Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Artysta The Fruitcakes

The Fruitcakes

Sprawdź wydarzenia
The FruitcakesOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

The Fruitcakes to poslki zespół oddający hołd klasyce rocka końca lat 60. Dużą inspiracją była grupa The Beatles i scena psychodeliczna. The Fruitcakes tworzą muzykę niesamowicie dopieszczoną harmonicznie. Twórczość The Fruitcakes nie jest jednak imitacją muzyki sprzed lat. Kapela ma nie tylko szansę przypomnieć o tym, dlaczego muzyka lat 60. wciąż wywiera tak silny wpływ na wielu współczesnych twórców, lecz przywrócić wiarę w twórczość opartą na dążeniu do autentyczności, a nie jedynie efekciarstwa.

The Fruitcakes - informacje o zespole

Inspiracji muzycznych The Fruitcakes można znaleźć również w Tame Impala i King Gizzard. Warto wspomnieć, że członkami zespołu są Kuba Zwolan, Lukas Tymanski, który jest synem Tymona Tymańskiego, Przemysław Bartoś, Tomasz Ziętek, a dodatkowo skład uzupełnia Szymon Burnos. Ich brzmienia są niesztampowe, które na pewno pozwolą wielkim fanom powyższych ekip odnaleźć cząstkę tamtej muzyki.

The Fruitcakes - największe sukcesy

Debiutancka płyta "2" wydana została w 2017 roku, a za kwestiami technicznymi stał Maciej Cieślak, który do nagrań wykorzystał sprzęt z lat 60. i 70., aby dodać płycie i muzyce wiarygodności, a "analogi" wracają do łask. Była to płyta dobrze oceniona ze względu na to, że pojawiły się piękne harmonie i partie wokalne, ale też są to różne brzmienia i czasami pojawiają się odwołania do konkretnych zespołów, ale są też mroczniejsze brzmienia.

Kolejne płyty były już kwestią czasu, chociaż trzeba powiedzieć, że nieoficjalnym pierwszym albumem był "Cukier, ciastka, miłość", ale został on wydany własnym sumptem. Trzecią płytą był "Into The Sun" nagrany przez PIAS Recordings. Ponownie nie zabrakło baśniowych klimatów, które (a jakże!) odwołują się po raz kolejny do dekad, o których wyżej już powiedzieliśmy parę zdań. Warto dodać, że cały materiał na tej płycie, jak i na "2" były kompozycjami nagranymi po angielsku. 

The Fruitcakes stale koncertują i mają rzeszę oddanych fanów, a nawet można było ich koncert zobaczyć na antenie TVP Kultura w 2017 roku. Zapis koncertu z programu "Scena alternatywna" jest ogromną gratką dla sympatyków takich brzmień. W dodatku ekipa pojawiła się na Off w Katowicach, Spring Break w Poznaniu, Slot Art we Wrocławiu, Europejskich Targach Muzycznych Co Jest Grane 24 w Warszawie, Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Pro Contra w Szczecinie czy AlterFest w Mysłowicach.

The Fruitcakes - ciekawostki

The Fruitcakes pojawili się w filmie "Polskie gówno" Grzegorza Jankowskiego i Tymona Tymańskiego. Wystąpili tam pod inną nazwą "Księgowi". Na pewno był to krok, który dodał im animuszu. Film powstał w 2014 roku i chcąc zobaczyć zespół, warto zobaczyć to dzieło. Oczywiście, nie bez powodu było to, że Tymon Tymański był "ojcem chrzestnym" tego filmu, a z racji występowania jego syna w tym zespole, łatwiej było o ich angaż.

Na pewno sporą ciekawostką będzie to, że Tomasz Ziętek może być wam znany z filmów. Jeżeli takie macie skojarzenie, gdy go zobaczycie na scenie, to jest ono nieprzypadkowe, ponieważ grał on "Rudego" w "Kamieniach na szaniec" czy chociażby "Pinczera" w dziele Jana Komasy "Boże ciało". Jest to aktor, który rozwija się naprawdę prężnie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto tworzy skład The Fruitcakes?
Skład tworzą: Tomasz Ziętek, Lukas Tymanski, Kuba Zwolan, Przemysław Bartoś oraz Szymon Burnos.
Jaką muzykę grają The Fruitcakes?
Muzyka, którą grają The Fruitcakes odwołuje się do czasów lat 60, i 70. i powiedzielibyśmy, że nie brakuje tam nurtów psychodelicznych elektronicznego rock and rolla.
Jakie są inspiracje muzyczne zespołu?
Na pewno warto podkreślić inspirację The Beatles, chociaż sami twórcy wspominają o Tame Impala i King Gizzard.
Ile płyt na swoim koncie mają The Fruitcakes?
The Fruitcakes mają na swoim koncie 3 płyty: "Cukier, ciastka, miłość!", "2" i "Into The Sun"

Fani lubią też

Zobacz też