckiego Domu Ojczyźnianego.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

MDK Olesno
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Wlk. Przedmieście 31
46-300 Olesno

Wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/