Alignment

Alignment

Alignment to tak naprawdę Francesco Pierfelici - włoski DJ mieszkający w Niemczech, w Berlinie i nowa gwiazda na europejskiej scenie techno. Nazwa "Alingment" w dosłownym tłumaczeniu oznacza "wyrównanie" nawiązuje do koncepcji orientacji wewnętrznej oraz podróżowania po zakamarkach własnego wnętrza. Muzykę, którą tworzy artysta charakteryzują mroczne linie basowe, bębny, dźwięki industrialne i orzeźwiające syntetyzatory. Dźwięki produkcji DJ-a i utwory grane na żywo wprawiają słuchaczy w trans i przenoszą ich do postapokalitpycznej  przestrzeni, gdzie imprezy się nie kończą.

Historia

Francesco Pierfelici urodził się w 1992 roku, chodził do szkoły muzycznej do klasy klarnetu, a następnie studiował muzykę klasyczną na jednym z uniwersytetów w Emilii-Romanii. Cała jego rodzina była osadzona w muzyce, wszyscy grali na instrumentach, a ojciec był nauczycielem muzyki. Produkcją muzyczną zaczął się zajmować już w wieku 14 lat, wykonywał hip-hopowe bity dla włoskich artystów mieszkających w jego okolicy. Od młodego wieku miał kontakt z wieloma gatunkami muzycznymi w tym drum&bass oraz electro. Jego pierwsze podejście do techno miało miejsce w klubie Cocorico w Riccione, gdzie jeździł z przyjaciółmi. Bywał między innymi na występach Len Fanki, która zainspirowała go charakterystycznymi kopnięciami.

 

Warto wspomnieć, że Francesco Pierfelici w czasach bycia nastolatkiem był aktywnym tancerzem breakdance. Jego szybkość i nawiązania elektroniczne naturalnie wprowadziły go w świat techno.

Muzyczne początki, sceny i kluby

Swój muzyczny projekt zaczął pod koniec lipca 2015 roku, a w 2016 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Venox z Berlina i sam przeniósł się do Niemiec. Przed przeprowadzką pracował w restauracji, która nie mogła mu zaoferować nic poza marnym wynagrodzeniem. Zmiana miejsca miała być początkiem gonienia za muzycznymi marzeniami. Dzięki swojemu talentowi gra na scenach Berlina, Paryża, Amsterdamu oraz Kolonii najczęściej w klubach Griessmuehle, Anomalie Art Club oraz Suicide Club.

Sprzęt

Do tworzenia muzyki używa Cubase jako oprogramowania oraz instrumentów VST takich jak Namesis, Electrax, Phase Plant, Omnisphere. Tworzy melodie, które są mocnym setem DJ-skim, z reguły choć nie zawsze wysokoenergetyczne. Grając na żywo używa dwóch mikserów CDJ 2000 NXS i Allen & Heath 92 lub 96. Z reguły ustala czas występu między 2:30 a 4:30. Woli krótsze formy niż bardzo rozbudowane sety trwające po 5/6 godzin. Z reguły wykorzystuje wyłącznie własne produkcje, mające zarazem elegancki i różnorodny charakter.

Pierwsza EP-ka

Gdy po raz pierwszy spotkał ekipę Fabio z Voxnox Records od razu mieli świetne wibracje, więc postanowili pchnąć sprawę dalej i w 2015 roku wydali wspólnie pierwszą EP-kę  "Phobia" , krótko po tym wydali pierwsze wydawnictwo winylowe  "Spectral"  w 2017 roku. Ciężka praca ukształtowała projekt Alignment do tego, czym stał się dzisiaj. Jeden z pierwszych utworów artysty został przedstawiony szerokiej publiczności przez Sam Paganini na Kappa Futur Festival w 2016 roku co z pewnością było dużą motywacją do dalszej pracy.

