Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Libianca

Libianca

LibiancaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Piosenkarka R&B, afrobeats i soul (afro-soul)
social media:

Opis

Libianca (Libianca Kenzonkinboum Fonji) to piosenkarka o wielu muzycznych zainteresowaniach i talentach, dla której głównymi gatunkami są R&B, afro-soul oraz afrobeats.

Profesjonalną karierę rozpoczęła w okolicach 2019 roku, jednak z muzyką związała się od wczesnych lat szkolnych – występując m.in. w chórze czy też grając na gitarze. Z każdym kolejnym rokiem rozwijała też swój wokal. Powiązana ze Stanami Zjednoczonymi oraz Kamerunem. Ma za sobą również udział w programie „The Voice”.

Libianca oraz współpracujące z nią wytwórnie

Mimo stosunkowo niewielkiego doświadczenia na muzycznym rynku, z coraz bardziej popularną artystką współpracowały już takie wytwórnie, jak: RCA Records, Sony, 5K oraz West Side Creative. Jej fani mogli ją natomiast spotkać m.in. na koncercie w Houston.

EP-ka z 2023 roku

Tak właściwie poważna kariera zdolnej piosenkarki wystartowała w roku 2021, choć to właśnie od 2019 roku zaczęła wypuszczać pierwsze numery. Dwa lata później (2021) wystąpiła jednak w „The Voice” i usłyszał o niej cały muzyczny rynek.

Na pierwszą EP-kę przyszło jej poczekać kolejne dwa lata (2023), choć śmiało można przyznać, że artystka działa na rynku w ekspresowym tempie i przebojem wdarła się na amerykańską scenę R&B i soul. EP-ka została zatytułowana „Walk Away” i znalazło się na niej sześć numerów:

 • „In a Way”,
 • „Mistaken” wraz z Oxlade i Chloe,
 • „angeldemon”,
 • „People”,
 • „Jah”,
 • „W.O.M.S (Weight On My Shoulder)” z Blaqbonez i Moliy.

Za wydany mini album zebrała mnóstwo pozytywnych słów, a szczególnym zainteresowaniem cieszył się na niej kawałek „People” – m.in. na terenie Australii, Kanady, Francji, Holandii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Nowej Zelandii.

Libianca – inne utwory

Wymienione wyżej utwory nie są jedynymi, które Libianca zdołała już wypuścić na muzyczny rynek. Jej inne godne zapamiętania kawałki to m.in.:

 • „Level”,
 • „My Place”,
 • „Revenge”,
 • „Thank You”,
 • „Special Lovin”.

Libianca znana jest też z dwóch wyjątkowych coverów – „Woman” oraz „Everything I Wanted”. Słuchacze zgodnie podkreślają, że jej muzyka jest głęboka i emocjonalna, a do tego opowiada o relacjach międzyludzkich i codziennych rozterkach oraz zmaganiach.

Jej utwory są kierowane do odbiorców w zróżnicowanym przedziale wiekowym. Twórczość artystki jest na tyle bogata, iż każdy w krótkim czasie odnajdzie w niej coś dla siebie – doszukując się w tekstach przesłań i doświadczeń, które będzie można odnieść do własnej sytuacji.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kim tak właściwie jest Libianca?
Libianca, a tak właściwie Libianca Kenzonkinboum Fonji, to utalentowana piosenkarka R&B, afro-soul oraz afrobeats, która ma wiele wspólnego ze Stanami Zjednoczonymi i Kamerunem. Na swoim koncie ma m.in. występ w programie „The Voice”.
Z kim współpracowała już Libianca?
Libianca nie ma jeszcze tak dużego doświadczenia w branży, jak wiele innych artystek R&B, ale na współpracę z nią zdecydowali się już m.in. Chloe, JAE5, Lojay, NSG, Moliy, Blaqbonez, Cian Ducrot, Becky G, Ayra Starr, Omah Lay oraz Oxlade. Artystka jest też kojarzona z wydawnictwami Sony, RCA Records, 5K i West Side Creative.
W jakich utworach i mini albumach Libianca zaprezentowała się już swoim fanom?
Libianca zaprezentowała się fanom m.in. w takich utworach, jak: „Level”, „Revenge”, „Special Lovin”, „People”, „Jah”, „angeldemon”, „Mistaken”, „In a Way” czy też „W.O.M.S (Weight On My Shoulder)”. Publiczność kojarzy ją też z coverów „Woman” i „Everything I Wanted”. Jak na razie Libianca wypuściła na rynek jeden mini album – „Walk Away” z 2023 roku (EP-ka).
Kiedy Libianca rozpoczęła swoją przygodę z muzyką?
Libianca swoją poważną karierę z muzyką rozpoczęła w roku 2019 (początkowe numery), choć na dobrą sprawę rozwinęła ją w roku 2021 (występ w „The Voice” i większa popularność wydawanych przez nią kawałków). Warto wspomnieć o tym, że z muzyką Libianca związała się już jednak od najmłodszych lat, kiedy to zaczęła grać na gitarze i występować w chórze – trenując jednocześnie swój wokal.

Fani lubią też

Zobacz też