emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Koncerty Jazz i Blues 29. Jazz Festival Jazzonalia

29. Jazz Festival Jazzonalia

Organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

29. Jazz Festival JazzonaliaO wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Zapraszamy na 29. Jazz Festival Jazzonalia do Konina! Dajcie się wciągnąć w muzyczny świat improwizacji, lekkiego frazowania i mistrzowskiej wirtuozerii. W maju zabieramy Was na nieprzewidywalny i pełen emocji Jazz Festival Jazzonalia. Jazz Festival Jazzonalia bilety już w sprzedaży.

29. Jazz Festival Jazzonalia koncerty

Karnet obowiązuje przez trzy dni festiwalu i obejmuje następujące koncerty:   

 • PIĄTEK 20.05.2022 r.
  Aga Derlak Septet
  Aga Zaryan 
 • SOBOTA 21.05.2022 r. Wieczór Prezydencki
  Rodziewicz Quartet
  Leszek Możdżer solo
 • NIEDZIELA 22.05.2022 r.
  Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Koninie feat. Stanisław Soyka 

 

Festiwalowi będą towarzyszyć inne wydarzenia, na które wstęp jest wolny za okazaniem karnetu. Liczba miejsc ograniczona. Są to:    

 • PIĄTEK 20.05.2022 r.
  22.30  Marta Rubik Quintet – jam session
  22.30  Słuchowisko w Kinie „Istnienie poszczególne – opowieść o Tomaszu Stańko” w reż. Michała Chołki

 • SOBOTA 21.05.2022 r.
  22.30 Dariusz Herbasz & Leszek Dranicki – jam session
  22.30 Słuchowisko w Kinie „Istnienie poszczególne – opowieść o Tomaszu Stańko” w reż. Michała Chołki

 • NIEDZIELA 22.05.2022 r.
  20:15 Słuchowisko w Kinie „Istnienie poszczególne – opowieść o Tomaszu Stańko” w reż. Michała Chołki 


Podczas festiwalu będzie można zwiedzać wystawę finałową 3. Międzynarodowego Konkursu Plakatu „We Want Jazz“.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

O festiwalu Jazzonalia

Czy wiecie, że spotkamy się już po raz 29.? Oznacza to, że w przyszłym roku czekają nas okrągłe urodziny! Dla nas jednak każda edycja to wielkie, muzyczne święto i mamy dla Was trzy rewelacyjne dni z jazzem.

Festiwal rozpoczniemy od mocnych, kobiecych akcentów. W piątek będzie można usłyszeć Agę Derlak w całkiem nowym projekcie. Do jej quintetu dołączyła Basia Derlak oraz Jerzy Małek. I tak powstał… Aga Derlak Septet. W tym projekcie dźwięk spotyka się ze słowem, jednak w nietypowy sposób. Do napisanych, niegdyś instrumentalnych utworów, pianistka dopisała na przestrzeni ostatnich miesięcy wiersze, które stanowią warstwę liryczną tego projektu. 

Wieczorem podamy Wam… balsam na uszy. I dla duszy. Spotkamy się z Agą Zaryan, która w czasie pandemii wypracowała z zespołem zupełnie nowe brzmienie. Powstały piękne kompozycje, które zawdzięcza współpracy z dwoma wyjątkowymi muzykami, Szymonem Miką i Davidem Dorůžką. Na koncercie będzie można usłyszeć zupełnie nowe piosenki, ale nie zabraknie także znanych kompozycji. Fani nietuzinkowego głosu Agi Zaryan na pewno nie będą zawiedzeni.

Jazzomaniaków zaprosimy także na nocne granie. W Klubokawiarni NOT odbędzie się  Jam Session w wykonaniu Marty Rubik Quintet. Jeżeli lubicie nowoczesny jazz z domieszką muzyki ilustracyjnej, folku i muzyki klasycznej – to zdecydowanie propozycja dla Was. Kwintet wykonuje autorskie kompozycje liderki oraz pozostałych instrumentalistów, ale sięga także do znanej i lubianej literatury jazzowej.  

A dla tych, którzy lubią jazz nie tylko od strony muzycznej, będziemy mieć kilka ciekawych propozycji. Miłośników sztuki wizualnej zaprosimy na wystawę finałową 3. Międzynarodowego Konkursu Plakatu „We Want Jazz”. Na fanów muzycznych biografii będzie czekać słuchowisko: „Istnienie Poszczególne – opowieść o Tomaszu Stańko”. To historia oparta na faktach, ale nie zabraknie w niej też fikcyjnych akcentów.
 

W sobotę Konin na chwilę zamieni się w… Trójmiasto Na naszej scenie wystąpią muzycy, którzy przyjadą do nas znad Zatoki Gdańskiej i przez chwilę w naszym mieście będzie można poczuć morską, muzyczną bryzę.

Wieczór rozpocznie koninianin z urodzenia - Jacek Rodziewicz, który ze swoim zespołem Rodziewicz Quartet zabierze nas w muzyczną podróż po swojej najnowszej płycie „ROJAZZVITCH”. Jak sam o niej mówi, to „próba opowiedzenia za pomocą muzyki jak piękne, zmienne i zaskakujące jest przebywanie na świecie w towarzystwie osób ukochanych i przyjaciół, w inspirujących miejscach i sytuacjach, pielęgnowanie pasji i miłości”.

W sobotę zawita do nas także Leszek Możdżer, który tym razem wystąpi solo. Będzie można więc całkiem zatracić się w wyjątkowej muzyce artysty i skupić się na jego tętniącym ekspresją koncercie. Wirtuozerski warsztat, niezwykła muzyczna wyobraźnia, ciekawy zamysł improwizacji i charyzmatyczna osobowość to gwarancja dobrego wieczoru

Tego dnia nie zabraknie także jam sassion. W świat improwizacji zabiorą nas trójmiejscy muzycy - saksofonista Dariusz Herbasz oraz Leszek Dranicki, gitarzysta i wokalista.

Festiwalowa niedziela to spotkanie ze Stanisławem Soyką, który zagra z Big Bandem PSM I i II st. w Koninie. Muzyk od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. Warto więc przygotować się na dużą dawkę muzycznych emocji. 

Festiwal poprowadzi Andrzej Zieliński, muzykolog i kontrabasista w stanie spoczynku. Twórca cyklu „Jazzowa rozmowa” oraz oprawca piątkowych jazzowych Poranków Dwójki. Relacjonuje najważniejsze festiwale jazzowe w Polsce, a także przeprowadza wywiady z tuzami i debiutantami polskiego oraz światowego jazzu.

 

Honorowe patronaty nad wydarzeniem objęli: Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Piotr Korytkowski - Prezydent Miasta Konina.
Współorganizator: Miasto Konin
Partnerzy: PSM I i II stopnia w Koninie, Konińska Fundacja Kultury, Koniński Dom Kultury, Fundacja Rzeszowska, Pepe Nero Cafe & Restaurant
Patronat medialny: Jazz Forum, Jazz Press, Kultura u Podstaw, LM.pl, Przegląd Koniński, Info Konin, Meloradio, TV Wielkopolska, Głos Koniński, RMF MAXX zaprasza  

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Inne wydarzenia organizatora

Zobacz wszystkie

Zobacz też