Charlotte

Alignment przyciągnął uwagę Charlotte de Witte, która następnie zaprosiła go do występu na jej bardzo wieczorach dla wytwórni KNTXT. Od tego czasu rósł w siłę, wydając nawałnicę napędzanych adrenaliną EP-ek takich jak "Time", "Nothingness" czy "Power".

Ciekawostki

Poza muzyką bardzo dobrze odnajduje się w gotowaniu. Sam mówi, że przygotowanie własnego jedzenia przy użyciu najlepszych składników pozwala mu zrelaksować się po długich dniach w studiu. Gdyby nie był muzykiem z pewnością zostałby kuchni.

Koncerty w Polsce 

Do tej pory Alignment występował w Polsce w trakcie sylwestra 2019, na pierwszych urodzinach Duel w Warszawie, w Krakowie w 2020 r. oraz w trakcie Undercity Fesival 2021 w Warszawskim COS Torwar.

 

W najbliższej przyszłości będzie można usłyszeć Alignment na płockiej scenie festiwalu Audioriver, który odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2022 r. Bilety na to wydarzenie wciąż są jeszcze dostępne.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Alignment: Âme b2b Dixon, Aksamit, Len Faki, LSDXOXO, Paula Temple, Kasra, Solomun, Sevdaliza, BCee, TERR, Gorgon City, Something Something, Harriet Jaxxon, DJ Fresh, Adriatique, Ben Böhmer, I Hate Models, Hot Since 82, Cormac, Monster, Friction, Kas-st, Bicep, Peach, DJ Holographic, WhoMadeWho, Catz N Dogz, Mind Against, Octo Octa, Baasch, The Blaze, Robert Hood, Dr Rubinstein, Roi Perez,

 

Alignment - Frequently Asked Question

  • In the near future the Płocku will appear in: Płocku
  • Pełne imię i nazwisko artysty to Francesco Pierfelic.
  • Pierwsza Ep-ka nosi tytuł "Phobia".
  • Alignment preferuje występy między 2:30 a 3:30.
  • W Niemczech i Francji.
  • Najbardziej intensywna współpraca łączy go z Charlotte de Witte w wytwórni KNTXT.
  • Gotowanie, zwłaszcza włoskich potraw.
show more... hide

Fan Alert

expand hide

Alignment
Inform me about the tickets sale to this artist's other events
You signed up to the FAN ALERT
You are already signed up to this FAN ALERT

By indicating your e-mail address and simultaneously sending it to us you confirm that you agree to receive from eBilet Polska Sp. z o.o. certain commercial information included in marketing materials we send electronically, and concerning our and our business partners’ products and services. In order to provide our services we will process your personal data consisting of the e-mail address you indicated. You may withdraw your consent at any time without giving a reason; however, the withdrawal of such consent shall not affect the legality of the data processing carried out under the consent so granted prior to its withdrawal. Detailed information about GDPR, including your rights to erasure, adjustment, transfer, access, objection may be found in the Privacy policy
Regulations for the Provision of Electronically Supplied Services is available here

Alignment TICKETS

Show events list Show in calendar form
Płock
29.07
checking availability
from 300 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 470 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
30.07
Saturday, 18:00
Płock, plaża nad Wisłą
checking availability
from 300 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Płock
checking availability
from 189 PLN

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
Data
Location

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
checking availability
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
from {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} buy ticket

tickets temporarily unavailable
sign up to the fan alert
sale completed
Zajawka!

Other current events of this artist

We protect your privacy

We use cookie files and related technologies, and we process your data to ensure that the contents that you see better match your needs. Once you consent to the processing of your data, finding on eBilet exactly what you are searching for will become easier.Your data will be controlled by eBilet Polska sp. z o.o as well as our Trusted Partners Facebook privacy policy, Google Advertising Products privacy policy, partner list with whom we collaborate on a regular basis. We process your data in accordance with our Privacy Protection Policy, and in order to enable the following: Storage of and access to information on a device, personalising advertisements and contents, measurement of advertising and content performance, opinions of recipients, product development. Giving consent is voluntary.
For more information go to: https://www.ebilet.pl/en/polityka-prywatnosci/