Palladium

Palladium

Klub Palladium to jeden z najpopularniejszych obiektów na kulturalno-rozrywkowej mapie stolicy Polski - Warszawy. Od początku swojego istnienia mieści się w samym centrum miasta, przy ul. Złotej 9. Obecnie w Klubie Palladium odbywają się rozmaite wydarzenia kulturalno-rozrywkowe – koncerty i spektakle teatralne.

Początki Klubu Palladium w Warszawie 

Gmach ówczesnego kina Palladium, a dzisiejszego Palladium Warszawa, wzniesiono w latach 1935-1937, dzięki inicjatywie włoskiej spółki Assicurazioni Generali Trieste. W nowej przestrzeni wydzielono przestrzeń na salę kinową, teatrzyk i inne lokale użytkowe. W okresie II wojny światowej nazwę zmieniono na Helgoland, a polscy widzowie utracili możliwość wstępu do kina. Powstanie Warszawskie diametralnie zmieniło dotychczasową sytuację – kino Palladium stało się wówczas ostoją idei powstańczych, źródłem informacji, miejscem spotkań ludzi kultury. 13 sierpnia 1944 roku wyświetlono pierwszy film Powstańczej Kroniki Filmowej. Uruchomione ponownie po wojnie kino zakończyło działalność w 2000 roku.

 

Pięć lat później budynek został przejęty przez Fundację na rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego Universitatis Varsoviensis. Wkrótce w tym miejscu narodził się Klub Palladium Warszawa.

Klub Palladium – wydarzenia

W Klubie Palladium w Warszawie odbywają się obecnie wydarzenia kulturalne – głównie koncerty, które cieszą się dużą popularnością wśród publiczności. W 2018 roku, w związku z 100 rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę, zorganizowano tu rodzinny festiwal Dziękujemy Polsko. Na scenie pojawiły się gwiazdy polskiej estrady, m.in. Luxtorpeda, Maleo Reggae Rockers, Robert Cichy, Arka Noego, Eldo & Daniel Drumz, Pawbeats LIVE: Masia, Dwa Sławy, Marika, VNM, Robert Cichy, Bisz i Te-Tris, a także Panny Wyklęte: Natalia Kukulska, Marika, Kasia Moś, Kasia Malejonek oraz Zespół Dziewczyny (Ania Szafraniec i Ola Nowak), Pawbeats LIVE: Marika, Masia, Dwa Sławy, VNM, Bisz, Robert Cichy, Te-Tris.

 

Koncerty w klubie Palladium organizowane są dla miłośników różnych styli muzycznych. Amatorzy indie folk i indie rocka doskonale bawili się na występie Father Johna Misty, czyli Joshua Tillmana, multiinstrumentalisty, twórcy krążków Fear Fun i Honeybear, a także ścieżki dźwiękowej do serialu True Detective.

 

Wśród koncertów w klubie Palladium warto wymienić występ The Afhgan Whigs – amerykańskiej, rockowej grupy muzycznej z Cincinatti w Ohio. Zespół zagrał koncerty w Polsce kilkukrotnie, m.in. w klubie Proxima w Warszawie. W ramach promocji płyty In Spades pojawili się w stolicy ponownie – tym razem w Palladium.

Klub Palladium – koncerty 2022

Koncerty 2021 i 2022 w Warszawie przypadną do gustu miłośnikom różnych styli muzycznych. Już niebawem na scenie klubu staną Dezerter, Glen Hansard, Kings of Convenience, The Death South. Odbędą się tu także koncerty Balthazar, Maruv, girl in red, Future Islands, Jacob Collier, Pat Metheny, Thundercat, Archgoat, Fisz Emade Tworzywo, Mahmood, iann dior, Smokepurpp oraz Saint Jhn! Aby móc uczestniczyć w wydarzeniach należy mieć przy sobie bilety na koncerty 2022. Klub Palladium w Warszawie to miejsce, w którym w najbliższym czasie odbędą się wyjątkowe wydarzenia!

Często zadawane pytania dotyczące Klubu Palladium

Gdzie znajduje się Klub Palladium?

Klub Palladium znajduje się w samym centrum Warszawy, przy ul. Złotej 9.

 

Jakie wydarzenia odbyły się w Klubie Palladium?

W klubie Palladium odbyło się wiele wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Publiczność przyciągnął festwal Dziękujemy Polsko, na którym zagrały gwiazdy polskiej estrady: Luxtorpeda, Robert Cichy, Arka Noego, Eldo & Daniel Drumz, Maleo Reggae Rockers, Pawbeats LIVE: Masia, Dwa Sławy, Marika, VNM, a także koncerty Johna Misty, The Afghan Whigs, Another Pink Floyd, Portugal. The Man, Kodaline, Knower i wiele innych.

 

Kiedy został Klub Palladium?

Klub Palladium został otwarty w 2005 roku, w miejscu dawnego kina Palladium.

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Palladium
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Złota 9
00-019 Warszawa

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/