Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo

VNM

VNMOpisWydarzeniaVNM - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

VNM, a właściwie Tomasz Lewandowski to, urodzony 25 stycznia 1984 roku w Elblągu, polski raper. Jego kariera obejmuje działalność solową, ale także współpracę z wieloma znanymi artystami, wśród których znajdują się takie gwiazdy jak Sokół, Pezet, Focus, DonGURALesko, Eldo czy Marysia Starosta. W swoim środowisku uznawany jest za jednego z najlepszych raperów w Polsce. Dzięki długoletniemu szlifowaniu swojego warsztatu udało mu się bowiem wypracować niesamowitą technikę, która wspaniale połączył z błyskotliwością tekstu i trafnymi punchami. 

Początki kariery VNM

Swoją aktywność Tomasz Lewandowski na scenie hiphopowej rozpoczął w 2000 roku. Pierwszy sukces pojawił się w 2005 roku, kiedy zraz z zespołem 834 wygrał konkurs na najlepsze demo. W 2008 roku natomiast został on zaproszony przez znanego rapera Sokoła, który był wówczas właścicielem wytwórni Prosto, do wspólnego nagrania utworu "Nie muszę”. W 2009 roku NVM wydał swój mixtape "Niuskul Mixtape", gdzie znalazła się nawet gościnna zwrotka Sokoła. Rok później wziął udział w nagraniach "Prosto Mixtape 600V", na którym w utworach "I żeby było normalnie" i "Zrób to" znalazły się zwrotki rapera.

Rozwój kariery VNM

Kariera młodego wówczas VNM rozwijała się stosunkowo szybko, o czym świadczą coraz liczniej wydawane płyty oraz rosnące wpływy w gronie fanów muzyki hip-hopowej. W lipcu 2010 roku nastąpił pamiętny moment w życiu rapera, który stał się niezwykle przełomową chwilą. Był to mianowicie kontrakt wydawniczy z wytwórnią płytową Prosto, który na początku stycznia roku 2011 zaowocował wydaniem albumu "De Nekst Best". VNM współpracował wówczas również z takimi słynnymi raperami, jak Prezet, Ten Typ Mes, Włodi czy HiFi Banda. Sukces odniósł także utwór "Linie", nagrany z okazji #Hot16Challenge. Warto również wspomnieć, że grupa filmowa Marathon Films zrealizowała teledysk do owej piosenki.

Albumy solowe VNM

  • EXIT2020 (2021)
  • Hope for the Best (2020)
  • Czuz tu daj najs (2019)
  • Halflajf (2016)
  • Klaud N9JN (2015)
  • ProPejn (2013)
  • Etenszyn: Drimz Kamyn Tru (2012)
  • De Nekst Best (2011)
  • "Na szlaku po czek" (2007)

Koncerty VNM

Już po premierze Mixtape’u w kwietniu 2010 Lewandowskiemu udało się zagrać kilka świetnie przyjętych koncertów. Od chwili podpisania swojego pierwszego kontraktu z wytwórnią i wydaniu premierowego albumu, raper z każdym kolejnym rokiem ugruntowywał swoją pozycję w ścisłej czołówce mainstreamu. Sprawiło to, iż VNM zagrał już ponad kilkaset koncertów, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Mogli go usłyszeć na żywo liczni fani z takich państw jak: Czechy, Anglia, Holandia, Szkocja, Bułgaria, Włochy, czy też Islandia.

Warto wspomnieć, iż na 2023 rok zostały zaplanowane 23 koncerty w różnych polskich miastach m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, a nawet Warszawie.

VNM styl muzyczny

W muzyce tworzonej przez VNM'a możemy odnaleźć style takie, jak hip-hop, alternatywny hip-hop, braggadocio. W swoich utworach artysta porusza treści bliskie młodym odbiorcom, a wysoki poziom różnorodności tematów sprawia, że każdy ze słuchaczy znajdzie utwór najbliższy własnemu sercu. Główną rolę odgrywa również umiejętne operowanie rymami, czyniące utwór przystępnym i wpadającym w ucho. Głęboki przekaz oraz intrygującą grę słów dopełnia zmieniający się na przestrzeni poszczególnych zwrotek i refrenu flow. Tak samo, jak i tematyka, tak i melodia oraz rytm są istnie zróżnicowane. Raper VNM inspiracji szuka przede wszystkim w gronie twórców zza oceanu. W jego utworach natomiast mamy okazję usłyszeć mieszankę stylów oraz nurtów charakterystycznych, dla takich gwiazd hip-hopu, jak J.Cole, Kendrick Lamar, Papoose, Big Sean czy Yelawolf.

Wydarzenia

VNM - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi VNM?

Miejscowości, w których VNM wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Wrocław.

W jakim składzie został nagrany utwór pod tytułem "Jak u siebie"?
Utwór "Jak u siebie", stanowiący zapowiedź trasy koncertowej został nagrany w towarzystwie takich słynnych artystów, jak VNM, Zeus, Bonson, Bisz czy Te-Tris.
Jaki tytuł nosi pierwszy album solowy autorstwa VNM?
Pierwszy album solowy rapera VNM nosi tytuł "Na szlaku po czek". Jako ciekawostkę warto dodać, iż jest to tak zwany nielegal, czyli album muzyczny, który został wyprodukowany z wykorzystaniem sampli, jednak bez zgody oraz wiedzy ich autora.
Do jakich gatunków muzycznych możemy zaliczyć utwory VNM'a?
Utwory autorstwa VNM'a możemy zaliczyć do gatunku muzycznego, jakim jest hip-hop. Oprócz tego tradycyjnego, znajdziemy w nich również elementy nieco bardziej alternatywnych odmian hip-hopu, a nawet braggadocio.
W jakich zespołach muzycznych występował VNM?
Podczas swojej wieloletniej kariery, raper VNM współpracował z dwoma zespołami, które cieszyły się w ówczesnych czasach sporym uznaniem w gronie słuchaczy - K2F oraz 834. W późniejszych latach postawił jednak na karierę solową, okazjonalnie pojawiając się na scenie z innymi artystami, w głównej mierze z kręgu rapu i hip-hopu.
Jakie utwory VNM'a zyskały największe uznanie w gronie słuchaczy?
Do najbardziej znanych utworów VNM'a, które podbiły serca setek tysięcy słuchaczy możemy zaliczyć "I żeby było normalnie", "Zrób to", a także "Placek".

Fani lubią też

Zobacz też