Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Artysta Zakaz Palenia

Zakaz Palenia

Zakaz PaleniaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Krakowski zespół Zakaz Palenia zaczyna pojawiać się na ustach coraz większej liczby fanów rocka. Szerszemu gronu odbiorców dali się poznać stosunkowo niedawno, mianowicie w listopadzie 2021 roku. Właśnie wtedy na YouTube i Spotify miała miejsce premiera ich najlepiej znanego utworu – "Amans Mortem". Warto przyjrzeć się bliżej twórczości i sylwetkom członków zespołu Zakaz Palenia. Właśnie teraz otwiera się przed nimi droga muzycznej kariery. Warto śledzić na bieżąco ich kroki, a przede wszystkim posłuchać ich muzyki.

Kto gra, kto śpiewa, kto komponuje – skład zespołu Zakaz Palenia

Zakaz Palenia to zespół, którego członkami są osoby młode, ale niezwykle utalentowane i kreatywne. Studia w Krakowie nie przeszkadzają trójce zdolnych muzyków komponować, występować i stawiać pierwsze kroki w muzycznym świecie. Stały skład zespołu Zakaz Palenia to trzy osoby: Jakub Pietruszka, grający na gitarze, Mikołaj Kasprzycki grający na perkusji i wokalista – Jakub Lelek.

 

Na koncertach zespołu Zakaz Palenia można usłyszeć także artystów grających z zespołem okazjonalnie. Gościnnie z zespołem występuje między innymi grający na basie Staszek Żywicki. Menadżerem zespołu jest Jakub Ulężałko. Poza pasją do muzyki artystów łączy przyjaźń. Warto podkreślić, że muzycy z zespołu Zakaz Palenia sami piszą teksty i muzykę do swoich utworów.

 

Określają siebie jako dobrych kumpli, których łączy muzyka. Wbrew mylącej nazwie zespołu – zakaz palenia nie obowiązuje w ich gronie. Poza studiami poświęcają swój czas próbom zespołu i koncertom. Każdy z trójki muzyków ma także własne zainteresowania. Jakub Pietruszka jest studentem Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Jakub Lelek aktywnie działał w Młodzieżowej Radzie Krakowa, jest także redaktorem w radiu UJFM, z kolei Mikołaj Kasprzycki muzykę łączy z pasją do sportu.

"Amans Mortem" debiut w internecie

Po wielu przygotowaniach muzycy z zespołu Zakaz Palenia zdecydowali się na publikację swoich utworów w serwisach streamingowych. Dla młodych twórców publikacja ta wiązała się z ogromnymi emocjami. Poprzedzona była także wieloma przygotowaniami, a także współpracą z innymi artystami.

 

Członków zespołu Zakaz Palenia łączy przyjaźń i wymiana inspiracji z członkami innego krakowskiego zespołu - Unphased? - Staszkiem Żywickim i Maćkiem Gonetem. Muzycy pomogli Jakubowi Pietruszce, Jakubowi Lelekowi i Mikołajowi Kasprzyckiemu nagrać ich pierwszy singiel. Maciej Gonet pomagał przy kwestiach związanych z nagraniem utworu, z kolei Staszek Żywicki podczas nagrania akompaniował na basie muzykom z zespołu Zakaz Palenia. W nagraniu brała udział także wokalistka Gosia Pawlik.

Pierwsze koncerty i nagrody

Swój pierwszy koncert zagrali 11 grudnia 2021 roku w Rockhouse Studio. Zaprezentowali na nim skomponowane przez siebie utwory wraz z tekstami własnego autorstwa. Najlepiej znany utwór zespołu – "Amans Mortem" spotkał się z gorącym przyjęciem słuchaczy. Wśród repertuaru zespołu znalazł się także utwór "Werter", który miał premierę w grudniu 2021 roku.

 

Także i w tym utworze widać inspiracje, które motywują chłopaków z zespołu do działania. Jest to mieszanka muzyki punkowej z bluesową klasyką. Bez wątpienia zespół najchętniej sięga jednak do tradycji rocka. Zakaz Palenia proponuje słuchaczom energetyzującą muzykę, połączoną z ciekawymi i przemyślanymi tekstami. Jak podkreślają artyści – ich twórczość płynie prosto z serca, ponieważ kochają to co robią.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaki jest skład zespołu Zakaz Palenia?
W skład zespołu Zakaz Palenia wchodzi trzech młodych muzyków. Są to wokalista - Jakub Lelek, gitarzysta - Jakub Pietruszka i perkusista - Mikołaj Kasprzycki. Gościnnie z zespołem występuje także grający na basie Staszek Żywicki z zespołu Unphased?
Gdzie można posłuchać muzyki zespołu Zakaz Palenia?
Dotychczas opublikowane utwory zespołu Zakaz Palenia dostępne są na większości kanałów streamingowych, przede wszystkim na Youtube i Spotify.
Jakie są najpopularniejsze utwory zespołu Zakaz Palenia?
Najpopularniejsze piosenki Zakazu Palenia to Amans Mortem, Werter i List Laurowy. Wszystkie są dostępne do posłuchania na Youtube i Spotify. Trzeba przyznać, że emocje są większe słuchając zespołu na żywo.
Z jakiego miasta pochodzi zespół Zakaz Palenia?
Zespół Zakaz Palenia to zespół krakowski. To właśnie w Krakowie odbyły się dotychczasowe koncerty zespołu. W Krakowie planowany jest także najbliższy nadchodzący koncert.

Fani lubią też

Zobacz też