Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Miejsce Collegium Novum

Collegium Novum

Kalisz, Nowy Świat 4
Collegium NovumOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Collegium Novum w Kaliszu stanowi część uczelni, założonej 15 lipca 1999 roku i noszącej patronat Stanisława Wojciechowskiego. W latach 2007–2015, nosząca wówczas nazwę PWSZ placówka, zajmowała pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół wyższych w kategorii "Państwowe wyższe szkoły zawodowe". W 2020 uczelnia uzyskała prawo nadawania stopnia naukowego doktora w dwóch dyscyplinach i zmieniła swoją nazwę na Akademię Kaliską.

W 2022 r. rozpoczęto współpracę z Główną Biblioteką Lekarską w celu utworzenia oddziału biblioteki w Kaliszu. W maju tego samego roku otwarto uczelniane Muzeum Pielęgniarstwa, a w grudniu uzyskano pozwolenie na utworzenie jednolitych studiów magisterskich o profilu ogólnoakademickim na kierunku lekarskim.

W 2023 roku uczelnia zmieniła nazwę na Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Uczelnia oferuje różne kierunki kształcenia na studiach pierwszego i drugiego stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, które są podzielone na pięć wydziałów, w tym nauki społeczne i humanistyczne, politechniczny, nauki o zdrowiu i medyczno-społeczno-techniczny.

Collegium Novum w Kaliszu – koncerty

Słuchacze, którzy wzięli udział w zorganizowanych w Collegium Novum w Kaliszu koncertach mieli okazję usłyszeć na żywo m.in. Szymona Wydrę oraz Michała Bajora. Szymon Wydra to wokalista, gitarzysta, kompozytor, poeta oraz założyciel i lider zespołu Carpe Diem. Brał udział w pierwszej edycji konkursu Idol, gdzie zajął 3. miejsce. Michał Bajor jest znany zarówno jako aktor, jak i piosenkarz, zdobywając uznanie zarówno na scenie teatralnej, filmowej, jak i muzycznej – artysta gra również na fortepianie, tworząc utwory z gatunku pop, piosenki aktorskiej oraz ballada.

Collegium Novum w Kaliszu – wydarzenia

Wśród organizowanych w Collegium Novum w Kaliszu wydarzeń warto wymienić spektakle teatralne dla dzieci, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednym z nich jest "Alicja w Krainie Czarów" – spektakl przenosi widzów do magicznego świata, gdzie rzeczy niemożliwe stają się rzeczywistością, a widzowie doświadczają niezwykłych przygód od momentu wejścia do teatru. Spektakl jest dostosowany do widzów w różnym wieku – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Fascynujący świat Krainy Czarów jest zasługą niezwykłej scenografii, trików iluzjonistycznych, muzyki oraz kostiumów i rekwizytów.

Spektakl "Opowieść Wigilijna" to z kolei magiczne widowisko, łączące literaturę Charlesa Dickensa z teatralnym pięknem.  Głównym bohaterem jest skąpy Ebenezer Scrooge, który odwiedzany jest przez trzy duchy w Wigilię Bożego Narodzenia – Przeszłości, Teraźniejszości i Przyszłości, które odmienią jego los, prowadząc ku duchowemu odrodzeniu i radości. Piękne dekoracje i najwyższej jakości oświetlenie oraz udźwiękowienie zapewniają wyjątkową rozrywkę dla całej rodziny, łącząc różne pokolenia. Przedstawienie zapewnia wiele emocje i przemyśleń, otwierając drzwi do refleksji nad życiem i relacjami międzyludzkimi.

Collegium Novum w Kaliszu – bilety

Planujesz wybrać się na wydarzenia, które mają miejsce w Collegium Novum w Kaliszu? Bilety na organizowane w tym miejscu koncerty oraz spektakle teatralne są dostępne m.in. na platformie sprzedażowej eBilet.pl.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Collegium Novum w Kaliszu?
Collegium Novum w Kaliszu, wchodzące w skład nowo powstałego Uniwersytetu Kaliskiego, znajduje się przy ulicy Nowy Świat 4.
Jakie wydarzenia odbywają się w Collegium Novum w Kaliszu?
Organizowane w Collegium Novum w Kaliszu wydarzenia dotyczą zarówno życia akademickiego samej uczelni, jak i komercyjnych inicjatyw artystycznych, dostępnych dla szerokiej publiczności.
Kiedy zostało otworzone Collegium Novum w Kaliszu?
Collegium Novum w Kaliszu zostało przekazane do użytku w 2001 roku, kiedy to rozpoczęto budowę pawilonu dydaktycznego, w skład którego wchodziła aula, biblioteka z czytelnią, salą gimnastyczną oraz salami audytoryjnymi i seminaryjnymi.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też