Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Zeus

ZeusSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
40 lat
data urodzenia:
18.12.1983
miejsce urodzenia:
Łódź
dyscyplina:
Raper i producent muzyczny
social media:

Opis

Zeus, a właściwie Kamil Rutkowski to polski raper i producent muzyczny. Na rynku muzycznym obecny od 1998 roku, a zaczynał w takich grupach jak BHZ13 czy Liryczna Kravmaga.

 

Razem  z Joteste tworzy grupę Pierwszy Milion. Owocem działalności zespołu są dwie płyty Pierwszy Mixtape z 2006 roku oraz Deep Cover Mixtape wydany rok później. Ponadto artysta w swojej karierze współpracował z wieloma topowymi wykonawcami polskiej sceny hip-hopowej tj.: Familia H.P., Miuosh, Ten Typ Mes, O.S.T.R., Bisz czy Małpa.

Początek kariery Zeusa

Solową działalność Zeus rozpoczął od wydania Mixtape’a pt. Re-Mix-Tape – Volume 1 w 2007 roku. Nieco później 6 kwietnia 2008 roku Rutkowski wydał na światło dzienne swój Minialbum zatytułowany Muzyka ofensywna. W tym samym roku w czerwcu został laureatem ogólnopolskiego konkursu na najlepsze demo organizowanego przez magazyn WuDoo. Ten triumf otworzył raperowi drzwi do poważnej kariery solowej. Nagrodę jaką była możliwość nagrania i wydania albumu artysta wykorzystał w pełni. Pierwszy legalny solowy album zatytułowany Co nie ma sobie równych ukazał się 14 listopada 2008 roku nakładem wytwórni muzycznej Embryo Nagrania.

 

W kolejnych latach Zeus wydał płyty pt. Album Zeusa oraz Zeus, jak mogłeś?. Największym sukcesem Zeusa okazały się dwa ostatnie albumy wydane przez Pierwszy Milion. Płyta Zeus. Nie żyje wydana w 2012 roku została uhonorowana platynową płytą sprzedając się w ilości powyżej 30 tysięcy egzemplarzy. Trzy lata później powrócił z ozłoconą płytą pt. Zeus. Jest super ponownie bardzo dobrze przyjętą przez krytyków.

 

Zeus „W poszukiwaniu siebie”

W poszukiwaniu siebie. To najnowsze wydawnictwo łódzkiego rapera! Jak sam artysta mówi nie jest to album wyłącznie autobiograficzny ale o wszystkim co mógł zaobserwować. „W poszukiwaniu siebie”, czyli w skrócie „WPS”, to nazwa jednej z pierwszych grup rapowych, którą Kamil „Zeus” Rutkowski współtworzył wraz ze swoim kolegą z podstawówki. Już wtedy łódzki raper odkrył, że rozwój osobisty, duchowy oraz praca nad sobą jest dla niego najważniejsza. Bezustanne poszukiwanie prawdy, było motorem napędowym do stworzenia tego albumu.

 

Za całość oprawy muzycznej albumu odpowiada Klonowsky, który jest oczywiście producentem płyty. W partiach wokalnych Kamila wspiera Justyna Kuśmierczyk.

Koncerty Zeusa

Zeus jest jednym z najbardziej popularnych polskich raperów. Koncerty Zeusa nieustannie ciesz się wielkim zainteresowaniem wśród jego fanów. Koncerty Zeusa są okazją, aby usłyszeć utwory z jego repertuaru na żywo.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie jest prawdziwe imię Zeusa?
Zeus, a właściwie Kamil Rutkowski to polski raper i producent muzyczny. Na rynku muzycznym obecny od 1998 roku, a zaczynał w takich grupach jak BHZ13 czy Liryczna Kravmaga.
Z kim współpracował Zeus?
Artysta w swojej karierze współpracował z wieloma topowymi wykonawcami polskiej sceny hip-hopowej tj.: Familia H.P., Miuosh, Ten Typ Mes, O.S.T.R., Bisz czy Małpa.
Kiedy raper wypuścił swoje pierwsze nagrania?
Solową działalność Zeus rozpoczął od wydania Mixtape’a pt. Re-Mix-Tape – Volume 1 w 2007 roku. Nieco później 6 kwietnia 2008 roku Rutkowski wydał na światło dzienne swój Minialbum zatytułowany Muzyka ofensywna.
Kiedy pojawił się jego pierwszy solowy album?
Pierwszy legalny solowy album zatytułowany „Co nie ma sobie równych” ukazał się 14 listopada 2008 roku nakładem wytwórni muzycznej Embryo Nagrania.
Jakie były jego kolejne płyty?
W kolejnych latach Zeus wydał płyty pt. „Album Zeusa” oraz „Zeus, jak mogłeś?”. Największym sukcesem Zeusa okazały się dwa ostatnie albumy wydane przez Pierwszy Milion. „Płyta Zeus. Nie żyje” wydana w 2012 roku została uhonorowana platynową płytą sprzedając się w ilości powyżej 30 tysięcy egzemplarzy. Trzy lata później powrócił z ozłoconą płytą pt. „Zeus. Jest super” ponownie bardzo dobrze przyjętą przez krytyków.
Co oznacza skrót "WPS"? Co oznacza dla Zeusa?
"W poszukiwaniu siebie." To najnowsze wydawnictwo łódzkiego rapera! Jak sam artysta mówi nie jest to album wyłącznie autobiograficzny ale o wszystkim co mógł zaobserwować. „W poszukiwaniu siebie”, czyli w skrócie „WPS”, to nazwa jednej z pierwszych grup rapowych, którą Kamil „Zeus” Rutkowski współtworzył wraz ze swoim kolegą z podstawówki.
Kto oprócz Zeusa odpowiada za album "W poszukiwaniu siebie"?
Za całość oprawy muzycznej albumu odpowiada Klonowsky, który jest oczywiście producentem płyty. W partiach wokalnych Kamila wspiera Justyna Kuśmierczyk.
Czy Zeus ma własną wytwórnię płytową?
Razem z Joteste tworzy grupę Pierwszy Milion. Owocem działalności zespołu są dwie płyty Pierwszy Mixtape z 2006 roku oraz Deep Cover Mixtape wydany rok później.

Fani lubią też

Zobacz też