Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

KOKOKO!

KOKOKO!OpisWydarzeniaKOKOKO! - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Kolektyw, który powstał na imprezie w Kinszasie, stolicy Demokratycznej Republice Konga jako twórcze zderzenie różnych artystów.

Tworzą go wynalazcy instrumentów muzycznych z dzielnicy Ngwaka, producent elektroniki Débruit, Makara Bianko (znany również jako diabeł Lingwala) i jego tancerze wylewający się z dzielnicy Lingwala. KOKOKO! są najbardziej znani wykorzystania w muzyce takich materiałów, jak metal, puszki, części silników i plastikowe pojemniki znalezione na ulicach Kinszasy.

Przetwarzają je w żywą, rzeźbiarską muzykę taneczną. Ich zniekształcone, szybkie rytmy i spontaniczne, elektryczne dźwięki lo-fi tworzą chaotyczną ścieżkę dźwiękową dla surowej, ale niezwykle twórczej rzeczywistości miasta. To zupełnie nowa scena – radykalna, niebezpieczna i kwitnąca w kraju, w którym niestabilność polityczna jest odczuwalna na każdym kroku.

To rytmy ulic Kinszasy, trzeciej co do wielkości stolicy Afryki, miejskiej mozaiki rozciągającej się dalej, niż wzrok sięga. KOKOKO! to nowa, nieskrępowana estetyka emanująca z klubów w centrum miasta, pomiędzy narzuconymi przez rząd przerwami w dostawie prądu.

Wydarzenia

KOKOKO! - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi KOKOKO!?

Miejscowości, w których KOKOKO! wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też