Urszula Dudziak

Urszula Dudziak

Urszula Dudziak to popularna polska wokalistka jazzowa i kompozytorka, która słynie ze swoje niezwykle szerokiej skali głosu. Artystka urodziła się 22 października 1943 roku we wsi Straconka. Już od dzieciństwa wykazywała zainteresowanie muzyką. Na początku uczyła się gry na akordeonie i pianinie, a w czasach licealnych skupiła się na śpiewie. Swój pierwszy debiut muzyczny miała w 1958 roku, wystąpiła jako solistka w zespole Krzysztofa Komeda. W swoich wykonaniach wokalnych lubi skupiać się na dźwiękach, wykorzystując przetworniki głosu.

Urszula Dudziak i rozwój kariery muzycznej 

W latach 70 wyjechała do Nowego Jorku i rozpoczęła tym samym międzynarodową karierę. Dzięki współpracy z Michałem Urbaniakiem zjeździła niemal całe Stany Zjednoczone, grając koncerty dla szerokiej widowni. Okres ten można określić jako przełomowy - w jej artystycznym życiu - gdyż w sposób znaczący wpłynął na wzrost jej popularności. W 1979 „Los Angeles Times” nadał jej tytuł wokalistki roku. Urszula Dudziak nagrała niespełna 50 płyt i miała przyjemność występować na scenie z takim nazwiskami jazzowego świata, jak Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Dizzy Gillespie czy Ron Carter.

 

W połowie lat 80 wróciła do Polski, gdzie nawiązała współpracę z Grażyną Auguścik. Obie panie miały okazje koncertować wspólnie w Polsce, a także w USA. Urszula Dudziak jest zdobywczynią wielu nagród, m.in. w 2005 roku otrzymała Brązowy Medal „Zasłużony w Kulturze Gloria Artis”, a w 2017 roku Frederyka w kategorii „Muzyka jazzowa” za całokształt twórczości. W 2011 w sprzedaży pojawiła się jej książka autobiograficzna „Wyśpiewam wam wszystko”, z którą artystka jeździ na spotkania i wystąpienia muzyczne po całej Polsce.

Koncerty Urszuli Dudziak 

Koncerty Urszuli Dudziak są okazją do wysłuchania na żywo utworów z jej repertuaru. Artystka podczas swoich występów na żywo za każdym razem przekazuje zgromadzonej publiczności wiele pozytywnej energii.

 

Urszula Dudziak - Często zadawane pytania

  • Urszula Dudziak zyskała popularność dzięki wykonywaniu muzyki jazzowej.
  • Artystka zadebiutowała dzięki Krzysztofowi Komedzie.
  • „Wyśpiewam wam więcej”
  • Urszula Dudziak koncertowała z Grażyną Auguścik.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Urszula Dudziak
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/