Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Miejsce Centrum Kultury-Przeźmierowo

Centrum Kultury-Przeźmierowo

Przeźmierowo, Ogrodowa 13a
Centrum Kultury-PrzeźmierowoOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Centrum Kultury Przeźmierowo, zlokalizowane w malowniczym zakątku Wielkopolski, stanowi kluczowe miejsce na kulturalnej mapie regionu. Otwarte w 2014 roku centrum od razu zyskało uznanie mieszkańców i odwiedzających.

Budynek Centrum Kultury, mieszczący się przy ulicy Ogrodowej 13a, wyróżnia się nowoczesnym designem łączącym białą elewację z ceglastymi akcentami. Jego przestronne i funkcjonalne wnętrza, w tym sala widowiskowa na 300 miejsc, biblioteka i warsztaty plastyczne, są świadectwem dbałości o komfort i rozwój kulturalny społeczności.

Samo CK Przeźmierowo jest częścią Gminnego Ośrodka Kultury “Sezam”, którego działalność jest najbardziej widoczna w opisywanym centrum kultury oraz w Domu kultury w Tarnowie Podgórnym. Od 2002 roku Centrum Kultury SEZAM służy społeczności jako miejsce propagowania sztuki i kultury, oferując szeroki zakres działań, w tym występy artystyczne, organizację wydarzeń, działalność edukacyjną oraz promocję kultury.

Centrum kultury Przeźmierowo – wydarzenia 

Centrum Kultury Przeźmierowo jest areną różnorodnych wydarzeń kulturalnych, od koncertów, przez spektakle teatralne, po warsztaty i wydarzenia edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Bogaty kalendarz imprez sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Miejsce jest znane z zapraszania cenionych artystów, oferując mieszkańcom i gościom gminy możliwość uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych wysokiej jakości. Program zawiera koncerty muzyki klasycznej, jazz, teatr, wystawy, kabarety oraz imprezy plenerowe, takie jak Dni Gminy, festiwale folklorystyczne i bluesowe, co sprawia, że kultura jest dostępna i żywa dla społeczności lokalnej.

Organizowane w Centrum Kultury Przeźmierowo wydarzenia cieszą się dużą popularnością. Szczególnie koncerty, spektakle teatralne oraz seanse filmowe. Przykładowo, na małej scenie Sezamu można było obejrzeć przedstawienie "Entlik Pętlik - Wiosny Pamiętnik" czy kabaret Hrabi z programem "Wady i Waszki".

Centrum kultury Przeźmierowo – koncerty

Występy muzyczne to jedne z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w Centrum Kultury Przeźmierowo. Koncerty prezentują wykonawców z różnych zakątków Polski i świata, co jeszcze bardziej wzbogaca kulturalną ofertę Przeźmierowa.

W ramach działalności Centrum Kultury Przeźmierowo bilety sprzedają się niezależnie od stylu muzycznego. Promowana jest zarówno muzyka popularna jak i ludowa z różnych zakątków świata oraz Polski. Wśród wykonawców znalazł się popularny zespół LemON, znany z unikatowego połączenia nowoczesnych brzmień z elementami folkowymi. 

Ponadto, publiczność miała okazję doświadczyć tradycji muzycznych dzięki występom takich grup jak Rangsagar Performing Arts z Indii, prezentującej złożone formy muzyczno-taneczne tego kraju, AERG z Rwandy, który w swojej twórczości odwołuje się do tradycyjnej muzyki i tańca afrykańskiego, oraz Bursa Uludag University Folk Dance Group z Turcji, demonstrującej zróżnicowanie tureckich tańców ludowych.

 

Centrum Kultury Przeźmierowo - bilety, oferta placówki i informacje

Zakup biletów na wydarzenia w Centrum Kultury Przeźmierowo jest możliwy za pośrednictwem strony internetowej eBilet.pl, co zapewnia łatwy dostęp do kulturalnych atrakcji oferowanych przez ośrodek. Ze strony dowiesz się też o nadchodzących, organizowanych przez Centrum Kultury Przeźmierowo koncertach.

Poza eventami, edukacja teatralna jest kluczowym elementem oferty kulturalnej placówki. Z regularnie organizowanymi spektaklami dla najmłodszych. W ramach SEZAMu działa wiele grup artystycznych, w tym orkiestra dęta młodzieżowa, zespoły śpiewacze i taneczne, oraz grupy teatralne różnych grup wiekowych - od seniorów po dzieci. Ponadto centrum ma na swoim koncie wydanie miesięcznika "TarNowa Kultura", który jest źródłem informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach, dzięki pracy zespołu redakcyjnego.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Centrum Kultury Przeźmierowo?
Centrum Kultury Przeźmierowo znajduje się w Przeźmierowie przy ulicy Ogrodowej 13a, stanowiąc ważny punkt na kulturalnej mapie regionu.
Jakie wydarzenia odbywają się w Centrum Kultury Przeźmierowo?
Odbywają się różnorodne wydarzenia, w tym koncerty, spektakle teatralne, pokazy filmowe, warsztaty oraz inne inicjatywy edukacyjne i kulturalne.
Kiedy został otworzony Centrum Kultury Przeźmierowo?
Powstało w 2014 roku, szybko stając się ważnym miejscem na kulturalnej mapie Przeźmierowa i okolic.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też