Michael Malarkey

Michael Malarkey

Michael Malarkey to amerykański muzyk, wokalista, kompozytor i aktor. Gra muzykę z pogranicza bluesa i folku z elementami elektroniki, ale także okazjonalnie punk rock. Popularność zdobył rolą Enzo w serialu telewizyjnym “Pamiętniki wampirów”. Dotychczas wydał dwa albumy, “Mongrels” z 2017 i “Graveracer” z 2020.  Jest synem Amerykanina irlandzkiego pochodzenia oraz Brytyjki o palestyńskim i włoskim pochodzeniu.

Michael Malarkey — życiorys i kariera

Michael Malarkey urodził się 21 czerwca 1983 w Bejrucie (Liban). Jest najstarszym z trzech braci. Dorastał w Ameryce, w Yellow Springs w stanie Ohio. Jako nastolatek był wielkim fanem sceny punk rockowej. Słuchanie zespołów pokroju Operation Ivy, Rancid, Minor Threat czy Fugazi doprowadziło go do założenia własnego zespołu. Był fanem lokalnej grupy grającej hardcore, Shadyside, i — jak sam wspomina — bardzo długo namawiał ich gitarzystę, aby pozwolił mu na przesłuchanie. Ostatecznie został frontmanem zespołu i spędził w nim 5 lat, nagrywając w Nashville i grając koncerty. Michael Malarkey jednocześnie uczył się gry na gitarze i rozwijał własne brzmienie, słuchając utworów Leonarda Cohena i Toma Waitsa. Kiedy skończyła się przygoda z Shadyside, Malarkey nie czuł się gotowy do wydania swoich solowych utworów, które wciąż pisał.

Zamiast tego, zgodził się na propozycję swojego dawnego nauczyciela aktorstwa ze szkoły, aby spróbować swoich sił w teatrze. Jego rola okazała się na tyle dobra, że otrzymał wiele pochwał od krytyków, nominacji i nagród. W roku 2006 przeprowadził się do Anglii, aby studiować w Londyńskiej Akademii Muzyki i Sztuki Dramatycznej. Zagrał wiele ciekawych ról na deskach londyńskich teatrów, w tym Elvisa Presleya w musicalu “Million Dollar Quartet” oraz
Jaya Gatsby w “Wielkim Gatsbym”. W 2013 roku nastąpił przełom w jego karierze dzięki jednej z głównych ról w popularnym serialu telewizyjnym “Pamiętniki wampirów”. Zagrał tam pamiętną rolę Enzo i stał się osobą powszechnie rozpoznawalną.

 

W 2014 roku Michael Malarkey zdecydował się wreszcie na ukazanie światu swojej solowej twórczości muzycznej. Jego piosenki mają raczej mroczny charakter, przywodzą na myśl dokonania Leonarda Cohena czy Toma Waitsa. Do tej pory Michael wydał dwie płyty długogrające (“Mongrels” z 2017 i “Graveracer” z 2020) oraz 3 EP-ki. Ze swoimi utworami jeździ w międzynarodowe trasy, na które wyprzedają się bilety.

Michael Malarkey — koncerty 2022

Koncerty Michaela Malarkey to szczególne spotkanie z muzyką. Jego poetyckie teksty i głęboki głos tworzą niezapomnianą atmosferę. Bilety na koncert Michaela Malarkey to okazja do wzięcia udziału w osobistym, muzycznym wydarzeniu.

Michael Malarkey w Polsce

Rok 2022 to okazja do zobaczenia tego utalentowanego artysty w Polsce. Michael Malarkey wyrusza w trasę nie tylko w Stanach, ale także w Europie, gdzie z pewnością spotka wielu oddanych fanów. Jego głęboki głos będzie można usłyszeć już w marcu w Warszawie.

 

Michael Malarkey - Często zadawane pytania

  • Michael Malarkey posiada na swoim koncie 2 albumy długogrające: “Mongrels” z 2017 i “Graveracer” z 2020 oraz EP-ki: “Feed the Flames” z 2014, “Knots” z 2015 i “Captain Solitaire” z 2018.
  • Michael Malarkey tworzy głównie muzykę z pogranicza rocka, bluesa i folku, czasem z dodatkiem elektroniki. Do tego eklektycznego połączenia dodaje swój głęboki głos.
  • Kariera muzyczna Michaela Malarkey rozpoczęła się w roku 1999, w którym dołączył do zespołu grającego hardcore jako wokalista. Z kolei jego kariera aktorska zaczęła się na dobre w 2009 roku, kiedy zaczął występować jako aktor na scenach teatralnych Londynu. W tym samym roku nastąpił jego debiut filmowy, w filmie krótkometrażowym “Good Morning Rachel”. Rok 2014 to początek jego muzycznej kariery solowej — to wtedy została wydana jego pierwsza EP-ka, “Feed the Flames”.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Michael Malarkey
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/