Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Justyna Bojczuk

Justyna Bojczuk

Justyna BojczukOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Justyna Bojczuk to polska aktorka, znana głównie z dubbingu. W trakcie swojej kariery pojawiła się w takich filmach i serialach jak "Lekarze", "Barwy szczęścia", czy "Na dobre i na złe", a jej głos można było usłyszeć m.in. w filmach "Harry Potter i Insygnia Śmierci" oraz "Merida Waleczna". 

Justyna Bojczuk: pochodzenie i wykształcenie

Justyna Bojczuk przyszła na świat 21 sierpnia 1995 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat pojawia się na ekranie i podkłada głos postaciom w dubbingu. Studiowała na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2007 roku występuje w warszawskim Teatrze Muzycznym "Roma", gdzie zadebiutowała w spektaklu "Akademia Pana Kleksa"

Justyna Bojczuk: dubbing

Artystka najbardziej znana jest ze swoich ról dubbingowych. Podkładała głos Angeli i Whitney w programie telewizyjnym "Barney i przyjaciele", a także Ling w "Dzikiej rodzince", Sheenie w "Hej Arnold!", Emily w "Johnyym Tsunami", Katinie Parker w "Nieidealnej" oraz Megan Parker w "Drake i Josh jadą do Hollywood". Pojawiła się również w serialach i filmach "Nie ma to jak hotel" jako Max oraz Holly, "Awatar: legenda Aanga" jako Toph, "Złota rączka" jako Zuzanna, "Wyspa dinozaurów" jako Dyzio, "Pinky Dinky Doo" jako Delfina. Podkładała także głos w takich produkcjach jak "Szczypta magii", "Czarodzieje z Waverly Place", "Fineasz i Ferb", "Co gryzie Jimmy'ego?", "Moj przyjaciel lis", "Na fali" i "Animalia". W latach 2007-2012 wykonywała piosenkę do serialu "iCarly" i podkładała głos głównej bohaterce. Artystkę można było usłyszeć również w "Dzwoneczku", "Fallout 3", "Wspaniałych zwierzakach", "Piorunie", "Niezwykłej piątce na tropie", "Śladem Blue", "Zafalowanych", "Czarodziejce Lili: Smoku i magicznej księdze", "Opowieści wigilijnej", "Małym królestwie Bena i Holly", "Koralinie i tajemniczych drzwiach", "Megamocnym", "God of War III", "Żółwiku Sammym", "Nasza niania jest agentem", "Jak ukraść księżyc", "Ostatnim władcy wiatru", "Karate Kid", "Harrym Potterze i Insygniach Śmierci", "Tess kontra chłopaki", "My little Pony: przyjaźń to magia", "Taniec rządzi", "The Elder Scrolls V: Skyrim", "Wiedźmin 2: Zabójcy królów", "Jessie" oraz "Iron Man: Armored Adventures". Justyna Bojczuk wykonała piosenkę tytułową do "Meridy Walecznej" i podłożyła głos głównej bohaterce. Ponadto można ją było usłyszeć w popularnym serialu "Violetta", gdzie podłożyła głos jednej z głównych bohaterek Ludmile Ferro.

Justyna Bojczuk: telewizja i teatr

Justyna Bojczuk najbardziej znana jest z ról w dubbingu, ale kilkakrotnie pojawiała także w telewizji. W 2011 roku wystąpiła w "Układzie warszawskim", gdzie zagrała Alicję Kramer. W tym samym roku zagrała epizodyczną rolę w serialu "Prosto w serce". W latach 2011-2012 grała Żanetę Mikiciuk w serialu "Barwy szczęścia", a także występowała się jako Beatka w serialu "Do dzwonka". W 2011 roku pojawiła się również gościnnie w serialu "Na dobre i na złe", w którym zagrała rolę Poli. W latach 2012-2012 po raz kolejny wystąpiła w roli Beatki w kontynuacji serialu "Do dzwonka" - "Do dzwonka Cafe". W roku 2014 zagrała gościnnie w serialu "Lekarze" rolę Aśki oraz dziewczynę żandarma w "Kamieniach na szaniec", a w 2016 roku pojawiła się w epizodycznej roli w serialu "Powiedz tak!"

Justyna Bojczuk: teatr

Poza dubbingiem i telewizją aktorka znana jest również z ról w teatrze. Od 2007 roku jest związana z warszawskim Teatrem Muzycznym "Roma". Zadebiutowała w roku 2007 w "Akademii Pana Kleksa". Od tamtej pory pojawiła się również w takich spektaklach muzycznych jak: "Aladyn JR", "Mikołajek i inne chłopaki" oraz "Pilotach".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodziła się Justyna Bojczuk?
Aktorka urodziła się 21 sierpnia 1995 roku w Warszawie.
Do jakiej szkoły uczęszczała Justyna Bojczuk?
Artystka była studentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim.
Jakie są najbardziej znane role dubbingowe aktorki?
Justyna Bojczuk podkładała głos jednej z głównych bohaterek popularnego serialu Violetta - Ludmile Ferro, a także głownej bohaterce filmu familijnego "Merida Waleczna".
Z jakich seriali można ją znać?
Na przestrzeni lat pojawiła się w kilku serialach. Jedną z bardziej znanych ról jest Beatka w serialu "Do dzwonka".
W jakim teatrze występuje Justyna Bojczuk?
Artystka od 2007 roku związana jest z Teatrem Muzycznym "Roma".

Fani lubią też

Zobacz też