Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Unity TX

Unity TX

Unity TXOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Jak twierdzą członkowie UnityTX, nic nigdy nie miało dla nich tyle sensu, co muzyka. To właśnie ona jest paliwem napędzającym muzyków do działania i czynnikiem motywującym do przezwyciężania przeciwności. Twórczość UnityTX bez wątpienia okazuje się czymś, wobec czego trudno przejść obojętnie. Miesza w sobie twarde hardcorowe breakdowny, ostre jak brzytwa riffy, mroczną duszę grunge’u i hip-hopową energię.

UNITYTX tworzą wokalista Jay Webster, gitarzyści Alberto Vazquez i Ricky Cova oraz perkusista Jonathan Flores. W swoich utworach wypełniają muzyczne granice, budując most między dawnym rapem i rockiem a nowym undergroundem. Mają wyjątkowo rytmiczne podejście do ciężkiej muzyki. Od ostrej wymowy utworu „Cross Me” po zapadające w pamięć „Piece Of Mind”, grane przez UnityTX koncerty zapewniają dawkę mocnych wrażeń.

Frontman zespołu Jay Webster zwraca uwagę na to, że wiele osób nie rozumie, jak można słuchać więcej niż jednego gatunku. Dla niego muzyka stale pozostaje polem twórczych poszukiwań. W utworach zespołu można znaleźć znacznie więcej niż krzyki, rap czy ciężkie partie perkusji. Członkowie formacji starają się przełamywać swoją muzyką bariery i stawać się drogowskazem dla fanów, których chcą inspirować do podążania za marzeniami. Podkreślają, że w ich twórczości nie ma znaczenia to, skąd pochodzisz ani jak wyglądasz. Chodzi o euforię, wściekłość, katharsis, które odczuwasz, gdy piosenka przemawia do Twojej duszy jak nigdy dotąd i otwiera oczy na zupełnie nowe sposoby myślenia.

Organizowane przez UnityTX koncerty odbywają się w niewielkich klubach, ale też w przyprawiających o zawrót głowy festiwalowych sceneriach takich jak So What?! Music Festival. Po przejściu wielu osobistych i zawodowych wyzwań, muzycy są gotowi na przekraczanie kolejnych granic, w tym kulturowych, etnicznych i pokoleniowych. Nie przegap okazji, by usłyszeć na żywo UnityTX! Bilety na wydarzenia organizowane przez grupę znajdziesz na stronie ebilet.pl.

UnityTX – koncerty

UnityTX w Polsce wystąpili jak dotąd w Poznaniu. Muzycy rozgrzali publiczność do czerwoności, a bilety cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kiedy będzie następna okazja do spotkania z hardcore’owym zespołem? UnityTX w Polsce miało wystąpić jeszcze w tym roku. Organizator wydarzeń postanowił jednak zmienić ich termin.

Planowane przez UnityTX koncerty 2022 zostały przeniesione na początek 2023 roku. Formacja zagra na jednej scenie z innymi ciekawymi artystami – Deez Nuts. Bilety zakupione na organizowane przez UnityTX koncerty 2022 zachowują ważność. Wejściówki na występ kapeli nadal są dostępne do nabycia. Skorzystaj z szansy na usłyszenie na żywo UnityTX. Bilety kupisz bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas zespół UnityTX?
Debiutanckim albumem UnityTX był „Madboy” z 2019 roku. Na okładce widać frontmana Jaya Webstera dźwigającego ogromny głaz – symbol syzyfowej pracy albo triumfu Herkulesa. Kolejna płyta zatytułowana „Hellway” ukazała się w 2021 roku.
Jaką muzykę tworzy zespół UnityTX?
Hardcore, rap metal, nu-metal i hip-hop to gatunki, które najbardziej inspirują twórczość UnityTX. Koncerty formacji są więc wybuchową mieszanką ciężkiego brzmienia, krzyków, rapu i energetyzującego rytmu i ostrych riffów.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu UnityTX?
Zespół UnityTX został utworzony w 2014 roku. Od początków grupa zmagała się z serią wzlotów i upadków oraz zmianami składu. Z czasem zgromadziła wokół siebie liczne grono fanów i obecnie występuje w towarzystwie najciekawszych współczesnych zespołów hardcore’owych.

Fani lubią też

Zobacz też